×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

Anda Līce: Pirms vēlēšanām liktie uzsvari nu ir pārbīdījušies (17)

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Par to, ka visādu veidu paģiras beidzas ātri, Latvija pārliecinājās nākamajā rītā pēc Saeimas vēlēšanām. Dzīru dalībnieki noskurinājās un sāka veidot jaunajiem apstākļiem atbilstošu politiku. Atbildi nu ir saņēmuši tie, kas neizpratnē jautāja, kāpēc ekspremjers Dombrovskis no Valsts prezidenta kabineta savā laikā iznāca tik satriekts, ka tūlīt demisionēja. Partija, kas nevar vien beigt slavēt vienotību savās rindās, izrādījās kā zibens sašķelta koka stumbrs,­ “Saskaņa” varas dēļ pēkšņi sāka apsvērt atteikšanos no asinsbrālības ar Putinu. Pirms vēlēšanām uz nacionālo pašcieņu, Latvijas valsts interesēm, eiropeiskām vērtībām liktie uzsvari nu ir pārbīdījušies. Tagad sākas cīņa par dabūšanu, un izskatās, tajā izšķiroša loma būs ne jau idejām vai pārliecībai, bet gan siles brālībai.

Lielās šķēres ir tajā, ka mēs gaidām no likumdevējiem un valsts pārvaldes godprātīgus likumus un nesavtīgu kalpošanu kopējam labumam un tajā pašā laikā tik daudzi no mums ar apbrīnu un gavilēm joprojām sveic cilvēkus, kuri ir apsūdzēti kriminālnoziegumos un ar savu milzīgo finansiālo ietekmi turpina noteikt valsts politiku. Acīmredzot šādā veidā mēs reabilitējam sevī mītošo morālo divkosību, kurai lielos mērogos nav bijis lemts izpausties citādi.

Nav brīnums, ka gandrīz vienmēr liekulīga sašutuma viļņus saceļ režisora Alvja Hermaņa izteikumi par mūsu sabiedrību. Arī šīs Saeimas vēlēšanas, viņaprāt, parādīja, ka Latvijā mazizglītotie vēlētāji diemžēl ir lielā, lielā skaitā, rīkojas iracionāli, nepadodas loģikai un nespēj mainīt savu domāšanu. Veselais saprāts un mūsdienu cilvēks daudzos gadījumos ir nesavienojami jēdzieni. Manuprāt, noskatoties kaut vai dokumentālās filmas “Staļins” un “Putina apslēptā manta”, ikvienam viņu piekritējam vajadzētu nodrebēt šausmās par to, kam viņš ir uzticējies. Diemžēl tas nenotiek.

Viens no iemesliem, kāpēc cilvēki nevēlas domāt, varētu būt nevēlēšanās lasīt literatūru. To apzināti vai neapzināti veicina skola, kurā vairs nekas nav obligāts. Lasīšana ir priekšnoteikums domāšanai. Tas, ka mēs lasām lielveikalu cenu atlaižu sarakstus un dzeltenās preses izdevumus, nedarbina domāšanas orgānu – smadzenes. Tās kā jebkurš cits orgāns bezdarbībā atrofējas, un tad cilvēki saka, ka, tiklīdz viņi sākot domāt, tā sāpot galva. Šo apstākli nekavējoties izmanto tādi priekšā teicēji kā dažādi piāristi un reklāmisti. Kaut arī šis darbs ir sezonāls, tas tāpat kā senā profesija prostitūcija ir mūžīgs un ļoti ienesīgs.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Valstiski nedomā ne politiķi ne ministri. Un mēs gribam lai valstiski domā vēlētājs. Bet no sadzīviskās puses tie veiklie, apsūdzētie ir ļoti pievilcīgi un asprātīgi. Dod Dievs katram mums …

 2. Labs raksts.paldies.

 3. -Anna-Ivanam Vakaram Atbildēt

  Jā,tikai tāds prasts un aprobežots Ivans var nosaukt cienījamo žurnālisti par neizglītotu. Viņas pirksta nadziņa neesi vērts.
  Paldies raksta autorei par kā vienmēr tik skaidri un saprotami pateiktajām domām,kas ir mūsu šodienas politikas aktualitāte.

 4. Maziglītotā autore laikam nezina,vai izliekas,ka nezina,ka Krievijas “Vienotā Krievija”partijai ir sadarbības līgumi ar daudzām partijām citās valstīs! Piemēram,ar Ķīnas Komunistisko partiju,bet tur nu neviens neiztulko to kā “asinsbrālību ar Putinu”! Laikam jau tur nav Vienotības skribentu!

  • Mazizglītotais jānis vakars, šķiet, domā, ka Latvijai tas vien jādara, kā padevīgi jāseko Putinam pa pēdām, nepalaižot garām ne to, ko kungs dara rītā, ko vakarā, ar ko slēdz līgumus, kuru saukā par fašistu.
   Mazizglītotajam jānim vakaram būtu jāzina, ka ne Putins, ne viņa partija Latvijai nav ne paraugs, ne etalons.

 5. “Obligāts” – tas ir vārdiņš no totalitārisma un autoritārisma vārdnīcas. Neviens pareizais demokrāts 4.maija repubļikā tādu lieto tikai demagoģijas nolūkos – kā hermaņi, tas intelektuālais mazākums, kas 24 gados Latviju tādā muklājā ievedis, ka nu izmisīgi meklē vainīgos.

  • „Totalitārās” valstīs obligāta ir likumu ievērošana: ja neievēro, vari gatavoties atbildēt par likumpārkāpumu. „Totalitārās” valstīs cilvēki, elementārā saprāta mudināti, uzskata par obligātu ievērot higenu: neievērosi – ciemos var pieteikties Ebola. Taču piekrītu – nost ar „totalitārismu”: lai dzīvo anarhija! 🙂

 6. Taisniba mes vel joprojam negribam domat analizet n spriest pasi . Mes ejam kauuutkam pavada un ta ari pamazam latviesu tauta izniks .

 7. Apsūdzēt var katru,bet vainīgs ir tikai notiesātais. Lembergu gadiem ilgi tiesā,bet notiesāt nespēj. Vai valsvīri domā,cik pēc Eiropas cilvēktiesību tiesas sprieduma no nodokļu maksātāju naudas būs Lembergam jāsamaksā par gadiem ilgstošo ņirgāšanos?!

  • Bet kāpēc godīgs cilvēks vispār būtu jātiesā??? Pie tam – gadiem?
   Ja cilvēks ir godīgs, viņam pat nav jāzina, kur tāds tiesu nams atrodas un ko tur dara.
   Domāt vajag.
   Fakts, ka pret kādu ir celtas apsūdzības vien liecina par to, ka šis cilvēks nav godīgs.

 8. Rūgta patiesība.

 9. Kaut kur izlasīju-“”Diemžēl ,valdība un tauta ir savienotie trauki, jeb,kā augšā tā apakšā. kā arī cilvēka būtība visā pasaulē ir vienāda. Par ideālu likumdošanu varētu dēvēt tādu, kurā cilvēki gūtu sev labumu tieši no godīguma. ( MANS- labuma gūšana tiek uzskatīta par grēku) Problēma tikai pastāv apstāklī, ka vairumam GODĪGUMS IR NEIZTULKOJAMS SVEŠVĀRDS (atvainojos- autoru piemirsu atzīmēt)

 10. neko tak viņa nepateica … tukši parunāja

 11. Trāpīgi un patiesi, cienu viedokli.

Draugiem Facebook Twitter Google+