×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
6. maijs, 2015
Drukāt

Veselības aprūpe kļūst labāka

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Pavasarī, kad daba mostas, mēdz saasināties dažādas kaites. Vaicāju lasītājiem, kā viņi vērtē veselības aprūpi un vai ārsti ir pieejami tieši tajā brīdī, kad viņu padoms visvairāk vajadzīgs.

Aija Freimane Kandavas novadā: “Ja nepieciešams ārsts, no rīta piezvanu, pierakstos un gandrīz vienmēr jau tajā pašā dienā tieku pie ārsta. Acu ārsts un citi vajadzīgie speciālisti ir pieejami Kandavā. Pilsēta no manas dzīvesvietas ir tikai deviņus kilometrus, tāpēc braukšana pie ārsta daudz nemaksā.”

Vilnis Jēkabsons Rīgā: “Man ir laba veselība, tāpēc pie dakteriem nebiju bijis gadiem ilgi. Bija patīkami, kad aptuveni pirms gada ģimenes ārste man piezvanīja un mudināja veikt analīzes. Mazbērniem gan ar veselības aprūpi bija problēmas. It kā ārsti bērniem ir par brīvu, bet, lai tiktu pie valsts apmaksāta speciālista, bija jāstāv ļoti garā rindā. Tāpēc izvēlējāmies mazbērnus vest pie maksas ārsta.”

Andrejs Mazins Inčukalna novadā: “Mans ģimenes ārsts Vangažos ir ļoti labs, tāpat medicīnas māsa Sarmīte. Uztaisa kardiogrammu un pārbauda visu citu, ko vajag.”

Jānis Skriblis Tukumā: “Tukuma poliklīnikā rindā pie ģimenes ārsta parasti jāgaida trīs līdz četras dienas, un ar viņa sniegtajiem pakalpojumiem esmu apmierināts. Man ir ievietots sirds stimulators, tāpēc ik pēc dažiem mēnešiem ģimenes ārsts mani sūta uz Rīgu uz Stradiņiem pārbaudīties. Ja vajag pie citiem speciālistiem, arī labprāt sūta. Vienu reizi gan ārstos vīlos. Braucu uz Jelgavu acīs špricēt desmit šprices. Man solīja, ka tās uzlabos redzi. Samaksāju lielu naudu, bet neko nepalīdzēja.”

Mārtiņš Veide Rīgā: “Ārstus cenšos neapmeklēt. Agrāk 16 gadus trenējos boksā, arī šobrīd pats sevi uzturu pie labas veselības. Cik man zināms, Amerikā ārsti skatās uz cilvēkiem kā uz “slaucamām govīm”, no kurām var iegūt naudu un, sadarbojoties ar farmācijas kompānijām, pārdot zāles. Domāju, ka pie mums ir līdzīgi. Pie zobārstes gan biju.”

Grieta Ore Valmierā: “Saku paldies gan ģimenes ārstam, gan citiem speciālistiem. Valmierā ir labi attīstīta medicīnas sistēma.”

Vilis Eisters Grobiņā: “Grobiņā pie ģimenes ārsta tieku trīs dienu laikā. Speciālisti ir pieejami Liepājā, rindas nav garas. Tikai vienu reizi nācās gaidīt divas nedēļas. Sieva ārstēja onkoloģisku saslimšanu, un ar veselības aprūpi bija apmierināta. Manuprāt, kopš veselības ministrs ir Guntis Belēvičs, kaut kas ir mainījies uz labo pusi.”

Gunārs Ziemelis Rīgā: “Ar ģimenes ārsti Juglas medicīnas centrā esmu apmierināts. Man sirdī ir ievietoti stenti, tāpēc jau septīto gadu jālieto zāles, kuras izraksta ik pēc diviem mēnešiem.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+