Mobilā versija
-2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
26. augusts, 2014
Drukāt

Veselības aprūpei papildus piešķir 5,5 miljonus eiro

Foto-LETAFoto-LETA

Ministru kabineta sēdē otrdien atbalstīta papildu finansējuma – 5,5 miljonu eiro – piešķiršana veselības aprūpes vajadzībām. Šī nauda rasta Finanšu ministrijas (FM) budžeta apakšprogrammā “Valsts parāda vadība”.

Kā informē Veselības ministrijā (VM), no piešķirtās papildu naudas 1,1 miljonu eiro paredzēts novirzīt ambulatoro pakalpojumu (speciālistu konsultāciju un izmeklējumu) apmaksai. Tas ļaus pacientiem sniegt par 80 600 vairāk pakalpojumu nekā plānots gada sākumā.

Savukārt 4,2 miljonus eiro novirzīs slimnīcām infrastruktūras uzturēšanas izdevumu deficīta segšanai, ņemot vērā to, ka veselības aprūpes pakalpojumu tarifi neatbilst ar pakalpojumu sniegšanu saistītajām reālajām izmaksām, skaidro VM.

Tāpat 47 000 eiro paredzēts novirzīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, lai nodrošinātu nepieciešamos līdzekļus darbinieku atlaišanas pabalstiem, kā arī pabalstiem, kas tiek izmaksāti ievainojumu, sakropļojuma vai citāda veselības bojājuma vai nāves gadījumā.

Savukārt 52 000 eiro tiks novirzīti Valsts asinsdonoru centram, lai nodrošinātu asins plazmas preparātu iegādi.

Pēc Ministru kabineta lēmuma par papildu līdzekļu piešķiršanu apropriācijas kārtībā vēl jāsaņem Saeimas atļauja finansējuma pārdalei.

Jau vēstīts, ka VM iepriekšējā valdības sēdē lūdza no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem nozarei piešķirt papildu vēl 8,9 miljonus eiro, tomēr lūgums netika atbalstīts, jo FM pārstāvji pauda bažas, ka tik liela summa neatradīsies, ziņo LETA.

FM pārstāve Jolanta Plūme vērsa uzmanību, ka programmā “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” ir ierobežots līdzekļu daudzums un ir jārēķinās, ka liela daļa šo līdzekļu būs nepieciešama saistībā ar Āfrikas cūku mēri. Viņa arī izteicās, ka programmā paredzētie līdzekļi jau ir sadalīti. Turklāt, izvērtējot VM, kā arī citu ministriju pieprasījumus, veidojas līdzekļu deficīts. Plūme sacīja, ka no programmas VM vēl papildus varētu piešķirt vien aptuveni divus miljonus eiro.

Tam gan nepiekrita Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V), kura reizē pilda arī veselības ministra pienākumus. Premjerministre norādīja, ka vēl vismaz 5,5 miljoni nozarei ir jānovirza. Viņa aicināja nedēļas laikā abām ministrijām vienoties, kur finansējums tiks rasts.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+