Kristaps Porziņģis
Foto – AFP/LETA

Veselības likstas liedz Porziņģim spēlēt pret Čikāgas “Bulls” 0

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis otrdien muguras lejasdaļas sāpju dēļ nepiedalījās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē, kurā viņa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda mājās ar 100:91 (29:24, 25:16, 26:24, 20:27) uzvarēja Čikāgas “Bulls” vienību.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
ASV izsludina ārkārtas stāvokli pirms Saules aptumsuma – paredz cilvēku masu bojāeju 12

Par latvieša palikšanu ārpus spēles pieteikuma tika paziņots neilgi pirms cīņas, taču klubs neatklāja, cik nopietnas ir Porziņģa veselības problēmas, kā arī vai liepājnieks dosies laukumā sezonas atlikušajos četros mačos.

Porziņģis izlaida 12 spēli šajā sezonā, jo tās vidū viņam bija problēmas ar Ahilleja cīpslu, pēc tam februāra beigās viņš divos mačos nepiedalījās potītes traumas dēļ, bet martā vēl vienā cīņā viņš palika malā augšstilba sasituma dēļ.

“Knicks” komandai otrdienas spēlē nācās iztikt arī bez pamata saspēles vadītāja Derika Rouza, kuram ceļgala traumas dēļ sezona jau ir noslēgusies, kā arī bez ilgstoši traumēta Lensa Tomasa, toties pēc divu maču izlaišanas sastāvā atgriezās komandas līderis Karmelo Entonijs.

Ņujorkas komanda, kura jau ir zaudējusi izredzes tikt izslēgšanas spēlēs, izcīnīja trešo uzvaru pēdējos piecos mačos, taču kopš pērnā gada decembra nogales tā nav spējusi uzvarēt divās cīņās pēc kārtas. Tikmēr “Bulls”, kas turpina cīņu par iekļūšanu “play-off”, cieta pirmo neveiksmi pēdējās piecās spēlēs.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 23 punktiem bija Entonijs, kurš izcīnīja arī septiņas atlēkušās bumbas, kamēr Kortnijs Lī pievienoja 14, bet Moriss Ndurs, kurš pirmo reizi NBA karjerā laukumā devās sākumsastāvā, tika pie “double-double”, jo sameta 13 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, šajā mačā nospēlējot gandrīz 33 minūtes. Visos minētajos rādītājos senegāliešu basketbolists, kuram šī ir NBA debijas sezonas, sasniedza personīgos rekordus.

Savukārt “Bulls” rindās Džimijs Batlers guva 26, bet Nikola Mirotičs 21 punktu, izcīnot arī desmit atlēkušās bumbas. No spēles Čikāgas vienība trāpīja tikai 38,1% metienu, kā arī pieļāva 15 kļūdas.

Abas komandas tikās trešo reizi sezonā un “Knicks” izcīnīja trešo uzvaru.

Mājinieki spēles grožus pārņēma otrajā ceturtdaļā, pēc puslaika esot vadībā ar 54:40. Spēles trešajā ceturtdaļā “Knicks” pārsvars sasniedza ar 69:49, un lai arī mača beigās “Bulls” starpību spēja ievērojami samazināt, apdraudēt laukuma saimnieku uzvaru viņi nespēja.

Ņujorkieši kopš gadu mijas 46 spēlēs ir izcīnījuši vien 14 uzvaras, līdz ar to NBA vērtīgākais klubs izslēgšanas spēlēs netiek jau ceturto sezonu pēc kārtas.

“Knicks” ar 30 uzvarām 78 spēlēs Austrumu konferences kopvērtējumā ieņem 12.vietu. Tikmēr “Bulls” ar 38 panākumiem 78 spēlēs ir konferences septītajā vietā, taču devītajā pozīcijā esošā Maiami “Heat” atpaliek tikai par vienu uzvaru, bez tam konkurentiem ir viena spēle rezervē.

Nākamo spēli “Knicks” aizvadīs ceturtdien mājās pret Vašingtonas “Wizards”, dienu vēlāk pēdējā šīs sezonas izbraukuma spēlē tiksies ar Memfisas “Grizzlies”, bet sezonu ņujorkieši noslēgs vēl ar diviem mačiem mājās attiecīgi svētdien un aiznākamajā trešdienā, uzņemot Toronto “Raptors” un Fildalfijas “76ers” komandas.