Latvijā
Politika

Veselības ministre Čakša atgriežas darbā 16


Veselības ministre Anda Čakša
Veselības ministre Anda Čakša
Foto – Zane Bitere/LETA

Veselības ministre Anda Čakša atgriezīsies darbā tūdaļ pēc Lieldienām, apliecināja ministres birojs, kā arī Ministru prezidenta Māra Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Veselības ministrijas (VM) komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders informēja, ka veselības ministre Anda Čakša 6. aprīlī piedalīsies Pasaules veselības organizācijas, Latvijas Ārstu biedrības un VM rīkotajā konferencē “Pieejama veselības aprūpe – svarīgs stūrakmens ekonomiskās izaugsmes pamatiem”, kas tiek rīkota par godu Pasaules veselības dienai. Ministre piedalīsies arī šajā dienā plānotajā preses konferencē.

Čakša aizvadītā gada 22. decembrī devās dzemdību un bērna kopšana atvaļinājumā. Šā gada sākumā – 21. janvāri – viņai piedzima meitiņa Anna. Ministres prombūtnes laikā veselības ministra pienākumus pildīja valdības vadītājs Māris Kučinskis. Ministru prezidenta preses sekretārs Vaivars pastāstīja, ka premjerministrs katru nedēļu tiekas ar VM valsts sekretāru Aivaru Lapiņu un ministres biroja vadītāju Andreju Panteļējevu, lai dotu viņiem uzdevumus un saņemtu atskaitītos par to izpildi.

Čakša, dodoties dzemdību un bērna kopšanas atvaļinājumā, norādīja, ka patlaban VM komanda ir nostiprinājusies, līdz ar to viņai neesot bažu par to, ka tā spēs šos pāris mēnešus strādāt arī bez viņas. Viņa skaidroja, ka Lapiņā redzama administratīvā kapacitāte nodrošināt ministrijas efektīvu darbību, savukārt valsts sekretāra vietniece Daina Mūrmane-Umbraško ir ar lielu pieredzi veselības nozarē un politikas veidošanā, līdz ar to arī par kompetencēm viņai neesot satraukuma.

Čakša slavēja Veselības ministriju un tās pārstāvju darbu, kā arī piebilda, ka ministrija patlaban strādā “gandrīz kā pulkstenis”.

Saistītie raksti
LA.lv