×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
22. marts, 2018
Drukāt

Veselības ministre Čakša atgriežas darbā (33)

Foto - Zane Bitere/LETAFoto - Zane Bitere/LETA

Veselības ministre Anda Čakša

Veselības ministre Anda Čakša atgriezīsies darbā tūdaļ pēc Lieldienām, apliecināja ministres birojs, kā arī Ministru prezidenta Māra Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Veselības ministrijas (VM) komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders informēja, ka veselības ministre Anda Čakša 6. aprīlī piedalīsies Pasaules veselības organizācijas, Latvijas Ārstu biedrības un VM rīkotajā konferencē “Pieejama veselības aprūpe – svarīgs stūrakmens ekonomiskās izaugsmes pamatiem”, kas tiek rīkota par godu Pasaules veselības dienai. Ministre piedalīsies arī šajā dienā plānotajā preses konferencē.

Čakša aizvadītā gada 22. decembrī devās dzemdību un bērna kopšana atvaļinājumā. Šā gada sākumā – 21. janvāri – viņai piedzima meitiņa Anna. Ministres prombūtnes laikā veselības ministra pienākumus pildīja valdības vadītājs Māris Kučinskis. Ministru prezidenta preses sekretārs Vaivars pastāstīja, ka premjerministrs katru nedēļu tiekas ar VM valsts sekretāru Aivaru Lapiņu un ministres biroja vadītāju Andreju Panteļējevu, lai dotu viņiem uzdevumus un saņemtu atskaitītos par to izpildi.

Čakša, dodoties dzemdību un bērna kopšanas atvaļinājumā, norādīja, ka patlaban VM komanda ir nostiprinājusies, līdz ar to viņai neesot bažu par to, ka tā spēs šos pāris mēnešus strādāt arī bez viņas. Viņa skaidroja, ka Lapiņā redzama administratīvā kapacitāte nodrošināt ministrijas efektīvu darbību, savukārt valsts sekretāra vietniece Daina Mūrmane-Umbraško ir ar lielu pieredzi veselības nozarē un politikas veidošanā, līdz ar to arī par kompetencēm viņai neesot satraukuma.

Čakša slavēja Veselības ministriju un tās pārstāvju darbu, kā arī piebilda, ka ministrija patlaban strādā “gandrīz kā pulkstenis”.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Vienu laiku bija miers. Tagad atkal šitas purns rēgosies visos portālos domīgi iesāņš griestos lūram. Tiešām nelabi metas viņu ieraugot, kāds ļaunums no viņas staro.

 2. Alkatība un nenormālas ambīcijas, kuru dēļ šie izglītotie un labi situētie sieva un vīrs ir gatavi upurēt sava bērna labklājību. Nožēlojami, ka šī persona ir mūsu valsts veselības ministre. Skaidrs, ka neko labu no viņas mums nesagaidīt.

 3. Apsveicami, eiropeiska pieeja jo Eiropā mammas atgriežas darbā, kad bērniņam 4 mēneši.

 4. Ko nu visi maurojat, ka bērns maziņš. padomju laiku paaudze atceras, ka mūsu vecākiem bija jāsāk strādāt, kad bērnam palika 2 mēneši. Arī ārzemēs nav tādu māmiņu iespēju palikt mājās. Dekrēta atvaļinājums 4 mēneši un aidā uz darbu.

  • Nu gan melo! Man abi bērni dzimuši tā sauktajos padomju laikos – bērna kopšanas atvaļinājums (laiks tika ieskaitīts darba stāžā) bija pilns gads. Ātrāk darbā atgriezās tikai tās mammas, kuras to vēlējās pašas. Divus mēnešus pēc dzemdībām apmaksāja pilnā algas apmērā. Reti kura izvēlējās atsākt strādāt tik ātri. Zīdaiņu novietnēs (sauca par silītēm) ņēma no 3 mēnešu vecuma. Nevajag te demagoģiju izplatīt!

 5. Tas ir nenormāli. Varētu padomāt, ka bez viņas viss apstāsies.
  Visam savs laiks. Bērna audzināšanas laikā viss jāvelta bērnam, nevis jādzenās pēc naudas.

 6. Var teikt kā pulkstenis tikai saules -strādā reti,maz un nekvalitatīvi.

 7. Būtu labi, ja vi’ņa audzinātu savu Annu un mazāk maisītos pa kājām!

 8. Ārprāts! Nu sāksies atkal jauni murgi!!! Dievs atpestī mūs ļaunuma !

 9. Čakša,kā stūrakmens? Svarīgs stūrakmens pirmskara Latvijā bija un visās pārējās ES valstīs šodien ir neatkarīgas slimokases!

 10. kādu pulksteni cien. ministre runā – vai smilšu, kas stāv, kad apgriezts?

 11. ar berna algu nevar izdzivot????/

 12. Ha ha … Ministre piedalīsies arī šajā dienā plānotajā preses konferencē , kurā kā Latvijā pieņemts – no tiešām atbildēm izlocīsies un neko konkrētu nepateiks .

 13. Andiņ nāc ātrāk uz darbiņu visas mūsu shēmiņas tavas prombūtnes laikā karās augšā. Tulīt mūsu leiputrija beigsies nepaspēsim neko sakārto un iekasēt!

 14. vinu vajag padzit ar sudainu koku

 15. Kā visiem patīk rakņāties citu dzīvē,sakārtojat paši SAVU DZĪVI!

 16. klffffffffffffffffffffffffffffffff Atbildēt

  nu nevajag nulli čakšu

 17. Labāk audzinātu bērnu, salaida grīstē e-veselību, iztērēja valsts naudu un tagad vainīgi ģimenes ārsti, ka nespēj lietot tādu miljonu vērtu “izgudrojumu”, kuru laiks izmest sen jau miskastē. Zoja Kosmodemjanska!!!

 18. izskatas totali parmocijusies.

 19. Neticu, kā var iet darbā, ja tikko piedzimis bērns? šitik nežēlīgu māti nesmu redzējusi, žēl mazuli. Bērnam vismaz līdz 1,5 -2 gadu vecumam jābūt vislaik ar savu māti, jābaro ar krūti līdz 3 gadu vecumam. Un šitāda antimāte ir veselības ministres amatā, nu piedodiet

 20. Nu ko, tas ir pierādījums , cik nopietni ir dzemdēt bērnu 43 gados . Esam tikpat kā vienaudzes , tikai es jau vecmāmiņa. Un vēl nianse , vai tad ar krūti arī nebaro meitiņu , kur tad mātes jūtas , pamest bērnu tikko piedzimušu . Tā jau ir, dzemdēt bērnu var katra sieviete, bet mīlēt un uzņemties rūpes , tā ir jau cita sievietes misija. Skumji un nožēlojami , ka likums neuzliek par pienākumu , vismaz pirmos 2 gadus būt pie bērniņa . Interesanti , kāds būs arguments , nebūt pie mazās meitiņas -KARJERA

  • Pag, pag tagad viņa būs piemērs, ka var jau tik ātri pēc dzemdībām strādāt un valdība izdomās jaunu likumu, ka nav ko tik ilgi mājās sēdēt jāiet nodokļus pelnīt…

 21. Nu ir gan mate. Ta ka vina nezinatu ka tik mazam bernam vajag mammu 24 stundas.Kauns.

 22. Nu ir gan mate. Ta ka vina nezinatu ka tik mazam bernam vajag mammu 24 stundas.Kauns.

 23. Atstat paris menesu vecu bernu ar aukli, t.i.svesu cilveku… nezinu vai to var saukt par veselibas ministri? Neko vina nav izdarijusi budama ministre un neko neizdaris! Vienigais tukstosi vinai aiziet gar degunu!!! Maita!

 24. laikam bērnu pabalsts,pa daudz liels.

 25. Manuprāt šī nav normāla cilvēka rīcība,tāpat labāk no tā nevienam nekļūs,šādā situācijā tāda veida patriotisms nav vajadzīgs,ja nu vienīgi = piķis slīd gar degunu,laiks ,laiks ,laiks ,,,

 26. Zel ta bernina ,ja ir tadas maminas kam pat 1 gads gruti pavadit ar savu mazo bernu ,valsts lietas var pagaidit ,tapat kartiba nekad nebus un veselibas problemas pie mums klus aizvien sarezgitakas .

 27. Varējāt jau arī neatgriezties. Atkal ministrijà sāksies histēriskas bābas gājieni.

Draugiem Facebook Twitter Google+