×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. aprīlis, 2015
Drukāt

Veselības ministrija sola uzlabot ēdināšanas kvalitāti skolās (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc medijos izskanējušās informācijas, ka skolēni izglītības iestādēs pusdienās saņem nekvalitatīvu ēdienu, veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) sola uzlabot ēdināšanas kvalitāti skolās, informē Veselības ministrijā (VM).

“Situācija, kad bērniem skolā tiek pasniegts nekvalitatīvs un no bojātiem produktiem gatavots ēdiens, ir nepieļaujama, un tas prasa steidzamu risinājumu,” uzsver ministrs, norādot, ka tādēļ VM izstrādās priekšlikumu, kas ļaus būtiski uzlabot piedāvāto produktu kvalitāti.

Ministrija rosinās Ministru kabineta noteikumos definēt, ka no skolēna ēdināšanai atvēlētajiem 1,42 eiro ne mazāk kā 85% ir izlietojami tieši pusdienu pagatavošanai nepieciešamo produktu iegādei.

“Vienlaikus aicinu skolu un pašvaldību vadību sekot līdzi izglītības iestāžu ēdinātāju gatavotās un piegādātās produkcijas kvalitātei un ziņot atbildīgajām institūcijām problēmu gadījumā. Arī visaugstākās prasības normatīvos nebūs garantija kvalitatīvam ēdienam bērniem, ja atbildīgās personas nebūs ieinteresētas šīs prasības ievērot,” norāda veselības ministrs.

Belēvičs uzsver, ka mērķis ir panākt, lai katrs skolēns vismaz reizi dienā saņem siltu, no dabīgiem produktiem gatavotu, kvalitatīvu un sabalansētu maltīti izglītības iestādē, un kompromisi kvalitātes ziņā nav pieļaujami.

Jau ziņots, ka saskaņā ar Latvijas Televīzijas raidījuma “De facto” vēstīto lietuviešu uzņēmums “Kretingos maistas”, kas ēdina bērnus 24 Latvijas izglītības iestādēs, pusdienu maltītes gatavojis no bojātiem dārzeņiem, izmantojis garšvielas, kas satur sāli un garšas pastiprinātājus, kā arī gaļas ēdienu gatavošanai izmantojis galvenokārt saldētu vistas gaļu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vajag uzlabot ĒDINĀŠANU, jo kvalitāte jau ir tas, ko par labumu sauc! Senos laikos bija augstākā labuma sviests, milti un citas lietas. Tas bija toreiz, kad latvieši latviski runāja unsavu valodu par nabadzīgu nesauca.

  2. vajag aizliegt skoleniem starpbrizos apmeklet veikalus.aiziet un saperk coca-cola un skolas tik dzer.skolas pustdienas nemaz vini nepagarso.

Draugiem Facebook Twitter Google+