×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. aprīlis, 2012
Drukāt

Veselības pakalpojumu saņemšanu sasaistīs ar nodokļu maksāšanu

krajkase

Turpina darbu, lai no 2013.gada veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu sasaistītu ar nodokļu maksāšanu. Ja darbs pie koncepcijas izstrādes noritēs kā plānots, tad nodokļu maksājumus ar veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanu varētu sasaistīt no 2013.gada, aģentūrai LETA teica veselības ministre Ingrīda Circene (V).

Šonedēļ Circene un Veselības ministrijas (VM) pārstāvji tikās ar finanšu ministru Andri Vilku (V), lai pārspriestu jautājumu par plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sasaisti ar nodokļu maksājumiem. Nākamā tikšanās par šo jautājumu VM un Finanšu ministrijas pārstāvjiem paredzēta 15.maijā, tāpēc līdz tam laikam jābūt gatavam koncepcijas uzmetumam.

Mēneša laikā pēc šīs tikšanas jautājums par veselības aprūpes pakalpojumu sasaisti ar nodokļu nomaksu varētu izskatīt valdībā. Ja viss noritēs kā plānots, jaunā sistēma varētu tikt ieviesta no 2013.gadā, savukārt, ja tas neizdosies, reforma, visticamāk, tiks atlikta par vienu gadu, proti, veselības aprūpes pakalpojumu saņemšana ar nodokļiem tiks sasaistīta no 2014.gada, aģentūrai LETA skaidroja Veselības ministrijas valsts sekretāra vietniece Daina Mūrmane-Umbraško.

Circene norādīja, ka patlaban koncepcijas uzmetumā jāprecizē informācija atbilstoši tautas skaitīšanas datiem un Valsts ieņēmumu dienesta datiem.

Ministre sacīja, ka kopumā iecere nav mainījusies – neatliekamo palīdzību saņems visi iedzīvotāji, savukārt plānveida pakalpojumus – tie, kas maksā nodokļu, kā arī attaisnotie nemaksātāji, piemēram, bērni, pensionāri, bezdarbnieki un citas iedzīvotāju grupas, par kurām vēl iespējams diskutēt. Plānots, ka daļa no nomaksāta iedzīvotāju ienākuma nodokļa varētu tik iezīmēta tieši veselības aprūpei.

Iepriekš Circene kā ieguvumus no jaunās sistēmas norādīja iespēju samazināt rindas uz plānveida pakalpojumiem, piedāvāt vairāk plānveida operāciju, kompensējamo medikamentu, iespējams, arī samazināt pacientu līdzmaksājumus.

Darbs pie reformas, lai nodokļu maksāšanu sasaistītu ar plānveida veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu, ir arī viena no prioritātēm 2012.gadā veselības nozarē, iepriekš sacīja Circene.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+