×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. oktobris, 2014
Drukāt

Veselības problēmu dēļ Kims nepiedalās partijas dibināšanas svinībās

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ziemeļkorejā valdošā Strādnieku partija šodien atzīmēja dibināšanas 69. gadskārtu, taču svinībās nepiedalījās valsts vadītājs Kims Čenuns, kuru, domājams, piemeklējušas nopietnas veselības problēmas, informē ārvalstu ziņu aģentūras.

Pēdējo reizi publiskā pasākumā Kims piedalījās septembra sākumā, kas kopā ar sievu apmeklēja kādu koncertu. Taču kopš tā brīža viņš vairs nav redzēts, gozējamies televīzijas kameru priekšā. Tas licis starptautiskajiem medijiem izteikt minējumus, ka Ziemeļkorejas līderim ir nopietnas veselības problēmas. Iepriekš britu laikraksts “The Daily Telegraph” rakstīja, ka Kimam lielā svara dēļ ir radušās problēmas ar potītēm un ceļiem.

Ziņu aģentūra “Reuters”, atsaucoties uz vārdā neminētiem avotiem Ziemeļkorejā, raksta, ka Kims kājas savainojumus guvis militāro mācību laikā. “Kims pavēlēja visiem ģenerāļiem piedalīties šajās mācībās. Arī viņš pats tajās piedalījās. Viņi rāpoja, skrēja un ripoja, un Kims sarāva kājas cīpslu, jo viņam ir liekais svars. Sākumā viņš klibodams, iznāca kameru priekšā, taču gūtais savainojums pasliktinājās. Kims ir pilnīgā ārstu uzraudzībā,” ziņu aģentūrai atklāja avots Ziemeļkorejas valdības aprindās.

Ziemeļkorejas Strādnieku partijas pārstāvji arī noraidījuši izskanējušās baumas, ka Kimam tuvu stāvošie cilvēku viņu būtu gāzuši no varas. Arī Dienvidkorejas amatpersonas paudušas, ka, neskatoties uz Kima prombūtni, viņš joprojām vada valsti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+