Kultūra
Mūzika

Veselības stāvokļa dēļ Mariss Jansons atceļ vasarā plānotos koncertus, festivālā “RĪGA JŪRMALA” viņu aizstās Suzanna Melki0


Diriģente Suzanna Melki
Diriģente Suzanna Melki
Publicitātes foto: festivāls “RĪGA JŪRMALA”

Maestro Mariss Jansons, sekojot ārsta norādījumiem, atceļ visas šovasar plānotās uzstāšanās kopā ar Bavārijas Radio simfonisko orķestri, tādēļ ieviestas izmaiņas mūzikas festivāla RĪGA JŪRMALA programmā, portālu LA.LV informēja festivāla rīkotāji.

Bavārijas Radio simfoniskā orķestra oficiālie pārstāvji otrdien pavēstījuši, ka maestro Mariss Jansons, sekojot ārsta norādījumiem, atceļ visas šovasar plānotās uzstāšanās kopā ar orķestri, tajā skaitā Londonas BBC Proms, Zalcburgas festivālā, Minhenē, Ingolštatē un mūzikas festivālā RĪGA JŪRMALA.

Mūzikas festivālā RĪGA JŪRMALA atklāšanas koncertos 19. un 21. jūlijā ar Bavārijas Radio simfonisko orķestri maestro vietā stāsies Suzanna Melki (Susanna Mälkki) – mūsdienu pieprasītākā orķestru diriģente.

“Festivāla komandas un visu Latvijas mūzikas mīļotāju vārdā novēlam maestro Jansonam ātru atveseļošanos un ļoti ceram uz viņa dalību festivālā nākamgad,” komentē mūzikas festivāla RĪGA JŪRMALA direktore Zane Čulkstēna.

“Tajā pašā laikā esam pateicīgi un priecīgi uzņemt prominento diriģenti Suzannu Melki, kuras daudzpusība un plašais repertuārs ir ļāvis viņai uzstāties kopā ar mūsdienu pieprasītākajiem simfoniskajiem un kamerorķestriem, kā arī pasaules prestižākajos opernamos.”

Somu diriģente un čelliste Suzanna Melki (1969) ir Helsinku filharmoniskā orķestra galvenā diriģente (no 2016. gada) un Losandželosas filharmoniķu galvenā viesdiriģente (no 2016. gada).

S. Melki izcilie sasniegumi muzikā ir lauzuši daudzus stereotipus – viņa ir pirmā un līdz šim brīdim vienīgā diriģente sieviete, kas vadījusi pasaulslaveno ansambli “Ensemble InterContemporain” (kolektīvu 1976. gadā dibināja Pjērs Boulezs).

Viņa ir pirmā sieviete – “Losandželosas filharmoniķu” galvenā viesdiriģente kopš šī amata izveidošanas 1981. gadā.

Metropolitēna operas 136 gadu vēsturē viņa ir bijusi ceturtā sieviete, kas jebkad diriģējusi prestižajā opernamā, un pirmā, kas bijusi pie diriģenta pults “Metropolitan Opera Live” HD translācijā.

Diriģentes karjeru S.Melki sāka Gēteborgas simfoniskajā orķestrī, pēc tam kļuva par Stavangeras simfoniskā orķestra māksliniecisko vadītāju.

Šobrīd S.Melki ir gadīta diriģente pasaules prestižākajos opernamos – Vīnes valsts, Metropolitēna, Hamburgas valsts, Parīzes Nacionālajā operā, kā arī koncertē ar pasaules vadošajiem simfoniskajiem orķestriem – Bavārijas Radio simfonisko orķestri, Vīnes, Berlīnes un Londonas filharmoniķiem u.c.

S.Melki ir saņēmusi Somijas augstāko valsts apbalvojumu – Somijas Lauvas ordeni, kā arī Francijas Goda Leģiona ordeni. 2016. gadā kļuva par gada diriģenti pēc “Musical America” atzinuma, 2017. gadā saņēma Ziemeļvalstu padomes mūzikas balvu.

Jautājumu un neskaidrību gadījumos, t.sk par biļešu pieejamību vai atgriešanu aicinām sazināties ar festivāla rīkotājiem pa telefonu +371 29517477 vai +371 2911616, kā arī rakstot e-pastā: info@riga-jurmala.com.

Šī gada vasarā Latvijā notiks jauns pasaules līmeņa simfonisko orķestru festivāls “RĪGA JŪRMALA”, kura ietvaros Rīgā un Jūrmalā muzicēs tādi orķestri un pasaulslaveni diriģenti kā Bavārijas Radio simfoniskais orķestris, Izraēlas filharmoniskais orķestris un Zubins Meta, Londonas simfoniskais orķestris un Džanandrea Noseda un Krievijas Nacionālais orķestris un Mihails Pļetņovs, kā arī daudzi izcili izpildītājmākslinieki, kas Latvijā un Baltijas reģionā muzicēs pirmo reizi.

Festivāla atklāšanas sezona aptvers četras nedēļas nogales, sākot no 19. jūlija līdz 1. septembrim, koncertiem norisinoties Latvijas Nacionālajā Operā un Dzintaru koncertzālē.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Kultūra
VIDEO. “Jutos kā Dziesmu svētkos!” Ar Ivetas Apkalnas koncertu Rīgas jūras līča krastā ievadīts “Jūrmalas festivāls”
12 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta? 1
1 diena
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

EL
Egils Līcītis
Latvijā
Pie Pārdaugavas monumenta jāizliek paskaidrojumi. Saruna ar Levita padomnieku vēstures jautājumos Jurģi Klotiņu
Intervija 3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānija vēlas Eiropas vadītus kuģošanas aizsardzības spēkus Persijas līcī
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
FOTO: Prezidents Levits ticies ar “airBaltic” vadītāju Gausu
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Smaga avārija netālu no “Akropoles”
4 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Ceļmalā baravikas lielākas par grozu! Laimīgie sēņotāji lielās ar guvumu
3 stundas