Foto – Shutterstock

Veselības tējas – vēl var sagatavot daudz drogu! 0

Pašu vākti un kaltēti ārstniecības augi visa gada garumā noder gan tējām slāpju mazināšanai, gan palīdz slimību ārstēšanā. Septembrī vēl var sagatavot daudz drogu.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 6
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Lasīt citas ziņas

Mūsdienu modernajā medicīnā, kas izmanto daudz sintētisko preparātu, ārstniecības augiem un drogām joprojām ir liela nozīme. Farmaceits Vitālijs Mitrohins atgādina, ka ārstniecības augiem piemīt ne tikai ārstējošas īpašības, bet arī blakusefekti un nesaderība ar citiem vienlaikus lietotiem preparātiem.

Ar ārstniecības augiem uzmanīgiem jābūt hroniska klepus gadījumā, jo tie ir piemērotāki akūtām situācijām. Arī par t.s. nieru tēju un asiņošanu samazinošo tēju dzeršanu labāk konsultēties ar ārstu. Nedrīkst izmantot drogas, ja ir redzams pelējums, mainījusies to krāsa, smarža, jo sēnes, kas bojā dažus augus, izdala indīgas vielas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Patlaban vēl var ievākt vērmeles, pelašķa, rasaskrēsliņa, raudenes, asinszāles, kosas lakstus, miltenes, piparmētras, salvijas lapas, kliņģerītes un kumelītes ziedus, rožu un vilkābeļu augļus, balto pupiņu vārsnes, pētersīļa, ālantes un baldriāna saknes u.c.

Virši ieteicami saaukstēšanās gadījumā, urīnpūšļa iekaisumu ārstēšanai, nierakmeņu šķīdināšanai un gastrīta ārstēšanai, ja ir paaugstināts kuņģa skābes daudzums.

Smiltsērkšķa augļu sastāvā ir A, E, F, C, B vitamīns un flavonoīdi. Eļļu lieto pret apdegumiem, izgulējumiem un izsitumiem, kuņģa čūlas ārstēšanai, mutes gļotādu kairinājuma novēršanai. Smiltsērkšķi ir labs vitamīnu avots ziemā, no tiem var vārīt ievārījumu.

Upesmētras sastāvā ir vērtīgais mentols, bet šā auga garša ir maigāka nekā dārzā audzētajām piparmētrām. Tēja pastiprina žults izdalīšanos, var lietot, lai paplašinātu sirds asinsvadus, uzlabotu gremošanu. Upesmētru dzēriens novērš sliktu dūšu, noņem spazmas kuņģī, to dzer neirozes un bezmiega gadījumos.

Dilles uzlabo gremošanu, palielina piena daudzumu sievietēm, kuras zīda ar krūti, stiprina sirdi, samazina asinsspiedienu, noder pret sliktu dūšu.

Naktssveces sēklu eļļa labvēlīgi ietekmē vielmaiņu, pazemina holesterīna līmeni asinīs, palīdz cīņā ar pinnēm, pūtītēm, uzlabo garastāvokli, to rekomendē pret aptaukošanos. Šo eļļu nedrīkst lietot epilepsijas slimnieki.

Apiņa rogas iedarbojas nomierinoši, šīs drogas iesaka pret sāpēm, iekaisumiem un alerģijām. Uzlējums noder uzbudinājuma, bezmiega, neirožu un histērijas mazināšanai, kā arī sievietēm, kuras cieš no menopauzes izraisīta emocionālā diskomforta.

Reklāma
Reklāma

Farmācijas doktore, profesore Vija Eniņa iesaka receptes dabisku vitamīnu uzlējumiem un novārījumiem, kas vasaras izskaņā stiprina organismu pret gaidāmajiem vīrusiem.

Var izmantot vienādās daļās rožu, upeņu un pīlādža augļus vai pa trim daļām rožu augļu un upeņu, divas daļas korintes augļu un vienu daļu brūkleņu. Ir vērts izmēģināt dzērienu no trim daļām nātres lapu, divām daļām meža zemeņu lapu un vienas daļas smiltsērkšķa lapu. Garda un veselīga būs tēja, ko gatavo no trim daļām gaiļbiksīšu, upeņu lapu un ugunspuķes lakstu un vienas daļas nātru lapu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.