×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Veselīga atpūta ledus laukumos. “LA” apkopo slidošanas iespējas

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Slidošana vienlaikus ir gan sports, gan atpūta. Turklāt slidot svaigā gaisā ir daudz patīkamāk un veselīgāk nekā slēgtajā ledus arēnā. Fizkultūras skolotāji apliecina, ka, regulāri slidojot, tiek trenētas visas lielās muskuļu grupas, uzlabojas sirds un asinsvadu darbība, imunitāte, palielinās izturība un organisms norūdās.

Ledus laukumi visā Latvijā

Pagājušā gada nogalē Latvijas Televīzija un uzņēmums “Aldaris” jau otro gadu organizēja Tautas sporta konkursu, lai mudinātu veidot ledus laukumus visos Latvijas novados. Konkursam tika saņemti 44 pieteikumi, no kuriem astoņi projekti arī saņēma finansējumu dažādiem darbiem, tostarp laukumiem Ropažu novadā, Valdlaučos (Ķekavas nov.), Ancē (Ventspils nov.), Balvos, Rugājos, Strenčos, Viļānos. Slidotavas izveidei pilnībā no jauna vienīgajai nauda (3300 eiro) tika piešķirta Amatas novada jauniešu organizācijai “Nītaureņi”. Tās vadītājs Mārtiņš Šteins stāsta, ka ledus laukums ir jau gandrīz gatavs.

“Laukumu veidojām vecās Nītaures estrādes teritorijā, kur bija jāizlīdzina reljefs, bet par spīti sasalumam tikām ar šo uzdevumu itin labi galā. Sagatavošanas darbi nu ir iegājuši finiša taisnē. Apmales uzliktas, hokeja vārti sametināti un pirmā ledus kārta uzsaldēta. Esam uzstādījuši laternas un pieslēguši apgaismojumu, tādēļ šajās aukstajās naktīs arī varam turpināt liet ledu, lai līdz atklāšanas pasākumam 24. janvārī plkst. 11 viss būtu kārtībā.”

Šajā dienā notiks minihokeja čempionāts un ziemas prieku baudīšana, būs konkursi, garda zupa, mūzika un citas izdarības hokeja laukuma teritorijā. Plkst. 18 visi aicināti uz masku balli, kurā visa vakara un nakts garumā muzicēs grupa “Pārmaiņu vējš”. Hokeja čempionātā piedalīsies arī “Tautas sporta” (LTV) komanda un viens no šī projektu konkursa žūrijas locekļiem žurnālists Uģis Joksts.

“Es gan laukumā neiziešu, būšu karsējs, taču man liels prieks par nītauriešu paveikto un neatlaidību, jo viņi piedalījās arī iepriekšējā gada konkursā, apliecinot savu mērķtiecību. Vērtējot pieteikumus, man patika, ka šī ledus laukuma projekta tāme bija reāli izpildāma un skaidri redzams, kurš ko darīs, piemēram, vietējā galdniecībā taps apmales, bet labākais metinātājs darbnīcās metinās vārtus. Laukos cilvēki ir atsaucīgāki, visi ir gatavi piedalīties kopējās lietas labā.”

Jauno ledus laukumu izmantos ne tikai biedrības “Nītaureņi” dalībnieki un apkaimes sporta entuziasti, bet arī Nītaures vidusskolas skolēni slidot prasmes pilnveidošanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+