Mobilā versija
+9.8°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
21. novembris, 2014
Drukāt

Veselīgo pašvaldību tīklā uzņem Jūrmalu un septiņus novadus

jurmala3

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) Nacionālajā Veselīgo pašvaldību tīklā piektdien uzņēmis astoņas jaunas pašvaldības – Jūrmalas pilsētu, Vecpiebalgas, Tukuma, Lielvārdes, Varakļānu, Kandavas, Dagdas un Carnikavas novadus, informē SPKC.

Līdz ar to šobrīd tīklā darbojas 33 pašvaldības un pilsētas: Aizkraukles, Aknīstes, Balvu, Cēsu, Daugavpils, Garkalnes, Iecavas, Jaunpils, Kuldīgas, Mārupes, Nīcas, Ogres, Olaines, Priekules, Rucavas, Rundāles, Salas, Siguldas, Skrundas, Strenču, Tērvetes novadi un Jēkabpils, Jelgavas, Liepājas un Rīgas pilsētas, kā arī minētās no jauna uzņemtās pašvaldības.

Veselīgo pašvaldību tīkla mērķis ir sekmēt labas prakses piemēru, pieredzes un ideju apmaiņu starp pašvaldībām, atbalstīt tās dažādu sabiedrības veselības jautājumu risināšanā lokālā līmenī, kā arī paaugstināt pašvaldību darbinieku izglītotību sabiedrības veselības jautājumos.

Veselīgo pašvaldību tīkla koordinatori atzinuši, ka to pašvaldību iedzīvotāji, kas darbojas veselīgo pašvaldību tīklā, šī gada laikā redzēja pirmās pārmaiņas veselības veicināšanas jomās. Proti, šīm pašvaldībām bija iespēja pirmajām pieteikties dažādiem veselību veicinošajiem projektiem, t.sk. pasākumiem un akcijām skolās, kas vērsti uz smēķēšanas mazināšanu, atkarības vielu profilaksi un bērnu zobu veselības stiprināšanu.

Latvijas Nacionālais Veselīgo pašvaldību tīkls ir daļa no Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Veselīgo pilsētu programmas (Healthy Cities), kas ir pirmā programma, kur PVO sadarbojas tieši ar vietējām autoritātēm vietēja līmeņa veselības veicināšanas jautājumu risināšanai.

Saskaņā ar Veselīgo pilsētu programmu, katra dalībvalsts arī var veidot savu nacionālo Veselīgo pilsētu/pašvaldību tīklu. Eiropas reģionā šobrīd ir izveidojušies 30 PVO Nacionālie Veselīgo pašvaldību tīkli, kas apvieno vairāk nekā 1400 pašvaldības savu iedzīvotāju veselības veicināšanai.

Pievienot komentāru

Neglabāt vecmāmiņu uz klavierēm un nevilkt pirkstā...Īsa pamācība kremēšanāKatoļu baznīca nav pret kremāciju, taču uzstāj uz pīšļu glabāšanu cieņpilnā veidā – tāda ir aktualizēto norāžu būtība Vatikāna izdotajā dokumentā par kristīgo apbedīšanu un pelnu uzglabāšanu kremēšanas gadījumā.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+