×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
11. februāris, 2014
Drukāt

Vešņakovs attiecībām ar Latviju liek trīs ar krustu (7)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Pērn Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs Latvijas un Krievijas attiecības novērtēja ar trijnieku piecu ballu sistēmā. Krievijas diplomātiskā darbinieka dienai veltītajā preses konferencē pirmdien viņš sacīja, ka tagad viņa skatījumā vērtējums esot “3+”, tātad nedaudz labāks.

“Mums turpinājās veiksmīga sadarbība kultūras jomā. Mazliet uzlabojās politiski informatīvais fons. 2013. gadā atrisinājās sanatorijas “Jantarnij bereg” jautājums. Kāpēc nelieku augstāku atzīmi? Nav progresa masu nepilsonības jautājumā un saistībā ar vienošanos par diplomātiskajiem īpašumiem. Mēs Maskavā esam Latvijas rīcībā nodevuši diplomātiskos īpašumus, bet šeit Rīgā mēs neesam saņēmuši divus objektus,” teica A. Vešņakovs. Viņaprāt, Latvijas un Krievijas attiecībām traucējot “nacisma heroizācija”, kas izpaužoties ikgadējā leģionāru gājienā.

Kā ierasts, A. Vešņakovs cildināja Latvijas un Krievijas ekonomiskās attiecības. Viņš norādīja, ka salīdzinājumā ar 2012. gadu savstarpējās tirdzniecības apjoms pieaudzis par 17 procentiem. Vēstnieks īpaši atzīmēja “Uralhim” minerālmēslu pārkraušanas termināļa ienākšanu Rīgas ostā. Vešņakovs atzīmēja, ka notikušas vairākas abu valstu augstu amatpersonu tikšanās, piemēram, valstu prezidenti Vladimirs Putins un Andris Bērziņš aprunājušies Sočos, bet pērn aprīlī notikusi Latvijas toreizējā premjerministra Valda Dombrovska un Krievijas premjera Dmitrija Medvedeva tikšanās Sanktpēterburgā.

Atbildot uz jautājumu par “maigo varu”, A. Vešņakovs apsveica Pirmo Baltijas kanālu ar tā desmit gadu jubileju un vēlēja, lai tas turpina pārraidīt “pozitīvu un objektīvu informāciju”. “Maigo varu”, viņaprāt, izmantojot visas valstis, lai pozitīvi sevi pasniegtu pārējām valstīm. “Piemēram, Raimonds Pauls ir viens no Latvijas maigās varas īstenotājiem Krievijā un ar savu daiļradi parāda, kāda ir Latvija,” sprieda A. Vešņakovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Nez kāpēc Vešņikovs “aizmitst” kolonistu ālešanos pie monstra Pārdaugavā? Kā jau visa Krievijas politika, ir spēle “vienos vārtos”, tā jau ir bijis kopš Ivana Bargā un kolonizatora Jermaka laikiem.

  2. Nez kāpēc Vešņikovs “aizmitst” kolonistu ālešanos pie monstra Pārdaugavā? Kā jau visa K

  3. Paldies, krieva kungs. Mēs jūs nevērtējam vispār. Jūs neietilpstat mūsu vērtēšanas skalā.

  4. Vešņakovs ir nulle Atbildēt

    Tie polītiķi, kuri zivju olu dēļ apmeklē viņa pieņemšanas, apkauno paši sevi.

  5. Vajag atzīt okupāciju, tad arī uzlabosies attiecības līdz 5!

  6. Kaut nu beidzot mēs visi kopā panākuši būtu tādu valdību Latvijā,ka kreievu vēstniekam būtu šausmās jāliek 1 ar mīnusu, tad tā beidzot būtu tiešām Latvijas intresēm atbilstoša pārvaldība

  7. Murmulis ar lielo burty ! Pretīgi!

Draugiem Facebook Twitter Google+