×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Vešņakovs: Enerģētikā Latvijai nevajadzētu aizrauties ar politiku (6)

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Enerģētikā Latvijai nevajadzētu aizrauties ar politiku un labāk ir saglabāt savstarpēji izdevīgas attiecības ar Krieviju, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” teica Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

Vērtējot Eiropas Savienības (ES) enerģētikas politiku, kuras mērķis ir panākt daudz lielāku neatkarību no Krievijas energoresursiem, Vešņakovs atzīmēja, ka šajā jautājumā nevajadzētu aizrauties ar politiku.

“Tās ir jūsu tiesības veikt pasākumus, kā jūs sakāt, enerģētiskās drošības un alternatīvu avotu veidošanā. Vienlaikus ir jābūt civilizētiem un nedrīkst pieņemt lēmumus, kas atceļ iepriekšējos lēmumus un ignorē noslēgtos līgumus. Piemēram, Latvija, lemjot par gāzes tirgus liberalizācijas paketi, šos apstākļus ir ņēmusi vērā. Mēs šādu pieeju saprotam, jo tā ir normāla un civilizēta. Bet tajā pašā laikā viss ir precīzi jāaprēķina un nav jāaizraujas ar politiku, kas nav ne ar ko pamatota. Piemēram, Lietuva ir uzbūvējusi sašķidrinātās gāzes termināli, bet vienlaikus nav atklājusi cenas, par kurām notika šie darbi. Ekonomiskā analīze liecina, ka cena, ko maksā šī valsts, nav maza. Gala rezultātā par to visu samaksās bizness. Kādēļ to darīt?,” jautāja Vešņakovs.

Viņš uzsvēra, ka Latvijai līdz šim nav bijušas nekādas problēmas ar energopiegādi no Krievijas. “Piemēram, vai Latvija, kas 20 gadus gāzi saņem tikai no vienas valsts, kaut reizi ir izjutusi problēmas šajā jautājumā? Vai kaut reizi ir pārkāpti starp partneriem slēgtie līgumi? Nē. Tādēļ labāk ir saglabāt savstarpēji izdevīgas partnerattiecības, nekā aizrauties ar politisku konjunktūru, kas būs ekonomiku izputinoša. Ja energodrošības programma tiks būvēta pēc skaidriem principiem, tad tā darbosies, bet, ja tas būs tīrs politikānisms, tad tas būs īslaicīgs projekts, kas nespēs ilgstoši darboties un dzīvot,” teica Vešņakovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. nepirks čekas purkšķi, būs čekistam jāiet zemi rakt

  2. Jaa Veshnjakovam taisniiba, bet kaapeec .ru itin biezhi taisa politiku energjetiku??? Kgan pat Veshnjakova kungam ir skaidrs, ka tas nav pareizi??? Energjetikai ir taada interesanta lieta, ka shodien jau ir iespeejams to sanjemt no citaam valstiim vai palielinaat ieguves efektivitaati razhojot to uzvietas. Piemeeram, elektriba. Fosiilaas energjijas avoti arvien aatraak zaudees noteicosho staavokli energjetikas jomaa. Dazhaadu iemeslu deelj… taapeec labaak to ir pardot kaiminjvalstiim, nekaa dedzinaat lielaas laapas Sibiirijaa.

  3. Izradas,ka dzivais mirusais,zombi,nezin,vai negrib zinat, ka energijas resursi,to piegade,vai nepiegade IR POLITIKA.Vismaz tik daudz jau vins sajedz,ka energijas iepirksana,vai neiepirksana no Launuma Imperijas nevar izmainit Launuma Imperijas militaro,politisko,finansialo un socialo sabrukumu.

  4. JAU PATS FAKTS , KA VESJNJAKOVS BEIDZOT KJEERIES PIE LATVIJAS PAARLIECINAASJANu PAR LATVIJAI ZINAAMAAM LIETAAM , DAUDZ KO IZSAKA . TACJU NO PRAATA NEIZIET SLA- VENAIS GADIIJUMS AR VILKU , KURSJ IEKRITIS BEDREE UN KJERSIES KAUT VAI PIE AITAS PASNIEGTAA SALMINJA , KAS AITAI NEKO LABU NESOLA . VILKU BARAA JAAKAUC KAA VILKAM.

  5. … izklausās kā drauds Latvijai,- ja tā nerīkosies, kā Lielais kaimiņš iecerējis ???

  6. Krievelis sāk uztraukāties!… Tas ir labs.

Draugiem Facebook Twitter Google+