×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
18. janvāris, 2015
Drukāt

Vešņakovs: Latvijas un Krievijas attiecības ir sliktākās pēdējos 20 gados (13)

Foto-LETAFoto-LETA

Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

Pagājušais gads Latvijas un Krievijas attiecībās ir bijis visnelabvēlīgākais pēdējo divdesmit gadu laikā, intervijā aģentūrai BNS sacīja Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

Kā iemeslu tam viņš minēja atšķirīgo vērtējumu par daudzām 2014.gada norisēm pasaulē, galvenokārt Ukrainā.

“Mēs to, kas notika 2014.gada februārī, vērtējam kā valsts apvērsumu, turklāt es piebilstu – ar nacionālu piesmaku -, kas jau tālāk Ukrainā izraisīja antikonstitucionālas sekas. Tā vietā, lai šādas antikonstitucionālas darbības nosodītu, Latvija, citas Eiropas Savienības dalībvalstis un ASV šīs darbības pat savā ziņā apsveica. Tās arī ir principiālās atšķirības,” teica Vešņakovs.

Vienlaikus vēstnieks pauda pārliecību, ka pašlaik vairākās ES dalībvalstīs ir “radusies sapratne, ka ES ir pieļāvusi kļūdas”. “Tajā skaitā arī kļūdu, ievelkot Ukrainu nepārdomātā asociācijas līguma parakstīšanā ar ES, vienlaikus neņemot vērā tās attiecības ar citām valstīm, – pirmkārt ar Krieviju,” apgalvoja Vešņakovs.

Krievijas militārajām lidmašīnām un kuģiem Baltijas valstu robežu tuvumā tiek pievērsta nepamatoti liela uzmanība, paziņoja Vešņakovs.

Viņš apgalvoja, ka tiek aizmirsts un ignorēts fakts, ka vienīgais veids, kā uzturēt sakarus, nogādāt kravas un tehniku, kā arī veikt cilvēkresursu manevrus no Krievijas uz Kaļiņingradas apgabalu, ir tikai jūras un gaisa ceļš.

“Jā, ir arī dzelzceļš, taču tas šķērso vairāku valstu teritoriju un līdz ar to parādās ar robežas un muitas kontrolēm saistītas grūtības. Tādēļ gan iepriekšējos gados, gan pat PSRS laikos uz Kaļiņingradu kravas tika nogādātas šādā veidā, un tas nozīmē arī karakuģus un kara lidmašīnas, kas veic Kaļiņingradas karaspēka daļu apgādi. Turklāt ikviena valsts, kurai ir kara lidmašīnas, tās arī uztur pienācīgā stāvoklī. Tādēļ ir nepieciešamas arī prasmes ar tām lidot un īstenot visas paredzētās funkcijas,” sacīja Vešņakovs.

Vēstnieks arī pauda viedokli, ka, veicot šādus pārlidojumus, Krievija nepārkāpj starptautiskās normas.

“Ja mēs runājam par pārmetumiem, ka lidmašīnas lido ar neieslēgtiem transponderiem, tad saskaņā ar starptautiskām normām militārajām lidmašīnām, ja tās lido pa koridoriem, kas nesaskaras ar civilo lidmašīnu ceļiem, tas obligāti nemaz nav jādara,” tā Vešņakovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. … Dabiski, un saprotami, ka etiski un morali caurkritusiem, ‘ Launuma Imperijas’ atjaunosanas gribetaju imperialistiem, nacionalas vai nacionalistiskas valsts lietas vienmer bus …’ ar piesmaku …’ !!!

  … Parejais propogandas saturs vestnieka apologetikai ir ka mazgadigo, bez logikas un realitates saistibas, atrunasanas par izdaritam blenam … tiesam, jadoma ka viss teiktais vel tiek sastadits, korigets un turpinas pec ‘Lielo melu’ ideologijas noteiktas grafikas un planiem … !

  … Vesnakovs un Kremlis, ka ari veca nomenaklatura, vel nav izpratusi, ne pienemusi faktu, ka pasaule ir sen mainijusies cela uz labo, tas ir, uz regionalo kulturas bazi reorganizetu politisko administraciju, nacionala skala, un ar tas tradicionalu etiku un morali – ne bijuso mperialistu vai to morfeto globalistu noteiktu … lai gan veca nomenaklatura cinas par saviem maldiem … velti … !

 2. Vēstniekam – valstsvīram (un godavīram), kurš saprot, ka arī pats ir atbildīgs par viņa pārstāvētās valsts attiecību ar uzņēmējvalsti līmeni, pēc šādas konstatācijas nekavējoties būtu jāatzīst sava nespēja veikt pienākumus un jāiesniedz atlūgums. Acīmredzot – apspriežamā persona nav ne tikai valstsvīrs, bet pat vienkārši dodavīrs.

 3. Kapēc BNS iet un prasa kaut ko tam Vešņakovam? Kapēc LA to publicē? Kapēc mums tas jāzina? tas ir latviešu mazohisms – iet pie Krievijas vēstnieka un lūgties, lai viņš pasaka kaut ko sliktu. Kā latvju zemnieki kādreiz gāja paši uzprasījās pie muižnieka uz pērienu.

 4. Nu, un ko viņš ir te mums “paskaidrojis”? tieši tā visi to arī saprata, proti, zagli un nodevēju prezidentu, tauta nedrīkst izmest tāpēc, ka tas ir Putina ieliktnis. Daži Eiropā, kurus izdevās uzpirkt “ir sapratuši, ka kļūdījušies”. Drīzumā Krievijai nafts rubļi beigsies, atbalstītājiem maksāt nebūs un viņi atkal mainīs viedokli pareizi.

 5. Veshnjakovs pie taa ir labi pastraadaajis … 🙂

 6. Vai draudēšana ar kodolieroču lietošanu uzlabo attiecības? Vai Latvija draudēja?

 7. ja tās lido pa koridoriem, kas nesaskaras ar civilo lidmašīnu ceļiem, tas obligāti nemaz nav jādara

 8. Ar kuru valsti (ja neskaita Ziemeļkoreju) Krievijai attiecības nav kļuvušas “sliktākās pēdējos 20 gados”?

 9. Tā tam būs būt !!!

 10. Senos laikos feodālim bija pirmās nakts tiesības par savu padoto meiteni pirms tās laulībām. Tas izteica varu un pazemojumu…
  To laikam arī domā Krievija par saviem kaimiņiem un kuri nemaz nav tai pakļauti – to ko gribēs Krievija, tas jādara. Bet ne visi to vēlas kā Baltija, Polija un šodien arī Ukraina un tas ir pazemojoši. Tikai feodālis to vēl šodien nevar saprast un rāda savu spēku. To nevar vai negrib saprast arī Rietumeiropā, kuri ar šādu 21. gadsimta feodāļa rīcibu nav saskārušies.

  • tagad es zinu, ka taas pirmaas nakts tiesiibas Latvijas teritorijaa ir tikai bauma. Muizhniekiem pietika latvietes njemt par istabmeitam un peec tam izprecinaat. Bet ir arii taads joks, kur muizhnieks prasa latvieshu puisi, kas vinjam liidziigs izskataa: Vai tava maate nebija muusu pilii istabmeita? Un puisis atbild: Nee, bet mans teevs tur bija kuchieris!

  • +++++,… tā tas ir, bet lielajam kaimiņam tas “nepielec”,- pārākā pārliecībā par savu visvarenību.Jāgaida – Laiks agrāk vai vēlāk noliks visus pa vietām.

Draugiem Facebook Twitter Google+