×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
2. marts, 2012
Drukāt

Vešņakovs: Leģionāri nav varoņi, bet gan laikmeta upuri

vesnakovs_leta

Starp dzīvi palikušajiem leģionāriem nav noziedznieku, taču viņi nav arī varoņi, bet gan sava laikmeta upuri, šādi leģionāru piemiņas dienas kaislības Latvijā laikrakstam “Neatkarīgā” komentējis Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

Vešņakovs uzsvēris, ka piekrīt tiem cilvēkiem, kas saka, ka 16.martā nav jāpiedalās gājienā un nav jāheroizē bijušie “Waffen SS” leģionāri.

“Vai starp esošiem 500 leģionāriem ir noziedznieki? Domāju, ka nē. Tie, kas pastrādāja noziegumus, droši vien jau tiesāti un sodīti. Viens bija neapstrīdams – starp leģionāriem bija noziedznieki, un par to nebūtu jāstrīdas,” sacījis vēstnieks, “var piekrist, ka daudzi cilvēki leģionā tika mobilizēti piespiedu kārtā, tomēr viņi nav varoņi, šie ļaudis bija tā laikmeta upuri.”

“Mēs nekad neaizmirsīsim to milzīgo upuru skaitu un tās ciešanas, kuras vācu nacisms nodarīja mūsu tautai. Krievija nekad nepiekrīt tiem, kas heroizē cilvēkus, kas karoja kopā ar vācu nacistiem vienā armijā. Tas rada milzīgu sašutumu. Citu atbildes reakciju no Krievijas un Krievijas vēstnieka nav iespējams sagaidīt. Latvijā strādāju jau četrus gadus, un mana pieredze liecina, ka 16.marts ir datums, kas nerotā Latvijas un šīs brīnišķīgās pilsētas Rīgas godu. 16.marta gājieni izraisa sašutumu ne tikai Krievijā, bet arī citās Eiropas valstīs. Tas veido Latvijai ļoti negatīvu imidžu,” izteicies Vešņakovs.

Krievijas vēstnieks par bīstamu nodēvējis faktu, ka 16.marta pasākumos vairāk piedalās gados jauni ļaudis, nevis deviņdesmitgadīgie leģionāri, jo tas varot liecināt par “neonacisma atdzimšanas bīstamību”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+