×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. augusts, 2014
Drukāt

Vešņakovs: NATO bāzes Latvijā izraisīs bruņošanās sacensību (12)

Foto: LETAFoto: LETA

NATO bāzu izveidošana Baltijā izraisīs bruņošanās sacensību, intervijā Latvijas Radio 4 raidījumā “Doma laukums” teica Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

Kā skaidroja vēstnieks, ja tiks pieņemts lēmums par šādu bāzu izveidi kādā no Baltijas valstīm, tas nozīmētu nākamo soli bruņošanās sacensībā.

Galvenā bīstamība slēpjoties aspektā, ka šādas bāzes nekontrolētu Latvijas valsts, bet gan cilvēki, kas atrodas tūkstošiem kilometru attālumā un vadās pēc saviem ģeopolitiskajiem apsvērumiem. Tādējādi Latvijas iedzīvotāji kļūtu savā ziņā par ķīlniekiem. Vešņakovs piebilda, ka negribētu būt Latvijas iedzīvotāju vietā.

Krievijas vēstnieks pieminēja neseno Vācijas kancleres Angelas Merkelas vizīti Latvijā, norādot, ka viņas teiktajā drīzāk saklausījis noraidījumu pamudinājumiem veidot Baltijas valstīs NATO militārās bāzes.

LETA jau ziņoja, ka pēc tikšanās ar Latvijas Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V) Merkele sacīja, ka Baltijas reģionā ir jāizveido tāda infrastruktūras sistēma, lai saistībā ar Krievijas aktivitātēm varētu nekavējoties reaģēt.

Tāpat Merkele pauda izpratni, ka Latvijas un arī pārējā Baltijas reģiona iedzīvotāji ir nobažījušies par drošības situāciju saistībā ar Krievijas aktivitātēm Ukrainā. “Mums jārada visi priekšnoteikumi, lai tajā gadījumā, ja Latvijai būs nepieciešams NATO partneru atbalsts, varētu ātri reaģēt,” teica Merkele.

Vācijas politiķe uzsvēra, ka NATO līguma 5. pants par sabiedroto palīdzību gadījumā, ja tiek apdraudēta viena no dalībvalstīm, nav tikai vārdi, bet sekos reāla rīcība. Tāpēc pašreiz būtu jāpastiprina manevri, lai nepieciešamības gadījumā sabiedroto spēki būtu gatavi reaģēt. “5. pants nav teorētiska vienošanās. Tā ir vienošanās, kas vajadzības gadījumā ir jāīsteno, mums ir jāgatavojas uz to,” uzsvēra Vācijas kanclere.

Arī Valsts prezidentam Andrim Bērziņam Vācijas kanclere apliecinājusi, ka NATO līguma 5. pants joprojām ir spēkā un Vācija palīdzēs Latvijai vairākās jomās, tostarp militārās infrastruktūras izveidē.

Savukārt uz aģentūras LETA jautājumu, vai kanclere apliecinājusi tiešu Vācijas militāro klātbūtni Baltijas valstīs, prezidents norādīja, ka tas ir komplekss jautājums, kas vēl tiks apspriests NATO samita laikā.

“Vācija darīs visu iespējamo, lai aizsargātu Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Polijas robežas,” sacīja prezidents.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. ES domāju,ka viņš ir gudrāks un nav nācis no 20.gs.PaR KĀDU BRUŅOŠANĀS SACENSĪBU VAR MURGOT LATVIJAS SAKARĀ? VAI par tiem pārdesmit tankiem un trim kopterīšiem?Nevajadzētu gan vēstnieka kungs tā fleitēt,jebšu jums ir ziņas,ka Latvijai ir ātomieroči?
  Palicis atkal par daudz aktīvs.Mūsejā vēstniece stāsta,ka Maskavā viņu CENZĒ un neļauj ne braukt kur grib,ne tikties ar ko grib,bet šis muti palaiž!!

 2. Komentēt Vešņakovu ir tikpat bezjēdzīgi kā komentēt Žirinovski. No vienas siles ēduši.

 3. vaņkas tik vēlās paplašināt savu impēriju, bet pašiem visa plašā tēvzeme neapgūta … Dorrņi apgūstiet sibīriju citādi ķitajozas ap-gūs…

 4. ko SARKANIE FASISTI MEKLEE UKRAINAA?KRIMU UKRAINAI NOZAGA,VEEL JUUS UZTRANCAAS,KA ASV TAISA KARA BAAZES.JUUS VAJADZEEJA SEN UZSPRIDZINAAT,LAI SARKANIE FASISTI NEKAD VAIRS NECEL GALVU.TAAKAA PALIEC KLUSU,FASIST.

 5. Kālai izskaidro Krievijas karaspēka desantu un triecien aviācijas daļu koncentrēšanu pie Latvijas robežas?Tas viss ir sirsnīgu kaimiņu draudzības attiecību vārdā? Vai tā nav bruņošanās un kaimiņu dzīves demoralizācija ar visādiem Krievijas politiķu ārprāta murgiem? Krievija ir viss ļaunākais, kas uz pasaules eksistē – salīdzināms pat ar ebola vīrusu.. Es AM vietā šitādu kvekšķi vispār izraidītu no Latvijas. Ja pasaules valstis beidzot neapvienosies pret Krievijas agresiju, tad pienāks reize arī tām justies Ukrainas ādā un neman ne tik tālā nākotnē.Bet krievu sūdainā kapeika ir tik mīļa, ka pat Merkele izliekas neredzam Krievijas vājprātu.

 6. ko SARKANIE TERORISTI meklee UKRAINAA.KO VINI PAZAUDEEJUSI SVESAA MAAJAA?KRIEVIJA VIENMEER BIJUSI OKUPANTU ZEME,SLEPKAVU ZEME.KRIEVIJAI NEKAD NEVAR TICEET,KAUNS TAADA LIELA VALSTS ,BET DZIIVO VIENOS MELOS UN SLEPKAVIIBAAS.TAAKAA TU VESNAK,TAISI CIET SAVU PLJUUTAMO,SMIRD VISA PASAULE,SLEPKAVU ZEME.

 7. Nejau NATO baazes, bet Krievijas nepartrauktie draudi un notikumi Ukrainaa to jau ir izraisiijusi…

 8. Tas ķirsis ( višņjak) varēja paklusēt, ka neapēd un kauliņu neizspļauj klozetā.

 9. kā tad būs ar to dopinga kontroli.

 10. BRUNOšANĀS SACENSīBA STARP kRIEVIJU UN ASV notiek visu laiku, kopš sevi atceros!!! Pēc ģeopolitiskiem apsvērumiem vadās ARĪ Krievija…!!! Latvijas iedzīvotāju ĶILNIEKU statuss nekur NAV PAGAISIS un laikam arī NEPAGAISĪS, jo NEVAR pieļaut valsts iešanu pretī izaugsmei un būt NEATKARĪGAI no Krievijas – kāda joma JĀCENŠAS SAGLABĀT UN KONTROLĒT…NATO 5.panta REĀLO vērtību redzēsim nākotnē (ja tiešām mūs centsies ATKAL pakļaut svešinieki!)un tad arī Vācijas kancleres Merkeles sacītā PATIESĪGUMS tiks izvērtēts!?? NEAIZMIRSĪSIM, KA VĀCIJA IR KRIEVIJAS SADRAUDZĪBAS VALSTS ar PRĀTAM NEAPTVERAMU ATKARĪBU NO KRIEVIJAS GĀZES UN NAFTAS!??????? Pat Baltijas jūra NEBIJA šķērslis gāzes vada izbūvei un citu ši regionā valstu iebildumi abām “draudzenēm” bija PELES PĪKSTIENA VĒRTI!?? Piedevām BAIGĀ SLEPENĪBA… Kad uzzinājām, NEKAS VAIRS NEBIJA DARĀMS – VISS BIJA PILNAS BURĀS!!?????? Neticība un skepse liela…

Draugiem Facebook Twitter Google+