×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. marts, 2013
Drukāt

Vešņakovs: “Nepilsoņu kongresa” dibināšana norāda uz jautājuma problemātiku Latvijā

Foto - LETAFoto - LETA

“Nepilsoņu kongresa” dibināšana ir Latvijas iekšējā lieta, kas skaidri norāda uz nepilsoņu jautājuma problemātiku Latvijā, trešdien aģentūrai BNS atzina Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

Tā nav izdomāta problēma, un tās risināšana ir Latvijas uzdevums, uzskata Vešņakovs.

Kongress tika nodibināts pagājušās nedēļas nogalē kā atbilde uz atteikumu sākt parakstu vākšanu referenduma ierosināšanai par pilsonības nulles variantu. Kustības mērķis būs likvidēt Latvijā nepilsoņu institūtu, kuru skaits pašlaik ir apmēram 300 tūkstoši.

Vešņakovs sacīja, ka Krievija šīs iniciatīvas atbalstā varētu iesaistīties vien tiktāl, cik tas nav pretrunā divu suverēnu valstu – Latvijas un Krievijas – savstarpējām attiecībām, neprecizējot Krievijas atbalsta izpausmes.

Vešņakovs uzsvēra, ka jebkuras Latvijā notiekošās iniciatīvas, piemēram, arī saistībā ar “Nepilsoņu kongresu”, norāda uz to, ka problēma eksistē. Nepilsoņu jautājums dažādos veidos uzrodas politiskajā darba kārtībā, minēja vēstnieks.

Jau ziņots, ka uz “Nepilsoņu kongresa” dibināšanu bija ieradušies divvalodības referenduma ierosinātāji Vladimirs Lindermans un Illarions Girss, partijas “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā (PCTVL) pārstāvji Miroslavs Mitrofanovs, Aleksandrs Giļmans.

Pasākumu dalībnieku vidū bija arī krievu skolu aizstāvības aktīvists Jurijs Petropavlovskis un Satversmes aizsardzības biroja uzmanības lokā nonākušais Aleksandrs Gapoņenko, kā arī portāla “IMHO.club.lv” redaktors Jurijs Aleksejevs. Pasākumā piedalījās partiju apvienības “Saskaņas centrs” (SC) Saeimas deputāts Boriss Cilevičs. Viena no aktīvākajām kongresa organizētājām ir SC pārstāve Elizabete Krivcova.

Kongresa 2013.gada rīcības programmā ir iezīmēti konkrēti soļi “nepārstāvēto parlamenta” ievēlēšanai, kā arī turpmākai sadarbībai ar pašvaldībām, Saeimu un starptautiskajām organizācijām, kontaktu uzturēšana ar nepilsoņu organizācijām Igaunijā, protestu akciju organizēšana, izglītošanai interešu aizstāvībā un cilvēktiesību jautājumos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+