Latvijā
Politika

Vešņakovs vaino Ukrainu un Rietumus 9

Foto-Timurs Subhankulovs

“Aizvadītais gads bijis viens no grūtākajiem un nelabvēlīgākajiem visā mūsu divpusējo pēdējā laika vairāk nekā divdesmit gadu ilgajā attiecību vēsturē,” uzrunā Jaungada pieņemšanā žurnālistiem sacīja Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

Kā “pozitīvo” viņš cildināja Soču ziemas olimpiādi. “Kam bija labākie rezultāti? Latvijai un Krievijai. Es nejokoju,” teica vēstnieks. Viņaprāt, pozitīvi esot arī tas, ka Rīgu kā Eiropas Kultūras galvaspilsētu apmeklējuši dažādi Krievijas mākslinieki, bet, pateicoties Rīgas mēram Nilam Ušakovam, “Ziemassvētku egle no Rīgas pašlaik priecē maskaviešus”. Atšķirībā no citām Vešņakova runām netika izcelti konkrēti ekonomiskās sadarbības projekti starp Latviju un Krieviju, vēstnieks vien norādīja, ka pozitīvi vērtējams savstarpējās tirdzniecības bilances pieaugums. Negatīvo aspektu esot vairāk. “Palaidējmehānisms bija valsts apvērsums Ukrainā ar nacionālu gariņu. Es saprotu, ka ne visi var piekrist šādam vērtējumam februārī notikumiem Ukrainā, bet 30 procenti ukraiņu tā vērtē notikušo. To man teica kāds Ukrainas eksperts. Notikušajam ir negatīvas sekas Ukrainā, Eiropā, arī Krievija un Latvija sekas izjūt pēc pilnas programmas,” teica A. Vešņakovs, pārmetot rietumvalstīm sankciju ieviešanu. “Jo tālāk mežā, jo vairāk malkas. Norit informatīvais karš, kas nevar iztikt bez plašsaziņas līdzekļu dalības, ir skaidrs, ka šajā karā uzvarētāju nebūs, bet tikai rūgtas mieles,” sprieda A. Vešņakovs.

Viņš kritizēja krievu estrādes slavenību iekļaušanu “melnajā sarakstā”, liedzot viņiem iebraukšanu Latvijā. “Negatīva lieta”, pēc viņa teiktā, esot arī patriarha Kirila vizītes atlikšana uz Latviju, tā gan joprojām ir Krievijas darba kārtībā. “Negatīvo lietu” izklāstu A. Vešņakovs pabeidza, paužot domas par rubļa kursa kritumu: “Tas ir sāpīgi mūsu ekonomikai, un to uzsvēra arī prezidents Vladimirs Putins. Tas sitīs arī pa Latvijas ekonomiku. Viss pasaulē ir saistīts, tās ir sekas sankcijām,” teica A. Vešņakovs.

LA.lv