×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. decembris, 2013
Drukāt

Vešņakovs vēl Latvijai jaunu valdību (5)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Vēlu Latvijai, lai tā jau nākamā gada sākumā iegūtu pastāvīgu valdību, lai jūsu valsts labi nostiprinās eirozonā un cilvēki vēlēšanās izvēlas tos, kas var pienācīgi līdzdarboties mūsu valstu savstarpēji izdevīgās sadarbības attīstībā,” īpašā Jaungada pieņemšanā žurnālistiem uzsvēra Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

Viņš jokoja, ka vēstniecībā nav Salatēva, bet ir Krievijas vēstnieks, kurš ar savu uzrunu aizvietos Salatēvu. Atskatoties uz Latvijas un Krievijas attiecībām šogad, vēstnieks teica, ka runās tikai par labo, jo tam ir iemesls. “Mūsu attiecības nav stāvējušas uz vietas, nav virzījušās atpakaļ, bet ir attīstījušās visos virzienos,” teica vēstnieks. Viņš atgādināja, ka pērn Latvijas premjers Valdis Dombrovskis Sanktpēterburgā ticies ar Krievijas premjeru Dmitriju Medvedevu, bijusi abu valstu ārlietu ministru Edgara Rinkēviča un Sergeja Lavrova tikšanās Maskavā, kā arī Latviju apmeklējušas augstas Krievijas Ārlietu ministrijas amatpersonas un Vladimira Putina palīgs Igors Levitins, kurš tikās ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu. Tāpat šogad notikusi abu valstu starpvaldību komisijas sēde. A. Vešņakovs arī vēlēja veiksmi Latvijas sportistiem Soču ziemas olimpiskajās spēlēs, norādot, ka to atklāšanā piedalīsies arī Latvijas prezidents Andris Bērziņš kā lielākā daļa pasaules līderu. Vēstnieks vērsa uzmanību, ka maijā Latvijā viesosies visas Krievijas un Maskavas Pareizticīgo baznīcas patriarhs Kirils. Diplomāts sacīja, ka pērn sekmīgi darbojusies Latvijas un Krievijas savstarpējā vēsturnieku komisija. “Vēsturnieki pievērsās neatkarīgās Latvijas valsts veidošanās procesam. Tika spriests par materiālu krājumu. Cik man ir zināms, lielākā daļa publikāciju jau ir gatavas un nākamgad krājums tiks nodots lasītāju vērtējumam,” teica A. Vešņakovs. Viņš atzīmēja, ka nākamgad Rīgā gaidāmajā vēsturnieku komisijas sēdē paredzēts aplūkot 2. pasaules karu. “Esmu dzirdējis viedokli, ka nevajag ņemt visu periodu, bet paņemt kādu noteiktu posmu, piemēram, sākumu, un soli pa solim virzīties cauri mūsu vēstures sarežģītākajiem jautājumiem. Svarīgi ir, lai vairāk būtu sapratnes par vēsturi un patiesi novērtējumi pagātnes notikumiem,” teica vēstnieks. Tāpat viņš norādīja uz veiksmīgo ekonomisko sadarbību, kā piemēru minot uzņēmuma “Uralhim” termināļa atvēršanu Latvijā, kā arī kravas vilcienu vagonrūpnīcas “Uralvagonzavod” ražotnes atvēršanu, izsakot cerību, ka pirmie Latvijā saliktie vagoni varētu būt gatavi jau decembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Vešņakovu, jau fizionomijas dēļ vien, derētu uz gadiem pieciem ietupināt. Vešņakovs un viņa resora boss Lavrovs, abi ir izcilu noziedznieku viepļu īpašnieki. Ja nopietni, tad krieveļu murmulis neizmantoja lielisku iespēju paklusēt.

 2. ērce -- Vešņakovam Atbildēt

  Es vēlu Krievijai jaunu valdību — brīvu no čekistiem un krievnacistiem.

 3. “..“Vēlu Latvijai, lai tā jau nākamā gada sākumā iegūtu pastāvīgu valdību, lai jūsu valsts labi nostiprinās eirozonā un cilvēki vēlēšanās izvēlas tos, kas var pienācīgi līdzdarboties mūsu valstu savstarpēji izdevīgās sadarbības attīstībā,” īpašā Jaungada pieņemšanā žurnālistiem uzsvēra Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs…”

  -zemtekstā vešņakovs , droši vien, domā tādu valdību, kura atbilstu šiem punktiem:
  Daļa no interesantā dokumenta, kurš tapis Krievijā (tulkojums)

  Lai nodrošinātu dotā stratēģiskā uzdevuma risinājumu, kas savukārt , nav iespējams nepārvarot zināmu skepsi un vilšanos dažādās Krievijas iespējās, pro – Krievijas politiskajās un biznesa aprindās Latvijas Republikā, tiek piedāvāts sekojošais.
  1 . Veidot neformālu štābu, gatavojoties parlamenta vēlēšanām 2014. Latvijas Republikā. Štāba mērķis – izveidot Krievijai lojālu valdību pēc vēlēšanām. Starpposma mērķi : a) 1.vieta “Saskaņas centram” vēlēšanās , un b ) izvēlēties šai partijai koalīcijas partnerus,kas nav radikāli domājoši nacionālisti attiecībā pret šo partiju – jo īpaši, iepriekš minētos ZZS un ” Reformu partiju”. Mēs uzskatām, ka tikai ” SC” , neskatoties uz tās popularitātes izaugsmi, nevar iegūt pārsvaru ar vienkāršu balsu vairākumu, nepieciešamu un pietiekamu lai izveidotu valdību. Štābam jābūt diviem pamata centriem – Rīgā un Maskavā .
  2 . Izvēlēties personu, kas varētu uzņemties atbildību par organizatorisko atbalstu un štāba darba rezultātiem. Tai jāatbilst šādiem kritērijiem: a) Krievijas pilsonība – dos lojalitātes garantijas un b ) nozīmīga pieredze augstā līmenī LR , c ) sazarota komunikācija politiskās un biznesa elites vidē Latvijas Republikā , un d ) pieredze, īstenojot lielus projektus dažādās nozarēs, LR teritorijā ; d ) praktisku pieredzi īpašā finansiālā sadarbībā ar Latvijas birokrātiju , parlamenta deputātiem un pašvaldību vadītājiem, un e) pozitīva mijiedarbību vēsture ar lielākajiem Latvijas medijiem un to īpašniekiem .
  Mēs uzskatām, ka optimālā persona ( un gandrīz tikai ) kas atbilst visiem uzskaitītajiem kritērijiem ir Dmitrijs Mazepins ” Uralhim ” vadītājs.
  Dmitrijs Mazepins ir viens no lielākajiem Krievijas investoriem Latvijas ekonomikā . Viņa kontrolētās grupas ” Uralhim » meitas uzņēmums “Uralchem Fright Limited” ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Latvijas Republikā , un šobrīd gatavojas palaist ekspluatācijā minerālmēslu pārkraušanas un pagaidu uzglabāšanas termināli ( RFT , Riga Fertilizer Terminal ), Rīgas brīvostā ar jaudu līdz 2 miljoniem tonnu gadā . Starp stiprajām D. Mazepina īpašībām jāminlabas attiecības ar” Saskaņas centra ” vadītājiem, tostarp Nilu Ušakovu , ar “vecā viļņa” nacionālistiem”, piemēram, Andri Šķēli, un svarīgākā Krievijas tranzīta biznesa mezgla, Ventspils domes priekšsēdētāju, iepriekšminēto Aivaru Lembergu.
  3 . Noteikt optimālās FPG (finansu pārstāvju grupas?) un finanšu iestādes , kas varētu aktīvi piedalīties projekta finansēšanā . Tās, protams, ir struktūras, kam jau ir intereses Latvijas ekonomiskajā telpā, piemēram : ” . Uralkhim ” ” Transņeftj ” , ” Lukoil ” , ” Krievijas dzelzceļš ” , Šajā gadījumā mēs varam runāt ne tikai par struktūrām , kur labuma guvēji ir pilsoņi no Krievijas Federācijas , bet arī latviešu biznesu (piemēram , tādiem uzņēmumiem kā Ventspils nafta un Rietumu banka ), kas iepriekš minēto iemeslu dēļ ir objektīvi ieinteresēti veidot prokrievisku LR ministru kabinetu .
  4 . Konkursa kārtībā noteikt 2 politisko tehnologu un konsultantu komandas, kas apkalpos projektu (štābu). Vienai no šīm komandām būs jāstrādā Maskavā ,otrai Rīgā . Iespējams, priekšroka būtu jādod polittehnologiem un konsultantiem ar saknēm vai pieredzi Baltijā . Tomēr, veicot rūpīgu uzraudzību un analīzi, jānodrošina tas, lai izslēgtu līdzdalību projektā tiem profesionāļiem, kuri ir (saskaņā ar Latvijas elites valdošo viedokli ) diskreditējuši sevi dažos politiskos projekts Latvijas Republikāiepriekšējos gados .
  5 . Sniegt augstākajā politiskajā līmenī ( daudz augstāk, nekā Krievijas Federācijas Prezidenta šī profila pārvalde) garantijas ” Saskaņas centram” un personīgi Ušakovam , lai štābs baudītu stratēģisko atbalstu kas netiks atsaukts projekta realizācija gaitā.
  6 . Uzsākt darbu pie projekta , ne vēlāk kā 1. septembrī 2013. gadā.
  © 2013 ” New Region – Maskava “

 4. KAut kā jūk pa vīlēm tas novēlējums! Tā sadarbībai potenciālās pēcvēlēšanu valdība, ne vēlas LAtviju eirozonā, ne Eiropas savienībā, ne NATO redzēt, gluži tāpat kā Vešņakovs un kaimiņvalsts amatpersonas kuras pārstāv.
  Es visvairāk neciešu divus tipāžus – muļķus un divkošus, Vešņakovs savukārt savā divkosībā izliekas par muļķi, kas liek man būt dubulti niknam!
  Lai vēl ministrus par slimiem pasauc, varbūt beidzot amatpersonām parādīsies pauti, un ar notu padusē atpakaļ uz Maskavu aizsūtīs, tad varbūt varēsim runāt par diplomātiskajām attiecībām abu valstu starpā, pašlaik tās vairāk atgādina imitāciju!

Draugiem Facebook Twitter Google+