Uncategorized

Vešņakovs: Žirinovska izteikumi – absurdi, bet nevar ignorēt arī Latvijas politiķu izlēcienus 16

Foto – Timurs Subhankulovs

Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs vēstulē atbildējis “Saskaņas centra” Saeimas frakcijas priekšsēdētājam Jānim Urbanovičam, kurš bija aicinājis Krievijas vēstniecību komentēt Krievijas politologa Mihaila Aleksandrova naidīgos izteikumus attiecībā uz Baltijas valstīm.

 

Atgādināšu, ka M. Aleksandrovs savā interneta emuārā bija izteicies: ja no rietumvalstu puses notiktu militāra vēršanās pret Sīriju, Krievijai vajadzētu ievest savu karaspēku Baltijas valstīs. J. Urbanovičs uz to reaģēja, izsakot vēstulē Krievijas vēstniecībai lūgumu izskaidrot situāciju. “Aicinājumi atriebties ASV, izmantojot demonstratīvus kodolsprādzienus, un veikt militāru agresiju pret Baltijas valstīm vairāk atgādina nemākulīgu provokāciju nekā izsvērtu viedokli, ko varētu sagaidīt no tik izglītotas un augstu amatu ieņemošas personas kā NVS valstu institūta Baltijas nodaļas vadītājs,” teikts J. Urbanoviča vēstulē. Deputāts bijis izbrīnīts, ka pienācīgu vērtējumu šim izlēcienam nav devušas Krievijas oficiālās amatpersonas. Jāpiebilst, ka vēlāk tiesības okupēt Baltijas valstis pieminēja arī Krievijas Valsts domes deputāts Vladimirs Žirinovskis.

Atbildes vēstulē A. Vešņakovs uzsver, ka pilnībā atbalsta J. Urbanoviča vēstulē izteikto priekšlikumu veidot draudzīgas kaimiņattiecības starp Latviju un Krieviju, balstoties uz savstarpēji izdevīgiem nosacījumiem. “Tas ir mūsu kurss, un mums tā īstenošanā jau ir pozitīvi rezultāti. Tam par apstiprinājumu ir būtiskais Krievijas tūristu pieaugums, kuri apmeklē jūsu valsti,” vēstulē norāda A. Vešņakovs. Tāpat viņš cildina savstarpējās tirdzniecības bilances lielumu – 9 miljardus starp abām valstīm pērn, taču vēstulē neizpaliek vēstnieka pārmetumi Latvijas politiķiem.

“Tomēr es nevaru nepievērst uzmanību izlēcieniem pret Krieviju no dažu Latvijas politiķu puses, starp kuriem, par lielu nožēlu, ir arī Latvijas politiskās elites vadošās personas,” piebildis A. Vešņakovs.

Vēstules noslēgumā viņš dod atturīgu vērtējumu M. Aleksandrova un V. Žirinovska izteikumiem. “Tomēr komentēt murgainos M. Aleksandrova paziņojumus, kas publicēti viņa privātajā mājaslapā sociālajos tīklos neuzskatu par lietderīgu, tāpat kā komentēt absurdos Krievijas opozīcijas parlamentārieša V. Žirinovska izteikumus,” rezumē Krievijas vēstnieks.

 

LA.lv