×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

Vestarda Šimkus jaunajā albumā – Rahmaņinovs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Izcilais pianists Vestards Šimkus 15. oktobrī Lielajā ģildē, Rudens kamermūzikas festivāla ietvaros klausītājus pirmoreiz iepazīstinās ar viņa jaunāko, jau septīto soloalbumu. Tajā mūziķis pievērsies romantiskajam krievu skaņradim Sergejam Rahmaņinovam. Jauno programmu Vestards Šimkus atskaņos arī Vidzemes koncertzālē “Cēsis” 17. oktobrī un Latgales vēstniecībā “Gors” 19. oktobrī.

Šis gads izcilajam latviešu pianistam ir bagātīgs. Gada sākumā viņa albums “Vāgnera idille” tika nominēts prestižajai klasiskās mūzikas balvai “Classial Music Awards 2014”. Pēcāk saņemta prestižā Reingavas (Vācija) mūzikas festivāla balva “Lotto Förderpreis 2014”, ko ik gadus piešķir jauniem mūziķiem par izcilu uzstāšanos. Festivāla žūrija, kuras sastāvā ir gan diriģents Kristofers Ešenbahs, gan festivāla direktors Mihaels Hermans, uzsver: “Vestards Šimkus ir vairāk nekā ārpuskārtas mākslinieciska personība: viņš ir īsts fenomens. Jaunais, vispusīgais latviešu mākslinieks ir ne tikai spožs pianists ar iespaidīgu tehniku un muzikālu izteiksmi, bet arī centīgs komponists, kas savos darbos spēj iemiesot plašu mūzikas stilu dažādību, tā radot ļoti aizraujošu muzikālu arhitektūru. Turklāt viņš ir arī apdāvināts improvizators, kurš spēj sajūsmināt kritiķus un klausītājus ar tādām mūzikas improvizācijām, kuras bieži negadās dzirdēt. Visus savus talantus Vestards Šimkus savieno rotaļīgā un iespaidīgā vieglumā.”

Mūziķa jaunākais veikums vēl nesen, septembrī, bija klausāms Siguldā, koncertzālē “Baltais flīģelis”, kur pasaules pirmatskaņojumu piedzīvoja V. Šimkus komponētais jaundarbs “Sapņu ainas”. Šo skaņdarbu Vestards rakstījis savam debijas solokoncertam prestižajā Lucernas festivālā, un tas skanēs arī Šveicē 26. novembrī.

Idilliski izsapņojies par Rihardu Vāgneru un pabeidzis sarunas ar Ludvigu van Bēthovenu (albumi “Vāgnera Idille” un “Intervija ar Bēthovenu”), V. Šimkus septītajā soloalbumā, kas iznāks Parīzē, pievērsies vienam no romantiskākajiem krievu skaņražiem – Sergejam Rahmaņinovam. Komponista melodijas, līdzīgi kā Vestarda spēle, klausītāju uzrunā tieši un nepastarpināti, no viegli plūstošas vēsmiņas un teju saklausāma taustiņpieskāriena spēji pāraugot brāzmaini mutuļojošā viesulī.

Jaunajam albumam izvēlētie opusi sacerēti komponista radošās darbības pilnbriedā Krievijā. To vidū ir labi zināmās prelūdijas no Trīsdesmit otrā opusa un Otrās sonātes sākotnējā versija, kā arī pāris smalkumu. Albumā iekļauts arī reti atskaņotais “Variāciju cikls par Friderika Šopēna tēmu” (op. 22) un arī paša V. Šimkus kompozīcija “Noslēpumainās nakts klusumā” – šoreiz kā transkripcija vienai no S. Rahmaņinova agrīnajām romancēm (op. 4), kurā vēl jūtams Pētera Čaikovska trauksmainais gars.

Varbūt noder

15. X 19.00 Lielajā ģildē

17. X 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

19. X 17.00 Latgales vēstniecībā “Gors”

Biļetes “Biļešu paradīze” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+