×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
26. jūlijs, 2012
Drukāt

Vestards Šimkus: “Iemīlu visu, ko spēlēju.”

ReklāmfotoReklāmfoto

Pianista Vestarda Šimkus vasara šogad noritēs Eiropas koncertzālēs un vasaras festivālos, tomēr viņa sniegumu varēs baudīt arī Latvijā – 27. jūlijā Liepājas Latviešu biedrības nama zālē skanēs festivāla “Liepājas vasara” atklāšanas koncerts, kur līdzās Liepājas Simfoniskā orķestra skanējumam lietuviešu maestro Gintara Rinkeviča vadībā varēs baudīt arī Vestarda Šimkus virtuozitāti.

 

28. jūlijā Cēsu Mākslas festivāla ietvaros koncerts skanēs arī Cēsu sporta kompleksa zālē.

 

Koncertā pianists atskaņos Edvarda Grīga “Klavierkoncertu la minorā”, vienu no vecākajiem un pazīstamākajiem skaņdarbiem klasiskās mūzikas pasaulē, turklāt tas ir arī viens no diviem klaviermūzikas repertuāra skaņdarbiem, kas pašam Vestardam bērnībā uzjundījis pirmo sajūsmu par mūziku un klavierspēli. Otrs ir Ferenca Lista “Nāves deja”.

Liepājas koncerts būs arī V. Šimkus un G. Rinkeviča pirmā tikšanās uz skatuves. “Iepriekš esmu uzstājies kopā ar viņa vadīto Lietuvas Valsts simfonisko orķestri, toreiz diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā. Viņa vadītais orķestris ir izcils, nešaubos, ka mūsu sadarbība būs ļoti interesanta,” pauž pianists.

Savukārt kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri muzicēts daudzkārt – spilgtākais no tiem līdz šim gan paša Vestarda, gan daudzu klausītāju un kritiķu atmiņā ir Andra Dzenīša Šimkum veltītā darba “Duālisms” 2010. gada pirmatskaņojums diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. “Orķestris toreiz uzrādīja lielisku izpildījuma kvalitāti, viņi aug un attīstās arvien uz augšu,” priecājas pianists.

Vasara klasiskās mūzikas pasaulē ir mūzikas festivālu laiks, stāsta Šimkus.

 

“Mana specifika ir tā, ka man patīk viss – no klasikas līdz mūsdienām: gan klausīties, gan spēlēt. Varu iemīlēt jebkuru komponistu, kad to spēlēju, tāpēc tuvākā laika koncertprogrammās necenšos pievērsties specifiski vienam žanram vai komponistam – galvenais ir spēlēt mūziku, ko ļoti mīlu,” saka pianists.

 

Augustā latviešu pianists koncertēs festivālos Vācijā un Francijā. “Gaidāmā koncertsezona būs īpaši spraiga un aizraujoša,” atklāj mūziķis. Tās galvenais notikums – debija prestižajā Šlēsvigas-Holšteinas festivālā – gan gaidāms sezonas noslēgumā, taču līdz tam būs citas ne mazāk svarīgas debijas. Tā novembrī V. Šimkus pirmoreiz koncertēs Londonas jaunākajā koncertzālē – Kadogana zālē (23. XI), uzstājoties kopā ar orķestri “Eiropas krievu virtuozi”, pēcāk sekos debija Madrides ievērojamākajā koncertzālē Nacionālajā auditorijā, kur V. Šimkus atskaņos Bēthovena 4. klavierkoncertu kopā ar Madrides Simfonisko orķestri (26. XI). Latvijā gan neiznākšot koncertēt pārāk bieži, atzīst pianists. Septembrī notiks koncerti Lielajā ģildē un Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis”, bet oktobrī koncerts kopā ar orķestri “Sinfonietta Rīga”.

Šimkus arī atklāj, ka nākamajā – Riharda Vāgnera 200. dzimšanas dienas gadā – klajā nāks viņa otrais soloalbums, kurā būs iekļauta gan Vāgnera mūzika klavierēm, gan paša Vestarda veidotās Vāgnera mūzikas transkripcijas. Albuma ieraksts tapis jau pirms mēneša vienā no lieliskākajām klasiskās mūzikas ierakstu studijām Vupertālē.

“Spēlēt Vāgneru viņa dzimtajā Vācijā ir milzīga uzdrošināšanās, tomēr albuma ieskaņošanas procesā klausījās tā producenti, kas veikuši visa “Nībelungu gredzena” cikla ierakstu, tostarp orķestrim, un viņi manu darbu novērtēja ļoti atzinīgi,” stāsta pianists. Šimkus sola – jaunās plates prezentācijas koncertprogrammas mūzika izskanēšot ne tikai Šlēsvigā-Holšteinā, bet arī Rīgā.

 

Uzziņai

Programmā: Sergeja Rahmaņinova “Pirmā simfonija”, Edvarda Grīga “Klavierkoncets la minorā”, Mikaloja Konstantina Čurļoņa poēma “Mežā”.

Koncerti:

27. VII 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā (Ls 5 – 10).

28. VII 20.00 Cēsu sporta kompleksa zālē (Ls 5 – 10).

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+