×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. novembris, 2015
Drukāt

Vestards Šimkus piedalīsies Rīgas Ziemassvētku koncertos + romantisks videopieteikums (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgas Ziemassvētku koncerti 25. un 26. decembrī Ķīpsalas hallē šogad aicina svinēt svētkus kopā ar izcilo, pasaules koncertzālēs muzicējošo pianistu Vestardu Šimku un citiem lieliskiem mūziķiem, kas spilgti pārstāv gan akadēmiskās, gan populārās mūzikas jomu, LA.lv pavēstīja BT 1 sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Dace Dambe.

“Esmu priecīgs piedalīties Rīgas Ziemassvētku koncertos Ķīpsalā, kuri klausītājiem gadu no gada ir palīdzējuši notvert to īpašo Ziemassvētku sajūtu, pēc kuras mēs visi tiecamies. Man personīgi šo koncertu īpašu padara arī tas, ka skatuvi “dalīšu” ar vairākiem lieliskiem kolēģiem, kuru vidū būs arī mana sieva operdziedātāja Elīna Šimkus. Ar prieku gaidu arīdzan savu pirmo sadarbību ar talantīgo diriģentu Kasparu Ādamsonu,” stāsta Vestards Šimkus.

Svētku koncerta mākslinieku plejādi bagātinās arī populārie dziedātāji Ieva Kerēvica un Marts Kristiāns Kalniņš, daudzsološais operpasaules talants Kalvis Kalniņš, Rīgas Doma zēnu kora solists Patriks Tabaks, Vidzemes kamerorķestris, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas koris un jauktais koris “Aura”.

“Sākotnēji ideja par manu dalību šajos Ziemassvētku koncertos Ķīpsalā centrējās ap skaņdarbu, kura skanējums man vienmēr ir īpaši asociējies ar veco labo Ziemassvētku sajūtu – Džordža Gēršvina 1930. gadā tapušajām krāšņajām un džeziski romantiskajām Variācijām par I Got Rhythm tēmu klavierēm un orķestrim,” par skaņdarbu izvēli stāsta izcilais pianists un turpina: “Arīdzan parējie skaņdarbi, kuru atskaņošanā piedalīšos, ar Ziemassvētkiem visupirms ir saistīti tieši to sirsnīgi romantiskās noskaņas dēļ – spēlēšu lappuses no franču kinomūzikas un Friderika Šopēna klaviermūzikas.”

Koncerta programmas atslēgas vārds ir vērtības – muzikālas vērtības gan no pagātnes, gan no šodienas. Skanēs pazīstamas operu ārijas un fragmenti no Karla Orfa iedvesmojošās kantātes “Carmina burana”, uzmirdzēs klaviermūzikas pērles, atmiņā tiks atsauktas kinomelodijas, kāda melodija no mūzikliem un Džordža Gēršvina sacerējumi. No apceres klusuma caur mīlestības spēku līdz mūžīgajai gaismai vedīs Riharda Dubras opuss “Silence, Love and Light” (“Klusums, mīlestība un gaisma”) ar mātes Terēzes vārdiem, bet ar ironiju uz trako Ziemassvētku iepirkšanās bumu palūkosies jaunais komponists Jēkabs Jančevskis darbā “Trakās dienas”, kur klavieru solo izpildīs Vestards Šimkus. Gaišu svētku noskaņu uzburs Raimonda Paula, Zigfrīda Muktupāvela un Aigara Voitišķa melodijas un neiztrūkstošās tradicionālās Ziemassvētku dziesmas.

Koncertu sākums: 25. decembrī plkst. 15. un 26. decembrī plkst. 17, biļešu cena 9-25 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vidzemes kamerorķestris – zeme atveries, līdz kādam haltūras līmenim nolaidies Vestards! Viss, karjera beigusies, Osokini izkonkurējuši tik ļoti, ka pļurkt?

Draugiem Facebook Twitter Google+