×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. oktobris, 2012
Drukāt

Vestards Šimkus saspēlē ar Elīnu Bukšu 


Foto - LETAFoto - LETA

Koncertos “Muzikālā romantisma meistardarbi – laikmeta sākums un plaukums” 19. un 20. oktobrī Lielajā ģildē pirmoreiz uz skatuves sastapsies divi jauni, spilgti un talantīgi mūziķi – izcilais latviešu pianists Vestards Šimkus un daudzsološā vijolniece Elīna Bukša. Līdz ar viņiem – kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā.


 

Elīna Bukša ir veiksmīgi sākusi savu patstāvīgo radošo ceļu. Pagājušajā gada pavasarī Rīgā viņa debitēja kā nopietna soliste. Arī uz šo koncertu viņa atbrauks no Briseles, kur pašlaik ir ļoti intensīvā studiju posmā Karalienes Elizabetes Mūzikas kapelā. Vijolniece atklāj, ka tur līdztekus jauna repertuāra apguvei un meistarības slīpēšanai piedalās ļoti daudz dažādos koncertos. Šoruden talantīgā vijolniece debitēs vairākos nozīmīgos festivālos, tostarp Valonijas festivālā un novembrī “La Francaise” festivālā slavenajā Flagey koncertzālē, kur saspēlēsies ar pasaulslaveno franču altistu Žerāru Kosē.

“Kā jau katrs koncerts ar jaunu programmu un jauniem partneriem, šajā gadījumā ne tikai Vestardu Šimku, bet arī “Sinfonietta Rīga” un Normundu Šnē, ir izaicinājums un ļoti pacilājošs notikums,” atzīst E. Bukša. Rīgā kopā ar V. Šimku un orķestri “Sinfonietta Rīga” izskanēs Fēliksa Mendelszona Koncerts vijolei, klavierēm un stīgām. “Mendelszona mūzika mūs visus apvienos, un ceru, ka izdarīsim galveno – iepriecināsim klausītājus un dosim viņiem iespēju izbaudīt koncertu,” saka vijolniece.

Viņa arī atklāj, ar V. Šimku esot pazīstami vairākus gadus, tomēr viens otra spēli baudījuši vien no klausītāju rindām. Doma par muzicēšanu kopā radusies ļoti dabiski, jo vēlme sastapties mūzikā pastāvējusi jau sen.

“Mendelszona dubultkoncerts ir lielisks skaņdarbs, jo tajā ir izteikti gan solo, gan kamermūzikas elementi. Ir ļoti jautri un pacilājoši spēlēt, cerams, ka mums izdosies iepriecināt klausītājus,” piebilst vijolniece. “Vestards ir ārkārtīgi spilgts mūziķis. Bet pats galvenais, un gribu to uzsvērt, viņš vienmēr klausa savai sirdsbalsij un iet savu ceļu mūzikā. Un par to es viņu cienu un vienmēr cienīšu.”

Jauno solistu partneris būs savā laukā vienīgais un gados arī vēl jaunais orķestris “Sinfonietta Rīga”, kas priecē publiku ar meistarību un atskaņojuma kvalitāti, kā arī ar dziļi pārdomātām, izsmalcinātām programmām. Pēc orķestra vadītāja Normunda Šnē izvēles koncertā līdzās Mendelszona mūzikai skanēs arī Roberta Šūmaņa 2. simfonija.

 

UZZIŅA

Koncerti: 19., 20. X 19.00 Lielajā ģildē.

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuserviss.lv” www.bilesuserviss.lv.

Cena: Ls 5 – 30.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+