×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Vestards Šimkus uzstāsies kopā ar Jēkabpils Simfonisko orķestri

Publicitātes fotoPublicitātes foto

27. janvārī Krustpils kultūras namā saspēlēsies izcilais latviešu pianists Vestards Šimkus un Jēkabpils Simfoniskais orķestris. Skanēs Ferenca Lista, Pētera Čaikovska un Džoakīno Rosīni mūzika.

V. Šimkus un Jēkabpils pilsētas Simfoniskais orķestris koncertā satiekas jau otro reizi. Pirmoreiz ar izcilo mūziķi jēkabpilieši saspēlējušies jau 2013. gadā, kad sniedza koncertu 4. maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas svētkos.

Jēkabpils Simfoniskais orķestris dibināts 2000. gadā un izaudzis par augsta līmeņa mūziķu kopu. Diriģenta Mārtiņa Berga vadībā orķestrī muzicē gan Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas audzēkņi, gan profesionāli mūziķi. Sastāvs bieži koncertē Jēkabpilī un citās Latvijas pilsētās.

Jēkabpils Simfoniskais orķestris lepojas, ka tam sastāva neilgajā darbības laikā izdevies sadarboties ar izcilo mākslinieku V. Šimku. Diriģents M. Bergs atzīst, ka tas ir pacilājoši, bet reizē atbildīgi. “Prieks, ka lielais mākslinieks ir piekritis otrreiz uzstāties ar mūsu orķestri, kas, uzdrošinos cerēt, ir pierādījums, ka arī Vestardam šī sadarbība sniedz gandarījumu,” norāda diriģents.

Šajā reizē programmā iekļauts viens no sarežģītākajiem Ferenca Lista skaņdarbiem – “Nāves deja” (“Totentanz”). Šajā kompozīcijā sakoncentrēti visi virtuozitātes paņēmieni – pasāžas, glisando, oktāvas. “Nāves deja” tapusi Frančesko Traini freskas “Nāves triumfs” iespaidā. Starp citu, tieši šis sarežģītais skaņdarbs bērnībā uzjundījis Vestardā pirmo sajūsmu par mūziku un klavierspēli.

Jēkabpils Simfoniskajam orķestrim gaidāmais koncerts iezīmēsies kā uzdrīkstēšanās pieskarties sarežģītākam repertuāram nekā agrāk, izrādot vēlmi klausītājam piedāvāt pasaules mūzikas skaistākos opusus.

Līdztekus Lista mūzikai dzīvības un nāves, mīlestības un naida spēles, rotaļas un kaislības izskanēs romantiskās mūzikas šedevros: Pētera Čaikovska fantāzijā uvertīrā baletam “Romeo un Džuljeta” un Džoakīno Rosīni uvertīrā operai “Vilhelms Tells”. Mūzikas skaņās atspoguļosies Romeo un Džuljetas mīlas stāsts, kura bangojošās kaislības saklausāmas bezgalīgi skaistā skaņu ietērpā. Savukārt Šillera drāmas “Vilhelms Tells” spēcīgos raksturus, kuri cīnās par savas tautas brīvību, saklausīsim kontrastiem bagātā mūzikā, bet skaņdarba izskaņā – pacilātu un svētku pilnu noskaņu.

Varbūt noder

Koncerts 27. I 19.00 Krustpils kultūras namā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 8 – 12

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+