×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. septembris, 2013
Drukāt

Veste no eģmalām

Valērijas Miņkova fotoValērijas Miņkova foto

Vairākas mūsu lasītājas ir lūgušas atspoguļot darbiņus, kur ar minimāliem līdzekļiem vai, vēl labāk – no mājās atrodamām lietām, var tikt pie jauna apģērba, aksesuāra vai sīklietiņas. Nenoliedzami, crazy wool tehnika ir domāta visiem, kuriem patīk un kuri uzdrīkstas radīt ko jaunu un var teikt, pat neierastu… Lai gan šī tehnika mūsu žurnālā jau iepriekš ir viesojusies, tās iespējas ir ļoti daudzpusīgas un katrreiz redzam to savādāku.

 

Crazy wool tehnikā var izgatavot materiālu, kas tālāk izmantojams gan apģērba, gan aksesuāru šūšanai, ne velti to dēvē par aušanu bez stellēm (par amatu meistares Rudītes Grasbergas pieredzi lasiet mūsu žurnāla 3. numurā). Izejmateriāliem noder pat vismazākie dzijas pavedieni un auduma gabaliņi. Būtībā vienīgie izdevumi ir ūdenī šķīstošais flizelīns, jo speciālo laku var aizstāt ar stipras fiksācijas matu laku.

TLMS “Kursa” vadītāja Ilma Rubene lieliski pārzina šo pašizgatavojamā materiāla metodi mācīja plaša projekta “Mainīgais pavediens” ietvaros Liepājas skolniecēm. Šoreiz ar crazy wool Ilmas kundzei top vestīte, kā viņa pati to dēvē – no eģmalām.

{gallery id=”2102″}

Materiāli

• Lina atgriezumi

• Dekoratīvs stiprs diegs

• Laka Madeira šķiedru līmēšanai

• Spolīšu diegs

• Šķīstošais flizelīns

 

Darba gaita

1. Uz galda izklāj flizelīnu. To nosedz ar šaurām lina strēmelēm, kuras liek cita pie citas ar nelielu atstatumu. Starp dažām eģmaliņām ieliek dekoratīvu diedziņu.

2. Saliktās auduma strēmeles un diedziņus nopūš ar laku.

3. Pārsedz ar otru atlocīto flizelīna kārtu. Tā kā laka bojā šujmašīnu, un arī, lai materiāls labāk sastrādātos (strēmeles piefiksētos flizelīnam), visu uz nakti noliek malā.

4. No rīta ņem sastrādāto flizelīnu, kas uz tausti ir kļuvis visai stīvs, un ar vidējiem dūrie­niem diezgan blīvi nošuj.

5. Sašūto materiālu iemērc siltā ūdenī un atstāj, kamēr flizelīns izšķīst.

6. Izveidoto audumu izžāvē. Ja nepieciešams, izgludina.

7. Audumam sašuj sānu vīles un pēc izmēra pakāpeniski pielīdzina roku riņķus un kakla izgriezumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+