Latvijā
Sabiedrība

Vēstniece: par cilvēktirdzniecības upuriem Lielbritānijā kļūst arī daudz latviešu 0


Lielbritānijas vēstniece Latvijā Sāra Kaulija uzrunā klātesošos starptautiskajā konferencē “Drošības kompass – efektīvi risinājumi cilvēku tirdzniecības novēršanai”.
Lielbritānijas vēstniece Latvijā Sāra Kaulija uzrunā klātesošos starptautiskajā konferencē “Drošības kompass – efektīvi risinājumi cilvēku tirdzniecības novēršanai”.
Foto – LETA

Par cilvēktirdzniecības upuriem Lielbritānijā kļūst arī daudz latviešu, pirmdien starptautiskā konferencē “Drošības kompass – efektīvi risinājumi cilvēku tirdzniecības novēršanai”, kas notiek Saeimas namā, teica Lielbritānijas vēstniece Latvijā Sāra Koulija.

Pēc vēstnieces vārdiem, cilvēktirdzniecība ir briesmīgs noziegums, un ik gadu noziedznieki šādi nopelna aptuveni 32 miljardus eiro gadā. Aprēķini liecina, ka ik katru pusminūti kaut kur pasaulē kāds cilvēks tiek nolaupīts un kļūst par cilvēktirdzniecības upuri.

Koulija norādīja, ka cilvēktirdzniecības upuri gadā tiek lēsti vairākos miljonos un daļa no tiem ir bērni. 80% upuru kļūst par prostitūcijas un cita veida verdzības upuriem, un lielākā daļa no tiem ir sievietes. Savukārt mazāks skaits paverdzināto cilvēku, vairums vīriešu, tiek iesaistīti piespiedu darbā.

“Cilvēktirdzniecība ir problēma ne tikai Latvijai, bet visai Eiropas Savienībai,” viņa uzsvēra.

Vēstniece atzīmēja, ka upuri nelabprāt runā par pāridarījumiem, tādēļ daudzi noziegumi netiek atklāti. Koulija piebilda, ka daudzi no britiem, kuri tiek pārdoti verdzībā, ir nākuši no Latvijas.

Lai vērstos pret šo šausmīgajiem noziegumiem, visiem ir jāstrādā kopā, pauda vēstniece. Viņa aicināja ikvienu runāt par cilvēktirdzniecību, lai sabiedrībā radītu izpratni par šo globālo problēmu.

Konference pirmdien pulcē ekspertus no vairākām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm un tās mērķis ir stiprināt ES valstu partnerību un veicināt cilvēktirdzniecības upuru izcelsmes valstu un mērķa valstu starpinstitucionālo sadarbību, meklējot efektīvākos cilvēktirdzniecības apkarošanas veidus.

Konference pēc biedrības “Resursu centrs sievietēm MARTA” iniciatīvas tiek organizēta sadarbībā ar Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju un Saeimas Eiropas lietu komisiju.

Līdztekus Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētājai Inesei Laizānei (Nacionālā apvienība), Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājai Lolitai Čigānei (“Vienotība”), Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētāja biedram Andrejam Judinam (“Vienotība”) un citiem Saeimas pārstāvjiem konferencē piedalīsies arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”), kā arī eksperti no Lielbritānijas, Igaunijas un Zviedrijas.

Konferences dalībniekus iepazīstinās ar Eiropas Komisijas programmas “Noziedzības prevencija un apkarošana” finansētā projekta ” Drošības kompass” nozīmīgākajiem rezultātiem un projekta ietvaros veiktā pētījuma secinājumiem par cilvēktirdzniecībai Latvijā un Igaunijā izmantotajiem rekrutēšanas mehānismiem.

Eksperti dalīsies pieredzē par funkcionējošām izejas programmām, kas paredzētas no cilvēktirdzniecības cietušām personām, un starptautisko praksi upuru atbalsta un aizsardzības mehānisma lietošanā.

LA.lv