×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. maijs, 2012
Drukāt

Vēstniece piedalīsies praida gājienā

garbere_leta

Pēc lasītāju lūguma “LA” sniedz skaidrojumu par ASV vēstnieces Latvijā Džūditas Gārberes iecerēto dalību seksuālo minoritāšu pasākumā Rīgā – Baltijas praida gājienā šā gada 2. jūnijā.

 

ASV vēstniecības Latvijā preses un kultūras atašeja Eimija Storova skaidro, ka vēstniece par piedalīšanos seksuālo minoritāšu gājienā izlēmusi pirms vairākiem mēnešiem. Gājienā piedalīsies arī ASV vēstnieks Igaunijā Maikls Polts, ASV Valsts departamenta Demokrātijas un cilvēktiesību biroja pārstāvis Tomass Melia, kā arī pārstāvji no ASV vēstniecības Viļņā. “ASV vēstniecības Varšavā pārstāvji piedalījās “Euro Pride” Varšavā 2010. gadā, kā arī ASV vēstniecības darbinieki piedalījās 2011. gada Baltijas praidā, kurš notika Tallinā. Atbalsts geju tiesībām ir svarīgs jautājums visā pasaulē, kā arī ASV ārpolitikā,” skaidroja E. Storova.

ASV vēstniecības pārstāvji, raksturojot lielvalsts attieksmi pret seksuālajām minoritātēm, atsaucas uz ASV valsts sekretāres Hilarijas Klintones teikto runu pagājušā gada decembrī, kurā viņa uzsver, ka progress nāk no gribas “nostaigāt jūdzi cita cilvēka kurpēs”, un aicina pajautāt sev, kā ir “justies diskriminētam dēļ kā tāda, ko es pats sevī nevaru mainīt”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+