Pasaulē

Vēstnieks: Krievija sākusi deportēt Ziemeļkorejas strādniekus0

Krievijas sākusi deportēt Ziemeļkorejas strādniekus, kā to paredz ANO Drošības padomes rezolūcija, trešdien paziņoja Krievijas vēstnieks Phenjanā.

“Ziemeļkorejas strādnieku aizliegums būs trieciens Krievijas ekonomikai, bet mēs skrupulozi ievērojam ANO Drošības padomes lēmumu. Daudzi gubernatori jau sākuši deportēt ziemeļkorejiešus,” pavēstīja Krievijas vēstnieks Aleksandrs Macegora.

Krievijas Ārlietu ministrijas preses dienests paziņojis, ka Maskava strikti ievēro rezolūciju, kas “paredz visu KTDR [Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas] viesstrādnieku repatriāciju 24 mēnešu laikā kopš tās pieņemšanas”.

“Krievija rīkojas saskaņā ar šo dokumentu,” norādīja ministrija, neapstiprinot, ka daži ziemeļkorejiešu strādnieki mājās nosūtīti pirms gala termiņa pienākšanas.

“KTDR strādnieki, kuri mūsu valstī atrodas legāli, turpinās strādāt Krievijā līdz ANO Drošības padomes rezolūcijas noteiktajam termiņam,” paziņoja ministrija.

ANO Drošības padomes decembrī pieņemtās sankcijas nosaka, ka visi ārvalstīs strādājošie Ziemeļkorejas strādnieki līdz 2019.gada beigām jāsūta mājās.

Saistītie raksti

Macegora atklāja, ka Krievijā strādā apmēram 35 000 ziemeļkorejiešu, lielākoties būvniecībā, lauksaimniecībā un zvejniecībā.

Vēstnieks uzsvēra, ka šo ziemeļkorejiešu atalgojums ir salīdzināms ar Krievijas pilsoņu algām, un viņi saņem 40% – 50% no savas algas, bet pārējā nauda nonāk Ziemeļkorejas valdības rīcībā.

LA.lv