×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
8. septembris, 2016
Drukāt

Vēstnieks: Krievijas ekonomiskā situācija ir diezgan dramatiska (9)

ITAR-TASSITAR-TASS

Krievijā ir ļoti daudz nopietnu problēmu un ekonomiskā situācija ir diezgan briesmīga, savukārt izmisums un neatlaidība sankciju pārvarēšanas jautājumā liecina par to efektivitāti, viedokli intervijā aģentūrai LETA pauda Latvijas vēstnieks Kanādā Kārlis Eihenbaums.

Vaicāts, kā var vērtēt Krievijas amatpersonas vizīti Latvijā tieši pirms NATO spēku ierašanās, pārspriežot sankciju atcelšanu, diplomāts sacīja, ka tas bijis Krievijas ministra privāts brauciens.

“Taču mums visiem ir zināms, ka tur ir ļoti daudz nopietnu problēmu un ekonomiskā situācija ir diezgan dramatiska. Tas ir fakts,” teica diplomāts.

Savukārt taujāts, vai Krievijai noteiktās sankcijas ir mazinājušas tās propagandas spēku, diplomāts norādīja, ka informatīvais karš tā īsti nekad nepārtrūkst vai nebeidzas.

“Vienkārši vienā mirklī varbūt ir kāds lielāks saasinājums, kāpums, bet citā tas nedaudz noplok, izplēn. Es domāju, ka demokrātisko valstu realizētās sankcijas, neskatoties ne uz ko, strādā pietiekami ietekmīgi. Tas labi redzams – zināmais izmisums un neatlaidība, ar kādu tās mēģina dažādos veidos pārvarēt. Tas tikai liecina par to, ka sankcijas strādā,” uzskata Eihenbaums.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas, finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Sankcijas pastiprina, lai vietējie oligarhi uzsprauž punduri uz karoga mieta.

 2. Живу в России, в провинции, пенсионер, общаюсь с одноклассниками живущими в Риге. Я живу лучше, все сплетни о драматической экономической ситуации в России не соответствуют действительности.

 3. krieviem būtu jāsaprot, kas ir atrisinājums Atbildēt

  Metiet ārā Pūķinu un pārējos čekistus, kas stūrē Krieviju uz Ivana Briesmīga laikmetu.

 4. Tādi kā tu, tālāk par savu degungalu nav spējīgi saskatīt. Vienīgais uz ko esi spējīgs, tāpat kā tavi tautas brāļi, ir prasti lamāties te komentāros. Pēc šīs īpašības jūs var labi atšķirt. Bet ielaisties diskusijā ar šādiem tipiem nav vērts, jo parasti argumentu trūkums tiek kompensēts ar apsaukāšanos un lamām.Tā ka vispirms iemācies kulturāli uzvesties!

  • Es sapratu tevi -kulturāli–mums,latviešiem,ir jāiemācās okupēt puspasaules tautas,nogalināt 50 līdz 60 miljonus nevainīgu cilvēku,nepārtraukti melot visās lietās,blēdīties–izzagta visa krievija ,ar pļūtinu priekšgalā un tad,tu kulturāli,sāksi ar mums runāt????????Pusgada laikā krievija sabruks kā sūds zem lietus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Krievijā vidējā alga ir ap 480 eiro, bet vidējā pensija, ko saņem Krievijas pensionāri Latvijā 115 eiro!
  Latvijā vidējā alga ir ap 800 eiro, bet vidējā pensija 292 eiro. Krievijā šogad IKP samazinājums būs ap 4%, bet budžeta deficīts vismaz 3%, inflācija pārsniedz divciparu skaitli, rubļa kurss krīt, kā rezultatā visu laiku samazinās iedzīvotāju pirktspēja. Kāpēc mūsu žurnālisti nepublicē šos salīdzinošos datus, tad te gan dažiem “komentētājiem” aizvērtos mute. Nu varbūt izņemot tos, kuri ir atklāti Latvijas valsts nelabvēļi. Ja trūkst informācijas un visu laiku tiek kultivētas negācijas saziņas līdzekļos, rodas iespaids, ka tikai pie mums viss ir slikti. Te galvenie vainīgie ir masu saziņas līdzekļi, kas apzināti vai neapzināti negatīvi noskaņo sabiedrisko domu.

  • ..,
   pirms brauc virsū citiem komentētājiem, izlasi LA(lasi komentāru!), kur ar faktierm apskaidrota reālā situācija Latvijā pēc Krievijas ieviestajām sankcijām jau 2 gadu garumā. Latvijas zaudējumi tikai lauksaimniecībā, jo nav kur grūzt saražoto produkciju- konservus (šprotes, …), sierus un citu, jau sasnieguši 300 miljonus! Miljoniem zaudējumu ir Latvijas ekonomikā Krievijas sankciju dēļ!
   Cilvēku aizbraukšana no Latvijas joprojām turpinās un tas ir visuzskatāmākais rādītājs, ka valsts 26 gados ir iebraukusi dziļā …pakaļā!
   Jūsu aizgrābtā čurāšana, ka Latvijā vidējā alga ir ap 800 eiro, bet vidējā pensija 292 eiro, neiztur kritiku. Ja GUDRI cilvēki – atkārtoju, ja GUDRI cilvēki zina, ka Latvijā MINIMĀLĀ alga ir 370 eiro, kuru saņem 52,2%, Latgalē vidējā alga 256 eiro! Savukārt minimālā pensija ir 70,43 eiro, bet lielākā pensija ir 19 000 eiro! tāpēc tik knapa iznākusi tā jūsu pieminētā vidējā pensija 292 eiro!

 6. Lasot Latvijas Avīzi! Atbildēt

  Vai vēstnieks nelasa “Latvijas Avīzi”, kas nesen rakstīja:
  “Šobrīd {Latvijā} tā ir cīņa par izdzīvošanu, nevis peļņas gūšana,” tā situāciju pēc Krievijas sankciju noteikšanas pirms 2 gadiem vērtē Rēzeknes gaļas kombināta padomes priekšsēdētājs Guntis Piteronoks. Pirms(!) sankciju stāšanās spēkā uzņēmums Krievijā realizēja produktus par pusmiljonu (500 000) eiro mēnesī, taču šobrīd tā ir apaļa nulle.

  Pēc Krievijas sankciju ieviešanas ES valstīm, tostarp Latvijai, zaudēti ievērojami realizācijas apjomi pārtikas produktiem. Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati rāda – piena pārstrādes produktu un olu eksporta samazinājums bijis graujošs – pirms embargo ieviešanas 2013. gadā uz Krieviju šī produkcija eksportēta par 26,6 miljoniem eiro, taču šā gada pirmajos sešos mēnešos – tikai par 609 eiro. Citās nozarēs situācija nav daudz labāka. Tā zivju un vēžveidīgo eksports šogad pirmajā pusgadā bijis apaļa nulle pretstatā 2,85 miljoniem eiro 2013. gadā. Savukārt gaļas un gaļas ēdamo subproduktu eksports 2016. gada pirmajos sešos mēnešos bijis 19 eiro vērtībā pretstatā 1,9 miljoniem eiro pirms trim gadiem.

 7. Krievijā ir ļoti daudz nopietnu problēmu un ekonomiskā situācija ir diezgan briesmīga, savukārt izmisums un neatlaidība sankciju pārvarēšanas jautājumā liecina par to efektivitāti, viedokli intervijā aģentūrai LETA pauda Latvijas vēstnieks Kanādā Kārlis Eihenbaums.
  ——————————-
  Mīļotajā Latvijā ekonomiskā situācija ir BRIESMĪGA un tautas noslāņošanās NABAGOS (75%) un bagātos. Pat Eurostat ziņo, ka LV ir 1.vietā tautas sociālā nevienlīdzībā. Pat nav zināms un būtu nepatīkami uzzināt, cik vēl zemes palicis latviešu īpašumā. Pat Latvijas simbolu Gaiziņkalnu vēlas nopirkt “briesmīgās ekonomiskās situācijas” Krievijas MILJONĀRS …Šeflers šobrīd savu īpašumu SIA «Čiekuri-Shishki» Gaiziņkalna pakāje ir paplašinājis līdz vairāk nekā 1 000 ha

Draugiem Facebook Twitter Google+