×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. janvāris, 2013
Drukāt

Vēstnieks: Krievijas un Latvijas attiecības vērtējamas ne augstāk par trijnieku

Foto - LETAFoto - LETA

Krievijas un Latvijas attiecības pašlaik ir vērtējamas ne augstāk par trijnieku piecu ballu sistēmā, intervijā laikrakstam “Telegraf” vērtējis Krievijas vēstnieks Aleksandrs Vešņakovs.

Abu valstu attiecības vēl neesot nonākušas arī līdz divniekam, uz kādu tiecoties daži ļoti reakcionāri noskaņoti Latvijas politiķi. Taču viņu rīcība vēstniekam esot saprotama, jo ar pretkrievisku histēriju šie politiķi uzturot savas politiskās karjeras.

Vēstnieks tomēr brīdinājis, ka šāds priekšvēlēšanu veida populisms ir drauds labām kaimiņattiecībām un var negatīvi ietekmēt ekonomisko un kultūras sadarbību. “Tēlaini runājot, neviens uzstājīgi nestieps roku rokasspiedienam, ja viņam pastāvīgi būs pagriezta mugura,” sacījis Vešņakovs.

Diplomāts atzīmējis, ka minēto darbību rezultātā, lai arī pērn Latvijas un Krievijas ekonomiskā sadarbība augusi, tomēr pieauguma tempi kļuvuši krietni lēnāki.

Vešņakovs paudis viedokli, ka Latvijas labējo partiju “rusofobiskās un nacionālistiskās idejas” arvien vairāk zaudē ietekmi un ar tām nevarēs iegūt sabiedrības vairākuma atbalstu vēlēšanās. “Nav iespējams celt dzīves līmeni, atrisināt demogrāfiskās problēmas un pārtraukt masveida emigrāciju ar vieniem “urrā-patriotiskiem lozungiem”, kā to dara arī labējo partiju Rīgas mēra amata kandidāti,” sacījis vēstnieks.

Vēstnieka vērtējumā, Krievija no savas puses attiecībām ar Latviju neesot kaitējusi un attieksmes maiņa neesot bijusi vērojama, savukārt Latvijas politiķi pret Krieviju esot atsaluši pēc 2011.gada Saeimas vēlēšanām. Pēc šīm vēlēšanām valdībā nonāca apvienība “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK. Vešņakovs gan esot pārliecināts, ka šādas negatīvas tendences nebūs vērojamas ilgi un nākotnē ir gaidāma pragmatiska sadarbība.

Diplomāts atzinis, ka nav īpaša pamata šogad sagaidīt Krievijas augstāko amatpersonu vizītes Latvijā. Arī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs telekompānijā LNT atzina, ka Latvijas prezidenta Andra Bērziņa tikšanās ar Krievijas kolēģi Vladimiru Putinu šogad labākajā gadījumā varētu notikt kāda starptautiskas foruma ietvaros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+