×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
31. augusts, 2017
Drukāt

Vēstnieks: Nevajag pārspīlēt mācību “Zapad” iespējamos draudus (8)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Latvijā nevajadzētu pārspīlēt Krievijas un Baltkrievijas militāro mācību “Zapad” iespējamos draudus, šorīt LTV “Rīta panorāmā” paziņoja jaunais Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš.

Diplomāts uzsvēra, ka militārās mācības kā tādas nav nekas neparasts, katrai valstij ir tiesības attīstīt savas aizsardzības spējas, bet Latvijas puse vēlas, lai šis process notiek atklāti.

Taujāts par provokāciju iespējām “Zapad” laikā, Riekstiņš atzīmēja, ka šādas informācijas viņam nav un nevarētu arī būt, jo provokācijām pēc definīcijas jābūt negaidītām, tomēr viņš uzsvēra, ka šīs nav pirmās šāda veida mācības, tāpēc nevajag arī pārspīlēt iespējamos draudus. Mums jāpauž vēlme, lai šīs mācības tiktu rīkotas pēc iespējas caurspīdīgi, piebilda vēstnieks.

Arī Latvijas prezidents Raimonds Vējonis paziņoja, ka nekādus militārus draudus mācības pašlaik valstij nerada. “Nedomāju, ka kāds sāks militāras akcijas pret Latviju, Baltiju vai NATO,” sacīja politiķis, gan piebilsto, ka 100% garantijas, protams, nekam šajā pasaulē dot nevarot.

Vējonis skaidroja, ka viņa izteikumi par iespējamām provokācijām esot pārprasti – viņš vēlējies norādīt, ka šajā laikā informatīvajā telpā var tikt “iemesti” kādi apgalvojumi, kas var provocēt, piemēram, nepamatota kritika pret ANTO valstu karavīriem Latvijā.

Militārie draudi Latvijā joprojām ir zemā līmenī un nekādu reālu draudu pašlaik nav, uzsvēra prezidents, atzīmējot, ka vienlaikus arī valsts ir kļuvusi militāri spēcīgāka, ir atbraukuši NATO sabiedrotie, kas kopumā citiem dod signālu atturēties no kādām iespējamām militārām darbībām pret mums.

Vēstnieka vērtējumā, Latvijas un Krievijas attiecības nav vienkāršas, bet saskarsmes punkti ir atrodami, piemēram, valdību sarunas, robežas demarkācija, ekonomiskās attiecības, kultūras kontakti u.tml.

Riekstiņš sacīja, ka vienu lielāko izaicinājumu amatā viņam būtu grūti definēt, bet pilnīgi skaidrs ir, ka attiecību fonam būtiski kaitē Krievijas darbības Krimā un Austrumukrainā. Diplomāts vērtēja, ka Rietumu puse patiesi ir mēģinājusi sadarboties ar Krieviju, cits jautājums, ka Krievija ne vienmēr to ir novērtējusi.

“Nav grūti sabojāt attiecības, grūtāk ir tās veidot konstruktīvi,” piebilda Riekstiņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Vai kāds ir redzējis šo čali smaidam?

 2. Kaut kā “iesmirdējās” pēc Muntera.

  • Vienotības kādreiz nominētais premjera kandidāts pie Putina strādā pat Latvijas vēstnieku, tāpat kā Rinkēvičs par ārlietu ministru bet Kozlovskis par iekšlietu.

  • 100% jums piekrītu,tikai šis ir vēl cūcīgāks,jo kā pats reklamē KF mums nekas no Austrumiem nedraud.1939.gadā bija pavisam cita situāCIJA!iDEJISKI rIEKS IR pUTINA DOMU BIEDRS.

 3. kurai valstij tad šis ir vēstnieks?

 4. ,,Mobilizācija,, bija grāmata ,ko sarakstīja cariskās armijas pulkvedis,vēlāk sarkanās armijas ģenerālštāba priekšnieks Šapošņkovs. Šī grāmata blakus gultai uz tumbočkas tvērienam pa rokai bija b.Staļinam,ko vadonis pārlasīja daudzas reizes , tā mācīja kā izvest mobilizāciju imitējot it kā plānotus armijas manevrus un citas darbības lai neradītu aizdomas un uztraukumu kaimiņvalstīs.
  Šapošņikovs bija vienīgais pietuvinātais vadonim ko viņš uzrunāja vārdā un tēva vārdā – Boris Mihailovičs,pārejie bija tikai ,,tovarišči,,.

 5. Nav dienas, kad nebūtu baidīti ! Jau piegriezies,pie tā sāk pierast, kā pie rīta paPijas :))).

 6. Vai kāds gaidīja ko citu no komsomoļca?Krievija šo vēstnieku grāba ar atplestām rokām– “svoi v dosku!”Riebjas klausīties “prezidenta”viedokļa maiņu.Vējoni,pirms runājat,pieslēdzat pelēko vielu!Nu Riekstiņš gan jau līdzināsies ungāram Orbanam,bez variantiem.Nevazāsies pa Krievijas dumu ,kā Vešņaks pa Saeimu ar šampiņu ķeselē.Un nejutīsies kā “jaunais”vēstnieks Latvijā kā mājās,Rieksts Krievijā.Papētiet Riekstiņa CV PSRS laikā !

Draugiem Facebook Twitter Google+