×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. septembris, 2013
Drukāt

Vēstnieks: Opozicionāra Žirinovska izteikumi par okupāciju nav vērā ņemami

Foto: LETAFoto: LETA

Krievijas Valsts Domes deputāta un odiozā politiķa Vladimira Žirinovska izteikumi par iespējamu Baltijas valstu okupāciju nav vērā ņemami, šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” atzina Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

 

“Ieciklēties uz šāda veida uzstāšanos no dažu politiķu puses, kuri nekādi nepārstāv Krievijas oficiālo politiku, nevajag,” teica Vešķavovs un norādīja, ka Krievijas oficiālā nostāja ir uzturēt labas kaimiņattiecības, balstoties uz savstarpēju izdevīgumu un pragmatismu. “Tieši šādā virzienā mēs strādājam” piebilda Vešņakovs.

Savukārt NVS Valstu institūta Baltijas nodaļas vadītāja, politoloģijas doktora Mihaila Aleksandrova izteikumus Vešņakovs nodēvēja par “pilnīgiem murgiem” un atteicās tos komentēt.

Pēc vēstnieka teiktā,  politologs savu viedokli esot izvietojis savā blogā un masu informācijas līdzekļi to uztvēruši. Tas esot bijis personīgai lietošanai, teica Krievijas vēstnieks, akcentējot: “Ir pilnīgi skaidrs, ka Krievija nerealizē tādu līniju, kādu cenšas izteikt atsevišķi politologi un politiķi.”

Jau vēstīts, ka Žirinovskis pagājušajā nedēļā paziņoja, ka, atbildot uz Rietumvalstu iespējamo triecienu Sīrijai, tiks okupētas un iznīcinātas Baltijas valstis, kas esot uzdrīkstējušās šo soli atbalstīt.

Pirms Žirinovska līdzīgu viedokli pauda NVS Valstu institūta Baltijas nodaļas vadītājs politologs Aleksandrovs, kurš savā interneta blogā izteicās: gadījumā, ja no Rietumvalstu puses bez ANO Drošības padomes akcepta notiktu militāra intervence Sīrijā, Krievijai vajadzētu ievest savu karaspēku Baltijas valstīs.

NATO ģenerālsekretārs Anderss Fogs Rasmusens aizvadītajā piektdienā paziņoja, ka Krievijas politiķu izteikumi par Baltijas valstu okupāciju atbildē uz uzbrukumu Sīrijai nav pieņemami un uz tiem nopietni jāreaģē.

“Patiesībā būtu ļoti viegli noraidīt šādus paziņojumus kā absurdus, tomēr es uzskatu, ka tiem nepieciešama nopietna atbilde, jo tie ir pilnīgi nepieņemami,” Lietuvas parlamentā sacīja Rasmusens. Viņš arī norādīja, ka Krievijas valdība līdz tam nebija paudusi skaidru pozīciju attiecībā uz šiem izteikumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+