Mobilā versija
+0.6°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
20. jūlijs, 2015
Drukāt

Vēstnieks: Ukrainā pieaug interese par Latvijas zivju produktiem un pieredzi mežsaimniecībā

Foto- Zemkopības ministrija.Foto- Zemkopības ministrija.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (no kreisās) tiekas ar Ukrainas vēstnieku Latvijā Jevgenu Perebijnisu.

Pirmdien Ukrainas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Jevgens Perebijnis, tiekoties ar Latvijas zemkopības ministru Jāni Dūklavu, atklāja, ka Ukrainas uzņēmēji interesējas par Latvijas zivsaimniecības produkciju, līdz ar to Latvija varētu palielināt šo produktu eksporta apjomu uz Ukrainu.

Kā zināms, Ukraina jau šobrīd ir starp desmit Latvijas nozīmīgākajām partnervalstīm zivsaimniecības produktu tirdzniecībā. Zemkopības ministrs sarunā ar Perebijnisu aicināja Ukrainas pusi apsvērt iespēju izstrādāt atvieglotu procedūru zivju produkcijas importam no Latvijas.

Tikšanās laikā abi sprieduši arī par lauksaimniecības produkcijas eksportu uz Ukrainu, portālu “La.lv” informēja ministrijā.

Ukrainu īpaši interesē Latvijas pieredze mežu apsaimniekošanā, izteicās vēstnieks. Zemkopības ministrs ierosināja, ka tuvāko mēnešu laikā varētu tikt īstenota mežsaimniecības ekspertu apmaiņa.

Kā zināms, ukraiņi jau uzsākuši sarunas ar SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” vadību par Latvijas ekspertu palīdzību lauksaimniecības konsultāciju sistēmas izveidošanā Ukrainā un konsultācijām mežsaimniecībā, piensaimniecībā, enerģētikā, kooperācijā, kā arī ES standartu harmonizācijā.

Pievienot komentāru

Valsts šauj pa uzņēmējiem, bet korumpētos ierēdņus saudzēKad valstij jāuzmana uzņēmēji, tā ar Konkurences likumu noteikusi plašas sankcijas, bet, kad valsts pārvaldei jākontrolē pašai sevi, tad Valsts kontroles rokās
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+