×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. septembris, 2015
Drukāt

Vēstule meitai no mīloša tēva, kurš zināja, ka ilgi vairs nebūs viņai blakus

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Viņa meita, Kellija, cīnījās ar vēzi, kad ārsti uzstādīja viņam nāvējošu diagnozi. Meitenīti izārstēs, bet viņas tēvs jau būs miris. Viņš uzrakstīja meitai vēstuli, lai pateiktu visu, ko nevarēs pateikt turpmākajos gados un desmitgadēs. Ļoti gudri, aizkustinoši un patiesi!

Mīļā Kellija,

lūdzu piedod, ka nevaru vērot, kā tu audz, man to tik ļoti gribētos.

Vairumam tēvu un meitu ir dotas desmitgades sarunām pie virtuves galda, ar kafijas krūzēm rokās – tētis dod padomus, meita aizver acis. Mums šī laika nav. Es nevarēšu tevi aizvest uz pirmo klasi, aizbraukt tev pakaļ pēc pirmā randiņa, apskaut tevi, kad tev sāpēs sirds, pārdzīvot par tevi izlaiduma eksāmenu laikā.

Bet pagaidām tavs sencītis ir tev blakus. Un es izdomāju, ka varu dot tev pāris padomus. Es ceru, ka tie tev kaut nedaudz palīdzēs. Un vēl es ceru, ka tavs vēzis nekad neatgriezīsies un ka tev būs ilga, piesātināta un laimīga dzīve.

Skola
Tev visi teiks, cik svarīgi ir mācīties. Es ceru, ka tu vienmēr centīgi strādāsi. Es labi mācījos, bet, vai tas man tik ļoti dzīvē palīdzēja? Ne pārāk. Skola tiešām ir svarīga, bet pacenties arī kārtīgi izpriecāties.

Zēni
Tagad tu neredzi īpašu atšķirību starp zēniem un meitenēm, un tu draudzējies ar visiem pēc kārtas. Bet tas drīz mainīsies. Tu atklāsi, ka zēni slikti ož un vispār ir pretīgi. Bet pēc tam, jau vidusskolā, tu sapratīsi, ka viņi var būt arī diezgan mīļi.

Kad tu paaugsies – es ceru, ka tas nenotiks pārāk ātri – tev būs draugi. Un es nevarēšu ar viņiem nopietni parunāties par manierēm un nolūkiem, kā tas tēvam pienākas. Tad nu, lūk, tev tēva padoms. Ir ļoti grūti aprakstīt, kas tā iemīlēšanās tāda ir. Bet tu redzēji, kā mēs ar tavu mammu kopā smejamies, apskaujamies, sēžot uz dīvāna un tieši tas ir viss, kas paliek, kad ziedi novīst, bet papīra sirsniņas kaut kur pazaudējas. Vienkārši pamēģini to atkārtot.

Izvēlies vienmēr zēnus – džentlmeņus, ar labām manierēm, ar cieņu. Iedomājies, kā viņi pie mums virtuvē dzer tēju un mēs pieklājīgi sarunājamies. Ja tu domā, ka puisim tas sanāks – tu esi atradusi pieklājīgu jaunu cilvēku.

Diemžēl pienāks reize, kad tava sirds tiks salauzta. Tas ir neticami sāpīgi, un tev liksies, ka pasaulei pienākušas beigas. Bet tu to pārdzīvosi, mēs visi pārdzīvojam. Un pat tad, kad ir beigusies romantika, esi laba. Zēniem arī ir jūtas. Un galu galā, ja tev uzradīsies draugs – zēns, kurš būs ar tevi kopā visgrūtākajos brīžos, kad puiši nāks un ies, tad sargi viņu un neuztver viņa draudzību kā pašu par sevi saprotamu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+