×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2013
Drukāt

Vēstule par rasismu Latvijā esot baumas


Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Institūta (LI) medijos izplatīto kāda ASV pilsoņa sūdzību par Latvijā “redzēto rasismu”, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs vērtē kā pārsteidzīgu rīcību un pirmdien iecerējis šo jautājumu pārrunāt ar Latvijas Institūta direktori Karinu Pētersoni. LI jau atzinis savu kļūdu vēstules publiskošanā.


 

Meksikāņu izcelsmes ASV pilsonis, kurš Latvijā bija ieradies darba darīšanās, vēstulē LI sūdzējies par aizspriedumiem un rasismu, ko viņš neesot piedzīvojis nekur citur pasaulē. Rīgā cilvēki uzvedušies tā, “it kā redzētu no zooloģiskā dārza izbēgušu dzīvnieku”. Viņš uzskata, ka LI uz ārpusi radot demokrātiskas valsts tēlu un ārlietu resora cilvēki esot atvērti “citādiem cilvēkiem”, taču Latvija kopumā tāda neesot. LI sabiedrisko attiecību projektu speciālists Kārlis Pots skaidroja, ka institūts vēstuli publiskojis, lai rosinātu diskusiju par to, vai Latvijas iedzīvotāji mēdz būt iecietīgi pret ārzemniekiem. Viņš skaidroja, ka LI tiešais uzdevums nav runāt par rasisma izpausmēm, taču LI uzskatījis, ka šis jautājums var attiekties uz valsts tēlu. “Savu kļūdu vēstules publiskošanā atzīstam un atvainojamies, ja tika aizskarts kāds no Latvijas iedzīvotājiem,” teica K. Pots.

E. Rinkēvičs ar ASV pilsoņa e-pastu esot iepazinies, bet nav tajā atradis konkrētus faktus. Vēstules publiskošanu viņš uzskata par neveiksmīgu LI rīcību. LI ir valsts tiešās pārvaldes iestāde, kas atrodas ārlietu ministra pakļautībā. Tā darbības mērķis ir Latvijas pozitīvas starptautiskas atpazīstamības veicināšana.

“Mēs ar LI pārrunāsim tā informēšanas politiku un attiecīgi to labosim. Vienas kļūdas dēļ mēs nevērtēsim LI darbus negatīvā gaismā. Četri LI strādājošie cilvēki izdara milzīgu darbu. Paskatieties uz interneta sociālajos tīklos izvērsto komunikāciju, informatīvajiem materiāliem, dažādiem pasākumiem, kā preses konferencēm un ārvalstu žurnālistu vizītēm,”

piebilda ārlietu ministrs. Viņš sacīja, ka savulaik institūts piedzīvojis krasu līdzekļu samazinājumu, taču savu darbu darot labi. “Es pašlaik negribu solīt, ka LI būs papildu nauda un darba vietas. Tomēr jautājums par institūta kapacitāti tiks risināts, ņemot vērā, ka 2014. gadā Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, bet 2015. gada pirmajā pusē Latvija būs prezidējošā valsts Eiropas Savienības padomē,” sacīja ministrs. Viņš uzskata, ka institūtam nākotnē jāpiedāvā informācija ne tikai angļu, bet arī citās valodās, arī krievu. “Mums jāziņo uz Austrumiem, kas notiek Latvijā. Ja mēs to nedarīsim, viedoklis par mūsu valsti būs citāds,” sacīja ministrs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+