×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. aprīlis, 2014
Drukāt

Vēstule tev, kurš nolēmis pamēģināt iešņaukt, norīt, uzpīpēt – aizmirsties…

Foto-LETAFoto-LETA

Vēstule tev, kurš nolēmis pamēģināt iešņaukt, norīt, uzpīpēt – aizmirsties…

 

Foto-LETA

Aicinājums jauniešiem un viņu vecākiem

Dr. Med. h.c. narkologs Jānis Strazdiņš
Kad 2000.gadā Rīgā un citās lielajās Latvijas pilsētās bija nelegālo narkotiku lietošanas pieaugums, es jau vērsos pie jauniešiem un viņu vecākiem, uzrunājot viņus ar masu informācijas līdzekļu starpniecību.
Diemžēl tagad situācija ir pat daudz draudošāka, jo narkotiku tirgu ir pārpludinājušas nereģistrētas jaunas psihoaktīvas vielas. Par šo narkotiku „krusttēvu” dēvē dr. Zee, kurš izmantoja mefedronu jeb sintētisko stimulatoru jaunu narkotiku ražošanai. Viņš sintezē arī citas stimulējošas psihoaktīvās vielas, īpaši sintētiskos tetrahidrokanabinoīdus. Tikko kādā valstī šīs vielas tiek aizliegtas, viņš izmaina formulu, tādējādi apejot aizliegumu. Ar šīm lētajām, bet ļoti indīgajām psihoaktīvajām vielām tiek pārpludināta visa pasaule – vielas var viegli pasūtīt un iegādāties internetā. Šīs psihoaktīvās vielas galvenokārt izraisa nopietnus psihiskus un uzvedības traucējumus. Jaunieši šo vielu iespaidā ir kļūst ļoti bīstami gan sev, gan apkārtējiem. LR Saeima ir pieņēmusi izmaiņas Krimināllikumā un tagad šo vielu tirdzniecība un glabāšana Latvijā ir aizliegta. Tomēr tas rada augsni tam, ka šo vielu aprite nonāks „pagrīdē” un ka jaunieši turpinās apreibināties ar nezināmas izcelsmes un ietekmes vielām.
Tāpēc kā praktizējošs narkologs vēlos atkārtoti vērsties pie jauniešiem un arī viņu vecākiem.

Šī vēstule domāta TEV, kurš nolēmis pamēģināt iešņaukt, norīt, uzpīpēt – aizmirsties… Tev, jaunā, daudzsološā personība! TU noteikti esi dzirdējis dažādus mītus par iespējām kontrolēt narkotiku lietošanu. Bet TEV ir jāzina dažas lietas, kāpēc tomēr biežāk tas tā nenotiek.

Es rakstu, lai nevis TEVI rātu un pamācītu, bet gan lai informētu un vedinātu uz dažām sakarībām, kuras varbūt arī TEVI vedinās domāt. Tieši domāt, jo man gluži vienkārši apnicis, ka TEVI vazā un grib vazāt aiz deguna. Viņi – narkotiku izplatītāji – paši sevi ir iecēluši gudro kārtā un tādejādi bezkaunīgi manipulē un izmanto TEVI savā labā. Nedomā, ka es cenšos TEVI kritizēt, es pacentīšos TEV atklāt shēmu, kādā veidā viņi to dara, atspēkojot dažus no viņu mītiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+