×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
10. marts, 2016
Drukāt

Vēstules no nekurienes

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Eda dzīve paiet kopā ar zvaigznēm – viņš ir astrofiziķis, kurš mūža nogalē, šķiet, saticis savu īsto mīlestību. Eimija reiz bija viņa studente – iespējams, pati labākā –, taču, kaut arī kaisli abi remdē retās tikšanās, viņu dienas paiet dažādās pilsētās, nemitīgi sazinoties ar vēstulēm, īsziņām un “Skype” zvaniem. Taču pēc kādas tikšanās Eda vaigs paliek arvien nopietnāks, un tikai pēc kāda laika Eimija uzzina, ka viņš jau labu laiku turējies pretī neārstējamai slimībai, taču, tā kā nav vēlējies mīļotajai sagādāt sāpes, izdomājis plānu, kā abu attiecības saglabāt arī pēc profesora nāves.

Izklausās neticami? Tā arī ir, un bonusā – asaraini. Džuzepes Tornatores melodrāma skatītāju ved uz fantāzijas telpu tālu aiz dzīvības robežām, ko pieļauj Eda karjeras sasniegumi, taču ne skaidrais saprāts. Un, kamēr risinās abu attiecības, paralēlajos stāstos tiek atklāta Eimijas dzīve, kurā netrūkst ne drāmu, ne traģēdiju, kas aizslēptas aiz šķietamas bravūras un kaskadieres darba kino industrijā. Taču visās sāpēs jāiziet pilns aplis, un, pateicoties Eda tālredzībai, Eimijai neatliek nekas cits kā klausīt viņa padomos un izdarīt secinājumus, kam būs liktenīgs iespaids uz viņas dzīvi.

Līdzīgi kā neglaimojošas recenzijas saņēmusī melodrāma “P.S. Es tevi mīlu” (2007) – vēstules pēc mīļotā nāves kā uzmundrinājums uz jauniem piedzīvojumiem –, arī Tornatores “Mīlestības vēstules” neskopojas ar klišejām un dialogiem kā no sieviešu literatūras piedāvājuma un dara to atbilstoši mūsdienu datorizētās pasaules iespējām. Taču Tornatores filmu var uzskatīt arī kā īsu ekskursiju pa Edinburgu, mazas britu pilsētiņas ieliņām un Itālijas dramatiskajām mazpilsētām, turklāt mūziku tai komponējis vēl viens Itālijas vārda nesējs kinomākslā Ennio Morikone, kuram šī jau ir 12. reize, kad viņš sadarbojas ar šo režisoru.

 

UZZIŅA:

“Mīlestības vēstules”/”La Corrispodenza”

Itālija, 2016.

Režisors: Džuzepe Tornatore

Lomās: Džeremijs Aironss, Olga Kuriļenko, Šona Makdonalde, Saimons Entonijs Džons

No 11. marta “Kino Citadele”, “Splendid Palace”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+