×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
14. maijs, 2012
Drukāt

Vēstuļu konkurss skolēniem «Katrs pats savas laimes kalējs»

Noslēdzies “Latvijas Avīzes” un organizācijas “Daugavas vanagi” kopīgi rīkotais vēstuļu konkurss “Katrs pats savas laimes kalējs”.
 Paldies visiem autoriem, kas piedalījās! Paldies arī skolotājiem, vecākiem un kādai māsai, kas iedrošināja savējos talantus pieteikties konkursā!


Ar laimes kalšanu nākotnē skolēni lielākoties sapratuši veiksmīgu profesijas izvēli un savu talantu realizēšanu. Kāds vēlas kļūt par ārstu, frizieri vai ugunsdzēsēju, cits izveidot zirgu fermu u. c. Aizkustinoši, ka skolēni laimi kaļ arī ar nesavtīgām rūpēm par līdzcilvēkiem un dabu – ar mīļu “labrīt” savai ģimenei, smaidu ikvienam pretimnācējam, gliemežu un citu dzīvu radībiņu aizstāvību, atkritumu šķirošanu utt.

Žūrija lēmusi, ka galvenā balva pienākas 14 gadus vecajai Elzai Sējējai no Bauskas, kurai novēlam turpināt iesāktos labos darbiņus Latvijas labā – tajā skaitā vēstulē minēto vecmāmiņas atmiņu stāstu pierakstīšanu, labāko latviešu tautas pasaku izlases veidošanu utt. Elza kopā ar savu ģimeni – tēti, mammu un 18 gadus veco brāli – iegūs 250 latu vērtu ceļazīmi uz nometni “3 x 3”, kas notiks no 22. līdz 29. jūlijam Kandavā. Šo balvu dāvina “Daugavas vanagu” centrālās valdes priekšsēdis Andrejs Mežmalis un “DV” jaunatnes nozares vadītājs Indulis Bērziņš kopā ar Austrālijas un Vācijas “DV”. “Latvijas Avīze” Elzai dāvina grāmatu “Gatis Šļūka. Karikatūras”.

Veicināšanas balvas nopelnījuši vēl vairāki iedvesmojoši autori. Māsas Dinija Rimoviča (7. klase) un Sindija Rimoviča (3. klase) iegūs pēc izvēles sešu mēnešu abonementu “LA” izdevniecības žurnālam “Mājas Viesis” vai “36,6 oC”, kā arī grāmatu “100 Latvijas personību”.

Astoņus gadus vecais Toms Silkalns no Rīgas, kurš iecerējis nākotnē strādāt dabas aizsardzības dienestā, iegūs grāmatu “400 veselības augi Latvijā”.

12. klases skolniece Elīna, kuras vēstuli mums atsūtīja māsa Laura Bučiņa, iegūs grāmatu ”400 padomi, kā labāk dzīvot Latvijā”. “Latviju es kā taureni maigi turu savās plaukstās, no tās dārza kā nezāles izrauju visus sliktos vārdus, domas un darbus. Latvijas dobēs es sēju mīlestību, sapratni un prieku, kuru, cītīgi laistot, audzināt lielu. Tās plašajās pļavās es pļauju sava darba augļus, no tās kokiem rudenī nolasu nākotnes vīzijas, cerības un domas,”  tā rakstīja Elīna, un šādu aizrautību novēlam ikvienam mūsu lasītājam.

Konkursa dalībnieku vēstules varēsiet lasīt nākamajos “Latvijas Avīzes” numuros.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+