×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. janvāris, 2013
Drukāt

Vēsture un vērojumi


Šā gada 11. janvāra laikrakstā “LA” publicēts valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas viedoklis: “Pazaudēsim pēdējo brīvību.” (Par I. Sudrabas izteikumiem Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā”, ka, ieviešot eiro, Latvija pazaudēs vienu no savām pēdējām brīvībām.)

 

Viedokļa nobeigums: “Kāpēc mēs neprotam paši pastāvēt par sevi, bet dzīvojam vienās bailēs? Mēs vienmēr esam bijuši kaimiņos Krievijai un esam Eiropā. Mums ir jāmāk izdzīvot šādos apstākļos. Mazas dvēseles tikai baidās.”

Pirms daudziem gadiem pirmais Rietumvācijas kanclers Konrāds Adenauers, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, kāds cēlonis ir viņa neuzticībai Padomju Savienībai, atbildēja īsi: “Vēsture un vērojumi.” Vai tas ir novecojis vērtējums? Ja atceramies Abhāzijas notikumus un pašreizējo Krievijas attieksmi Sīrijas traģēdijā, tad ne.

Vai tad Sudrabas kundze nezina vēsturi un neseko notikumiem? Protams, zina un seko. Tad kāpēc viņa nāk atklātībā ar pseidopatriotiskiem izteikumiem? Neapšaubāmi Valsts kontrole viņas vadībā ir strādājusi labi, taču jau diezgan sen Sudrabas kundze nepalaiž garām izdevību izteikties par daudziem aktuāliem jautājumiem, lai kritizētu valdību, un bieži to dara, ignorējot blakus faktorus un esošo situāciju. Pagājušogad viņa kritizēja valdību par nespēju sastādīt valsts budžetu tā, lai tas gada vidū nebūtu jāmaina. Dīvains uzstādījums, ja pat slavenais Alberts Einšteins savā laikā deklarēja, ka varot daudz ko prognozēt fizikā vai pat ķīmijā, bet ne ekonomikā, kuru ietekmē milzum daudz mainīgo faktoru.

Skaidri redzams, ka viņa bruģē ceļu politiskai darbībai.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+