Reklāmraksti

Vēstures baltie plankumi sākas… ģimenē0

Publicitātes attēls

Izdevniecība “Latvijas Mediji” aicina uz tikšanos ar jaunās romānu sērijas “Laika stāsti” pirmās grāmatas “DEVĪTAIS” autoriem – rakstnieci, publicisti Daci Judinu un komponistu, dizaineri Arturu Nīmani. Tikšanas noritēs svētdien, 18. augustā 13.00 Rīgas Grāmatu ielas Kultūras teltī, kas būs izvietota Vērmanes dārzā.

Runāsim par labi glabātiem dzimtu noslēpumiem, neatbildētiem jautājumiem un vēstures melni baltajiem plankumiem. Pētīsim, vai eksistē “dzimtas lāsts”, vai arī tās ir likumsakarīgas labo un ļauno darbu sekas. Vai liktenis pārmantojas?

Kāpēc mēs sakām “viss sākas ģimenē”, “ābols nekrīt tālu no ābeles”, “nevar no priedes gaidīt plūmes un no bumbieres – zīles”?

Kāpēc mūsu senči centās izraudzīties bērnu otrās pusītes?

Vai iespējama divu dažādu nacionālo mentalitāšu harmoniska līdzāspastāvēšana ģimenē? Vai mums visiem ir vienas saknes? Un vai savējie vienmēr ir savējie?

Sarunā piedalīsies eksperti – klīniskā psiholoģe Ilze Veitnere, psihodrāmas speciāliste Gundega Kozlova, sociologs un žurnālists Aivis Biķernieks, bērnu rakstniece un pedagoģe Ruta Skrebele, sabiedriskais aktīvists un vēstures entuziasts Valdis Gavars, grāmatu blogere Indra Urtāne, Piebalgas muzeju apvienības Orisāre vadītāja Līva Grudule un citi.

Saistītie raksti

Tikšanās iecerēta kā atvērta apaļā galda diskusija, kurā ar saviem jautājumiem vai viedokli aicināts piedalīties ikviens interesents.

Diemžēl mūsdienās ļoti maz ir to, kuri dzird un redz, kuri spēj izlasīt vairāk nekā uzrakstīts, un to, kuri spēj saklausīt vairāk nekā pateikts. Tie neprasa pierādījumus un avotus. Bet patiesība ir tik vienkārša kā zeme, gaiss, uguns un ūdens – ja reiz mēs esam šeit dzimuši, tam ir ļoti liela nozīme.

LA.lv