×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
8. aprīlis, 2015
Drukāt

Vēstures mirkļu pieturā – par sadzīvi 2. Pasaules kara gados

Publicitātes fotoPublicitātes foto

14. aprīlī plkst. 14 Latgales Kultūrvēstures muzejā tradicionālās Vēstures mirkļu pieturas tēma būs “Ikdienas atspoguļojums Latvijā Otrā pasaules kara gados”, portālam LA.lv pastāstīja muzeja kultūrvēstures nodaļas vadītāja Anna Līpenīte.

Karā cilvēku dzīve krasi izmainās, bet neapstājas. Ikdiena, tikai citādos apstākļos, rit savu gaitu. Kāda tā bija Otrā pasaules kara gados? Sākoties kara darbībai, Latvijas teritorijā autosatiksme faktiski apstājās. Kā cilvēki šādos apstākļos pārvietojās pa valsti? Kāda bija apgāde, kad transports tika rekvizēts militārām vajadzībām? Kādas bija iespējas saņemt medicīnisku palīdzību ārstu un higiēnas līdzekļu trūkuma apstākļos? Kāda bija lauksaimnieku ikdiena, jo šī joma tika regulēta ar neizpildāmiem rīkojumiem? Kā funkcionēja izglītība, kad trūka rakstāmpiederumu un skolu telpas bieži tika izmantotas armijas vajadzībām? Un kāda bija kurzemnieku ikdiena “Kurzemes katla” astoņu mēnešu pastāvēšanas laikā?

Par to visu Vēstures mirkļu pieturā “Ikdienas atspoguļojums Latvijā Otrā pasaules kara gados” stāstīs LU Vēstures un filozofijas fakultātes Vēstures maģistrantūras studente Ināra Juškāne. Stāstījumu papildinās fotogrāfijas no LKM krājuma.

Ieeja skolēniem un studentiem 0,80 euro, pieaugušajiem – 1,50 euro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+