Mobilā versija
Brīdinājums +2.0°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
6. maijs, 2016
Drukāt

Vēstures mirkļu pieturā šoreiz varēs iepazīt Rēzeknes teātra vēsturi

Foto no Latgales Kultūrvēstures muzeja krājuma.Foto no Latgales Kultūrvēstures muzeja krājuma.

Latgales Teātra dalībnieki pēc izrādes “Māsa Beatrise”, 1921. gads.

Otrdien, 10. maijā plkst. 14 Latgales Kultūrvēstures muzejā notiks tradicionālā Vēstures mirkļu pietura, kas šoreiz veltīta tēmai “No Rēzeknes teātra vēstures”, LA.lv pavēstīja muzeja Kultūrvēstures nodaļas vadītāja Anna Līpenīte.

“Arī skatuve ir zeme,” – tā saucās Antona Kūkoja un Zigfrīda Miglinieka sacerētā Rēzeknes Tautas teātra himna. Šī zeme daudzus spēj noburt uz mūžu. Ikviens, kurš kaut reizi bijis tās tuvumā grib turp atgriezties atkal un atkal. Tie esam mēs – skatītāji. Ikviens, kas tajā pabijis, visu dzīvi glabā sevī kādu gaismu. Tie ir aktieri un režisori. Un viņiem ir daudz, ko stāstīt par “to zemi”, kuras iepazīšana aizsākās tālajā 1903. gadā Pēterpilī. Tur toreiz aktīvi darbojās Latgaliešu muzikālās biedrības teātra trupa. Rēzeknē pirmais drāmas pulciņš nodibinājās 1908. gadā. Teātra spēlēšanas aktivitātes pieauga un uzplauka 20. gs. 20.–30. gados.

Pasākuma apmeklētāji varēs satikt “tās zemes” uzticamos pavalstniekus un paņemt kādu gaismas stariņu arī sev.

Ieeja muzeja pieturā: skolēniem un studentiem – 0,8 eiro, pieaugušajiem – 1,50 eiro.

Pievienot komentāru

Jaunajā "Oņeginā" nav "fašistu" un "mūsējo". Pilnā saruna ar Rubiķi un Kalniņu (2)Diriģents Ainārs Rubiķis un režisore Rēzija Kalniņa operā "Jevgeņijs Oņegins" aicinās uz "romantikas, ilūziju un realitātes cīņu". Kā viņu redzējums atšķirsies no Andreja Žagara iestudējuma 2010. gadā?
Draugiem Facebook Twitter Google+