Mobilā versija
-3.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
21. augusts, 2012
Drukāt

Vēstures muzejā – seno rotu izstāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja „Dauderu” nodaļā tiks atklāta seno rotu izstāde, kur īsā un koncentrētā stāstā būs iespēja gūt priekštatu  par rotu vēsturi no akmens laikmeta līdz viduslaikiem. Tā aplūkojama no 25.augusta līdz 11.novembrim. Izstādīti būs 80 izcili seno rotkaļu darbi, kuri iegūti Latvijas senvietu arheoloģiskajos izrakumos.

Eksponēto senlietu vidū aplūkojami kaklariņķi, rotadatas, saktas, aproces, gredzeni un citas krāšņumlietas. Laika gaitā tās bija pakļautas zināmām „modes” tendencēm, rotu formas un ornaments piedzīvoja izmaiņas. Norisinājās arī jauna „dizaina” meklējumi.

Tāpat vērojams tās vai citas rotas popularitātes pieaugums vai samazināšanās, etniskās un lokālās īpatnības.

Pievienot komentāru

VIDEO: Pārdaugavā no kravas automašīnas izbirst kastes ar alu (1)Rīgā šodien, kravas automašīnai strauji bremzējot, uz ielas izbirušas kastes ar alu, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Līna Kaļķe.
"Jā, jā, jā, kļūdījāmies!" Auto žurnālists Pauls Timrots par "Zebras" traci (2)“Jā, jā, jā, kļūdījāmies! Esam gatavi saņemt līgumā noteikto sodu par pērnā gada sižetiem, kas tapa sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu.
Draugiem Facebook Twitter Google+