×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. decembris, 2014
Drukāt

Vēstures muzejam nodos vairāk nekā 900 Baltijas ceļa stāstu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam (LNVM) otrdien tiks nodota kolekcija ar vairāk nekā 900 Baltijas ceļa stāstiem, aģentūru BNS informēja UNESCO Latvijas Nacionālās komitejas (LNK) konsultante Liene Krīvena.

Stāstu kolekcija tiks nodota glabāšanai arī Lietuvas Centrālajam valsts arhīvam un Igaunijas Okupāciju muzejam. Stāsti no 20 valstīm tika apkopoti UNESCO LNK projekta laikā, kas ilga no aprīļa līdz oktobrim.

Svinīgā kolekcijas nodošanā LNVM 16. decembrī plkst. 15 piedalīsies kultūras ministre Dace Melbārde, premjeres parlamentārais sekretārs Rihards Kols, Lietuvas un Igaunijas Nacionālo komisiju pārstāvji, atmiņu stāstu autori, kā arī projekta sadarbības partneri un atbalstītāji.

Pasākumā tiks prezentēts arī Baltijas ceļam veltīto atmiņu stāstu izdevums, kurā iekļauti 25 tam laikam raksturīgākie stāsti. Izdevums veidots kā izziņas avots par Baltijas ceļa norisi un būs pieejams elektroniski ikvienam “www.thebalticway.eu”, kur glabāsies arī visi projektam tiešsaistē iesniegtie Baltijas ceļa stāsti.

Atmiņu stāsti tika apkopoti gandrīz visa gada garumā, un to īstenoja UNESCO LNK kopā ar partneriem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, lai veicinātu izpratni par Baltijas ceļa nozīmību, izceļot vēsturiskās akcijas laikabiedru atmiņas un darot tās pieejamas ikvienam. Atmiņas varēja ierakstīt arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunajā ierakstu studijā, kuru 23. augustā ar saviem stāstiem atklāja Baltijas valstu premjerministri.

Šogad apritēja 25 gadi kopš Baltijas ceļa – unikālas un mierīgas masu demonstrācijas, kuras laikā vairāk nekā miljons cilvēku sadevās rokās, lai veidotu 600 km garu cilvēku ķēdi caur trim Baltijas valstīm, vienojot Igauniju, Latviju un Lietuvu centienos pēc brīvības. 2009. gadā nozīmīgākie dokumenti par Baltijas ceļa organizēšanu tika iekļauti UNESCO programmas “Pasaules atmiņa”starptautiskajā reģistrā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kopīgi sagatavotā nominācijā “Baltijas ceļš – cilvēku ķēde trīs valstu vienotiem centieniem pēc brīvības”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+