×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
3. jūlijs, 2016
Drukāt

Juris Ciganovs: Vēstures piesmiešana (69)

Foto - Lita Krone/LETAFoto - Lita Krone/LETA

Atkal kāds teic, ka esam dzīvojuši nepareizi un par to esam pareizi sodīti. Bet tādi apvainojumi jau ierasti – valsti esam dibinājuši nepareizo, valodā runājam nepareizā, simboli mums ir naidu kurinoši, mūsu sasniegumi – niecīgi, esam visām citām varām visu laiku mēģinājuši kaut kā ieriebt un citas tautas neieredzējuši. To visu parasti pamana “modrā acs” aiz mūsu austrumu robežas. Kā arī mazās “actiņas” tepat mūsmājās, kas dažreiz pat ir modrākas nekā viņu lielie elki kaimiņos. Trāpījās portālā “www.vesti.lv” izlasīt kāda Artūra Zavgorodnija “pārdomas” par kādu mūsu vēstures lappusi. Proti, par 1949. gada 25. marta deportācijām. Tātad – šīs deportācijas no padomju varas redzes viedokļa bijušas pamatotas, jo vajadzējis tikt galā ar bandītu mežabrāļu (Latvijā gan saka – nacionālo partizānu) kustību. Visas valstis tā darot. Komentāra autoru bija aizkaitinājusi “nacionāliste” Elita Veidemane un “līdzīgi kadri”, kuri atļāvušies nosodīt padomju varas noziegumus. Tādu neesot, latvieši paši esot vainīgi savā liktenī, patiesībā paši tās deportācijas rīkojuši, jo “tāda latviešiem vienmēr ir bijusi daba – vieni runā, citi stučī”. Atgādināt vēsturisko patiesību, demonstrēt kādus skaitļus vai dokumentus šādiem komentētājiem laikam ir lieki. Taču operācija “Krasta banga” ir pietiekami izpētīta un var atrast ļoti daudz literatūras par šo 1949. gada 25. marta izvešanas akciju. Padomju vara toreiz izveda ne tikai “potenciālos” bandītus, bet arī sievietes, mazgadīgus bērnus, zīdaiņus, nevarīgus sirmgalvjus un deportāciju mērķis nebūt nebija tikai likvidēt nacionālo pretošanās kustību. Mērķis bija likvidēt pašu domu par neatkarīgu valsti un salauzt tautas garu. Bet vai tad patiesība un fakti ir tik svarīgi…

Nesen šis pats A. Zavgorodnijs “paspīdēja” ar savām zināšanām par mūsu valsts izveidošanu un vēlāko likteni, savā komentārā citējot Krievijas politiķi un publicistu Nikolaju Starikovu, kurš savukārt bija apšaubījis Latvijas kā valsts eksistēšanas likumību. Jo, redz, Latvijas teritoriju Krievijas cars esot savulaik ieguvis itin legālā ceļā un no Krievijas impērijas, pēc tās likumiem, tāds veidojums kā Latvija nemaz nav drīkstējis izstāties. Tātad – nekādas Latvijas nedrīkst būt! Un vispār Latviju kā neatkarīgu valsti esot izveidojis lielinieks Uļjanovs-Ļeņins, parakstot miera līgumu 1920. gadā. Tomēr atgādināšu, ka Latvijas valsti ir izcīnījusi Latvijas armija, patriecot no mūsu valsts teritorijas visus ienaidniekus. Kādam gan šīs uzvaras var šķist maznozīmīgas, taču mūsu valsts vēsturē tas tā nav! Neviena uzvara, kas veicina valsts pastāvēšanu, nav maznozīmīga! Piemēram, 22. jūniju kā uzvaras dienu pār vācu karaspēku atzīmē gan Latvijā (gan mazāk), gan Igaunijā (vairāk), jo abu valstu bruņoto spēku uzvara 1919. gadā faktiski nodrošināja Latvijas un Igaunijas pastāvēšanu. Latviju kā valsti un līdzvērtīgu starptautisku tiesību subjektu oficiāli atzina visa pasaule un ar Ļeņinu tam nebija nekāda sakara.

Zavgorodnijs, Starikovs un citi līdzīgi komentētāji šobrīd, kā saka, “piederas pie lietas” – Krievijā bieži iestājas savdabīga vēsturiska amnēzija par nevēlamām pagātnes lietām un notikumiem, kas iet kopā ar vaimanāšanu par to, ka “visa pasaule mēģina mums iebāzt sprunguļus riteņos”. Tāpēc pēc iespējas jāpārmāca “amerikosi”, “geiropieši”, “djermokrati”. Kaut vai piekaujot viņus kaut kur aiz futbola stadiona žoga. Kaut vai piesmejot viņu vēsturi…

Pievienot komentāru

Komentāri (69)

 1. Atbildot.Jurim Ciganovam .Kapec pasi klusejat un nevar atzit savas kludas ko pielavat .ja es pareiz aceros pasi jus savus cilvekus izgriezat izsavat un aprakat. Kapec elementari .lai nav sacelsanas pret tolaika varu. Kas tagad ir krievija nekas vinai nav. A varetu but loti atistita valsts . Un tiesi tapec ari sutija krievi no latvijas ara cilvekus . Ka valstij labak dzivot !!!!!A sitam andrim dzerajam neko nevajag lai dzer A tas Juris strada audze buve atistas .ne so ara jasut citadi bus sudi .un apmeram pec sada scenarija ari viss notika .

 2. re, ko Finks saka Atbildēt

  “Latvijā atkal plivinās sarkanbaltsarkano karogu, bet pie varas būs komunisti. Tas ilgs vairākus gadus. Komunisti nedarbosies latviešu tautai, bet krievu interesēs. Daudz būs runu par brīvību un neatkarību.Tas būs tukšas muldēšanas laiks. Joprojām būs tas pats viss sliktais pret latviešiem. Komunisti padarīs latviešus plikus un nabagus. Paši viņi savāks lielas vērtības. Tās iegūs krievi un žīdi. Tās nebūs godīgā ceļā iegūtas vērtības.Tad- es nevaru pateikt, kā tas iznāks- bet viņi būs spiesti atdot visu atņemto latviešiem atpakaļ. Būs milzīgs pasaules spiediens- krievi un visi svešie dabūs braukt prom”… .

 3. Krievs izveda 57,5 tūkstošus Latvijas iedzīvotājus,un prasam viņu par to sodīt! Bet no 90 gadu beigām no Latvijas izbrauca(aizbēga) vairāk kā 200 tūkstošu valsts piederīgo.Kas par to atbildēs? Vai tad bijušie un tagadējie valdnieki(zagļu banda)Godmanis,Šķēle,Gailis,Dombrovskis un citi nav vainigi Latvijas tautas genocītā?Kā viņus sodīt par tauas genocītu?

  • Prātu esi izkūkojis, vai? Salīdzināt brīvpratīgu cilvēku došanos uz krietni labākiem dzīves apstākļiem krietni attīstītākajās valstīs ar deportācijām lopu vagonos uz galējiem ziemeļiem, lai ko tādu darītu ir jābūt sevišķi apveltītai personībai.

  • Latviju okupēja,represijas pret okupētās teritorijas iedzīvotājiem organizeja ne krievi,bet PSKPvai kā to sauca tajos gados.Diemžēl arī neatkarības gados apstākļus aizbraukšanai radīja šīs pašas partijas it kā bijušie biedri,kas pēc sazvēristības teorijam un realitates arī ir pilnībā atbildīgi par mūsu valsts zemo attīstības līmeni.Nav tikai kas šo atbildību pieprasa un bijušie Latvijas okupantu un represantu partijas bijušie biedri joprojam jūtas kā saimnieki pašu piesmietajā zemē.

 4. cik liela ir nodokļu nomaksa grafistam? kad palasa viņa komentārus, neliekas , ka strādātu, jo pieder pie grūtajiem …

 5. Kad Krievijā 22.jūnijs arī būs Varoņu piemiņas diena par godu tiem, kas cīnījās pret vācu iebrucējiem, tad
  ciganovieši slavēs arī šodienas Latvijas vēstures aizstāvju uzvaras:
  “Smiltenes novada dome atceļ lēmumu par vidusskolas nosaukuma maiņu”
  ……17.jūnijā, notika Smiltenes novada domes ārkārtas sēde. (..) Tajā iepriekš pieņemtais lēmums par nosaukuma “Paula Līvena Smiltenes vidusskola” izvēli tika atcelts.” (Valmieras zinas.lv)

 6. Nu šitā kaut kādu mistisku komentētāju mistisku komentāru vilkšana ārā no interneta dzīlēm, lai pašiem sev radītu priekšstatu, ka apkārt ienaidnieki… Pilnīgs sadomazohisms. Gan jau internetā var atrast arī pilnīgi pretēja rakstura komentārus par Latvijas vēsturi, bet reklamēti tiek tieši šādi.

  • “Latviešiem ir raksturīgs tas, ka mēs visiem skaidrojam, kas ir mūsu vājās vietas, un pēc tam brīnamies, kāpēc visi par tām uzzinājuši. Tas ir tāds nacionālais mazohisms.” Bruno Deksnis, LZA Goda doktors (LA, 13.10.2011.)

 7. U nas vse bumagi v porjadke! Tas ka tādi dokumenti un proceduālais pamats to sastādīšainai pats par sevi ir noziegums pret cilvēci jau var noklusēt, aizmirst…

 8. Kāds Jupis mudina atcerēties latviešu( sarkanos!) strēlniekus.Vai tad vārds “sarkanie “jau pietiekami nenorāda uz Ļeņina apmautajiem rīkļu rāvējiem.

 9. Tautai jāņem vara Atbildēt

  Krievijā nozombētai tautai tikai fašisti rādās un latviešus par tādiem dēvē … Un Latvijā labāk skolās vēsturi būtu mācījuši … Kāpēc vienmēr bija iespējamas regulāras latviešu apšaušanas piem., 1940. Baigais gads utt. ??????????

 10. Kompromiss ar nepilsoņiem ir ievilcies jau 20 gadus. Jādod cilvēkiem iespējas izvēlēties par kuru valsti iedegties un maksāt nodokļus. Kāpēc latviešu daudznacionālai tautai jāpacieš no mazcivilizēto mežoņu sērgas?

  • Вот интересно. А что вы называете компромиссом? Лишение нас избирательных прав, запреты на профессии, ущемления при приватизации, и разное прочее?

 11. Tad jājautā ar kādām tiesībām krievu kņazistes nelikumīgi un varmācīgi atdalījās no Čingishana pēcteču impērijas kurai likumīgi maksāja uzliktās nodevas?

 12. Latvija būs brīva un neatkarīga, tiklīdz skolās bērnus mācīs pēc viena Latvijas standarta valsts valodā. Visiem Latvijā ir jābūt vienlīdzīgiem. Nekādi izņēmumi valsts pamatizglītībā jau no 1.klases nav pieļaujami.
  Latvija nav brīva, ja paši ražojam “nepilsoņus”!

  • А что вас так сильно удивляет? А разве мы не платим налоги в этот самый государственный бюджет?

   • Kāds tam sakars ar nodokļiem? Nosauc valsti kurā nav jāmaksā nodokļi, ja tavi bērni nevar mācīties tavā dzimtajā valodā? Vai Berlīnē Londonā Ņujorkā ir valsts apmaksātas skolas ,kurās krievu bērni mācās krievu valodā?

    • В том то и дело, что не должно быть никакой связи. Как в анекдоте, так вам ехать или шашешки? Давненько вы не были на Брайтон Бич. Говорят, что в Бруклине легально проживает более миллиона русских, и ещё столько же менее легально. Есть телевидение и газеты на русском языке. Школы тоже есть, но только начальные. Нормальное образование только в частных школах или при посольстве. Зато испанских школ навалом.

   • Vaņka,aizbrauc uz rodinu – raseju un pamēģini tur palustēties bez nodokļu nemaksāšanas.Nu kā var būt cilvēks tik stulbs ,analfabēts,ka vicina savas “tiesības” ar un par faktiem kuri ir elementāri un pašsaprotami JEBKURĀ pasaules valstī,jo nav vēl nekur komunisms kur viss par velti.
    Lai gan grafist,es saprotu stulbums nav ārstejams un tu to par sevi reklamē katrā komentā.

    • Да сами вы идиот неизлечимый! Я что, призывал не платить налоги? Что за чушь вы пишите. Я всего лишь указал на факт, что бюджет состоит и из наших налогов тоже. И у нас есть право требовать, чтобы этот бюджет расходовался в соответствии и с нашими потребностями тоже, а не только одних ваших политиков.

    • kurš tevi izsauca ar telegrammu uz Latviju un kad ??

  • И все школы будут похожи на фабрики, которые штампуют одинаковых придурков, по одному шаблону и единому стандарту. Оставте в покое наши школы.

 13. Kokus pazīst pēc augļiem.49. Gadā izvestajiem bija ,kur atgriezties. tiem 500 000 , kas izsutijusies “brīvprātīgi”, vairs nav ekonomiskās vides, kur atgriezties…Kurš ” vēsturnieks” izvērtēs šo svaigo nodarījumu?

  • Tiem,kas atgriezās no 1949.gada izsūtījuma, nekāda labā dzīve nebija. Daudzās darba vietās “tautas ienaidniekus” negribēja pieņemt.
   Ideja par šolaiku emigrācijas iemeslu izpēti nav slikta. Tikai var atklāties ne visai patīkami fakti tiem, kas attaisno 1949.gada deportācijas.

 14. KO var gaidi’t no ”cilve’kiem ” kas sevi uzskata par pa’ra’kiem par citiem jo tie nema’k la’de’ties ar ma’tes va’rdiem ! Ve’stures viltos’ana tiem jau iedzimta ,! Nesen dzirde’ju ka’ rusu arhitets ,- ta’lajos austrumos atrastos senas ,augsti atti’sti’tas civiliza’cijas piera’di’jumus uzdeva par seno rusu raksti’bu !!!

 15. Tās visas ir žīdmasonu un cionistu izstrādātas programmas karu celšanai, tautu sanaidošanai. Tiek izmantots viss, ko vien var panākt ar cilvēku stulbumu. Un stulbi cilvēki, atvainojiet, visā pasaulē vēl ir ļoti daudz. Lielākā daļa augstskolu kontingenta ir zombēti idioti.

 16. Paldies A.G. J.Ciganovam par pretrakstu, , cerams ka arī šogad rīkosim LSP dibināšanas atceres pasākumu Rīgā. Tas ka pie katras izdevības Krievijā tagad, tai vai citā kontekstā, piemin sliktos latviešu un to kaimiņus ir normāli, jo tikai vienīgi Ādažos Vakareiropā NATO spēki var šaut ar kaujas lādiņiem. Nu esam mēs Eiropas un Pasaules krustcelēs. Būsim kā vīri!

 17. Ja atrastos kāds, kurš noliegtu holokaustu vai kaut daļēji censtos attaisnot nacistu pastrādātos noziegumus, tā uzreiz tāds kārtīgi dabūtu pa pakaļu. Nacistus tiesāja, viņu pastrādāto neviens neapšauba. Taču kāpēc tāda pati attieksme nav pret sarkano noziegumiem? Visādi smerdeļi var atļauties gloricifēt sarkanos, noliegt viņu pastrādāto, un tādam nekas nav un nebūs. Par kādu vēsturisko taisnīgumu vispār var runāt?

 18. Latvieši tikai piemirst Sarkano strēlnieku asinsdarbus Krievijā nogalinot civiliedzīvotājus un palīdzot no Šveices eksportētajam Ļeņinam un no ASV eksportētajam Trockim, kuri par banķieru naudu veica apvērsumu Krievijā un izplatīja sarkano mēri un kuru iesētā idealoģija vēl joprojām dzīvo cilvēku prātos. Vajag aizdomāties par cēloņiem, nevis par sekām. Ko sēsi, to pļausi.

  • Komunistiskās partijas manifestu uzrakstīja ebrejs Kārlis Markss un vācietis Fridrihs Engelss! Ir bēdīgi, ka nezinātāji tiek pie tautas muļķošanas!
   No zobena Saule lēca!

  • Tie latviešu sarkanie strēlnieki taču tika padzīti ar visu Pēteri Stučku, tā kā teikt, ka tie bija mūsējie ir nepareizi. Bet viņu komandieri Jukumu Vācieti 39.gadā Staļins likvidēja.

  • Latviešu sarkanie strēlnieki nebija Latvijas armuja, bet cara veidojums un tos ar visu Pēteri Stučku Latvijas armija padzina.

  • un 200 miljoni krievu sēdēja mutes atplētuši un piekrītoši māja ar galvām visam,ko tie briesmīgie daži simti latviešu darīja.Vai pašam neliekas smieklīgi tādi apgalvojumi?Gluži tāpat kā tagad,kad Putins apgalvo,ka Latvija taisās uzbrukt Krievijai,tāpēc ir vajadzīgs neierobežots militārais kontingents pie robežas un nemitīgi militāristu manevri Baltijas jūrā un Baltijas gaisa telpā.

 19. Man liekas savādi,ka deportēja ienaidnieku no naidīgas zemes uz savas valsts aizmuguri. Ienaidnieku ieliek savā aizmugurē. Paveicās,ka latvieši,leiši un igauņi neietrieca dunci mugurā! Paveicās,ka cilvēku galvenais mērķis bija izdzīvot,ka nezuda sapnis atgriezties savā dzimtenē. Ievediet,piem,sīriešus vai afgāņus kā ienaidniekus savā aizmugurē…Kas būtu?

  • Jums derētu ģeogrāfijas zināšanas atsvaidzināt – to sadaļu par klimatiskajām joslām.Tad varbūt arī kāda sajēga radīsies par “aizmugures” jēdzienu…

 20. Cik ilgi var dzīvot pagātnē ? Karot ar pieminekļiem ,pēc tādiem rakstiem , šķiet , ka latviešiem nākotnes vairs nebūs , tikai sēru dienas , cīņas ar pieminekļiem . Tas tā , bet kāpēc latvieši nesaved kārtībā leģionāru kapus , neuzliek , uz katra kapa vietas pieklājīgus pieminekļus ? Viņu pēcteči taču visi nevar būt aizmukuši naudu pelnīt ! Mazāk , liekas ,vajag runāt , bet vairāk darīt , rakstīšana neko taču nemaksā !

  • Jums nešķiet, ka tas attiecas arī uz pašu? Varbūt ir vērts pāris stundas pastrādāt kādā piemiņas vietā un paravēt nezāles, nevis bļaurēt, lai citi to dara? No presonīgās pieredzes varu teikti – pēc tam ir labi ap sirdi. Priecīgi.

  • nu latviešus mācīt, ko darīt ar sērošanu un kapiem gan ir nevietā. Tā nu ir lieta, ko latvieši zin un prot labāk par citiem. Tā Rīgā viņiem ir tādi kapi kritušiem par valsts neatkarību – Brāļu kapi. Savulaik, kad tas bija aktuāli, latvieši tur iebedīja krievu lielā tēvijas karā kritušos sarkanarmiešus, partizānus, politdarbiniekus. Uzlika vienota stila kapu plāksnes ar zvaigznēm. Kad laiki mainījās nu jau citi latvieši, ne mazāk apķērīgi, uzlika citas kapu plāksnes, kur zvaigznes bija nomainītas ar krustiem. Pat latviešu valsts prezidents ļoti atzinīgi vērtē tādu integrējošu tautas faktoru , kas veicina saskaņu un vienotību, jo tagad, Varoņu dienā liekot svecītes pie visām kapu plāksnem, varot manifestēties patiesā latvieša daba – atcerēties, piedot, un aizmirst. Iespējams, ka arī krievs apķersies, un 9.maija arī Brāļu kapos uzrīkos kādas atceres pļeskas, kā nekā tur apbedītais Cinis esot parakstījis vairāku tūkstošu latviešu ģimeņu izsūtīšanu. Tā ka gaidīsim latviešu valsts simtgadi drošu prātu.

 21. Kārlis bez pretošanās atkāpās un atdeva Latviju krievam,mūsu pašu letiņi piedalījās izsūtīšanās un Stūra mājas pagrabos spīdzinaja savus tautiešus.Neviens nepretojās okupantam un tik parakstīja visu, ko cēla priekšā,ka tik paliktu dzīvs.Staļins pat savam dēlam piesprieda nošaušanu tāpat arī krievu inteliģence tika izšauta.Mēs arī tagad esam okupēti tikai okupants tēlo aizstāvi.

  • un tapēc vajag vairāk filmas par varonīgajiem evrejiem un krieviem, kas glāba latviešus no deportācijām un citām nelaimēm, viena opera jau esot – to vajag rādīt biežāk, kamēr citas top

 22. Krievija, kā PSRS mantiniece Atbildēt

  nespēj, vēl negrib sevi no mantotā łaunuma atbrīvoties, bet to daudzina un slavē…. viss atłauts augstākā mērka sasniegšanā. Un tā Krievija sevi dzen dziłāk un dziłāk łaunuma purvā.

 23. kRIEVIJAA starp iedzivotajiem ir vairak represetaju pectechi,nekaa upuru,unko var gribet,,,,,,,,,,,,,,,,,

  • По моему, ты сам жертва репрессий Марис. Освежи в памяти математику.

   • grafist doma ko raksti mes latviesi esam un busim stipri kam nepatik musu zeme nedzivojiet te ejiet uz savu zemi un varieties cik gribat

    • Уважаемый. Вас же учили в школе знаки препинания ставить. Так почему же не ставите? И ещё. Вот вашим сородичям сейчас такое в англии кричат: чемодан, вокзал, хоум! Почему то им это не нравиться. Даже премъеру жалуются.

     • Pusīt, valodu savārstījums, proti, (ruteņu- krievu mēle) ir cēlusies no Baltu valodām un nevis otrādi! To atzīst arī Krievijas ZA prezidents – valodnieks V.Toporovs…

     • И что? Это даёт право не ставить знаки препинания что ли?

 24. Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas dienā ciganovieši kārtējo reizi uzsāk bezjēdzīgos strīdus ar zavdoridnijiem&starikoviešiem, lai kārtējo reizi stāstītu par kādām tur “domām un mērķiem”, nevis reāli notikušo. Kuram te no t.s. LV vēsturniekiem nav pielecis, ka 1990.g.4.maijs parādīja patieso ainu?
  Kuram ciganovietim nepielec, lai aiziet vismaz līdz Gogoļa ielai, kur kādreiz bija Lielā Horālā sinagoga –
  painteresējas par notikušo 1941.g.4.jūlijā.

  • Šustins tiesāja pirms II Pasaules kara manu sievastēvu- poli un pisprieda nošaušanu. Izglāba vāci Daugavpilī, pečāk aizsūtīja uz darba nometni Prušijā. Izdzīvoja, atgriezās un atkal žīdi pratināja , kāpēc palika dzīvs. Aizliedza dzīvot Daugavpilī un tās apkārtnē. Kad izvērtēs arī žīdu noziegumus?

  • Ko tieši vēlaties vēl uzzināt par 1941. gada 4. jūliju?
   1. Pulkvežleitnanta Arvīda Rekes vadībā norisinās kaujas par Limbažu atbrīvošanu no sarkanās armijas.
   2. Rīgas Centrālcietuma 4. korpusa pagalmā ekshumē nogalinātos.
   Jā, diemžēl, šīs dienas pievakarē notiek sinagogu dedzināšana… Ne tikai Gogoļa ielā, bet arī Maskavas, Elijas, Krāslavas un Stabu ielās. Vai zināt, kurā vietā tās atradās? Esat aizgājis un apskatījies?

 25. Nu ko var gribēt no šīs slimās tautas,kas paši izšāva un nomocīja nometnēs savu inteliģenci un palika tikai ar sarkano mēri slimie boļševiki un tagad to bērni un mazbērni jau no bērnības ir galvā izdrāzti ar šo slimību…Drīz visa pasaule no viņiem novērsīsies un lai tad dzīvo savās sādžās un dzer vodku..

  • da vse pridurki :))) ti tože

  • Grafist,Jums ir laiks doties uz etnisko dzimteni,jo jūsu vēstures izpratne ir ačgārna.Vēlu veiksmi!

   • И вам того же, Ёлочка! Только я сам решу, когда и куда мне ехать.

    • Sovoks, vienalga kur dzimis, ir un paliks sovoks…Tā ir diagnoze. Viņš ir slims ar mesiānismu un pielūdz krievu valodā runājošo aškenazi idejas. Dievs visu saliks savās vietās…

    • Вы бы лучше за свои собственные диагнозы переживали. Тоже мне филосов, блин…

  • Nu,lūk,te viens uzvedas kā īsts krievs,kuram svešā zemē vietējais iedzīvotājs ir labs tikai tik ilgi,kamēr viņš runā ar viņu viņa valodā un neapšauba krieva ambīcijas justies svešā zemē pārākam par vietējiem.Šitas jūtas droši un jūs visus pamāca un pasūta….Ar krievu valodas lietošanu manā valstī Tu necieni mani,kas liek vēl vairāk necienīt Tevi.Bet lai arī,droši vien, esi piedzimis Latvijā, esi tikai tāda dzegūze sveša putna ligzdā, kosmopolīts,garāmgājējs,ne īsti krievs,ne Latviju un pamattautu cienošs.Bet tā jau Tava nolemtība un problēma…Un iegaumē:Latvija ir latviešu valsts!

   • Ах вот как. Как много высокопарных слов. Оказывается, используя свой родной язык в твоей (!!!?) стране, я унижаю тебя? Круто. И вот это. Латвия это латышское государство или латвия для латышей. Вот очень напоминает слова одного немецкого вождя и его теорию расового превосходства. Чем он кончил, помните?

  • Да сами вы больной на всю голову. Напоминаю, что во всём этом активное участие принимали ваши соотечественники, латышские революционеры. Так что, трахайте свой мозг или то, что от него осталось, и дальше.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Vai sāksies datu plūdi?

No 25. maija Eiropas Savienības valstīs tiek piemērota ES Vispārīgā datu aizsardzības regula. Lai gan tā stājās spēkā jau pirms diviem gadiem, tomēr Latvijas valsts institūcijas nav steigušās regulu saskaņot ar mūsu valsts normatīvajiem dokumentiem. Tieslietu ministrija Saeimā iesniegusi jaunu Personas datu apstrādes likuma projektu, ar kuru paredzēts aizvietot patlaban spēkā esošo Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Taču likumprojekts patlaban tiek skatīts Saeimas Juridiskajā komisijā tikai pirms otrā lasījuma un līdz 25. maijam galīgajā lasījumā to nepaspēs pieņemt. Arī daudzas iestādes un uzņēmumi atzinuši, ka nav gatavi regulas ieviešanai. Uzņēmēji uztraucas, piemēram, par regulas nosacījumiem, ka uzraugi no 25. maija varot ierasties ikvienā uzņēmumā un iestādē un pieprasīt parādīt, kādā veidā tiek ievērota Vispārīgā datu aizsardzības regula, arī tad, ja nav nevienas sūdzības vai aizdomu par datu noplūdi vai nozaudēšanu.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+