×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. septembris, 2014
Drukāt

Vēsturiskajā 246 km ultramaratonā Atēnas – Sparta startēs seši latvieši

publicitātes fotopublicitātes foto

Piektdien, 26.septembrī Grieķijas galvaspilsētā Atēnās pie Akropoles septiņos no rīta tiks dots starts vēsturiskajam 246 km ultramaratonam uz Spartu, ko 2500 gadus atpakaļ veica Feidipīds. Pēc 17 gadu pārtraukuma Spartatlona 36 stundu kontrollaikā karaļa Leinīda statuju centīsies sasniegt arī seši ultramaratonisti no Latvijas.

Latviju Spartatlonā pārstāvēs Marta Zumberga, Jānis Actiņš, Valdis Ņilovs, Laimonis Skadiņš, Pēteris Cābulis un Matīss Vecvagaris. Latvijas Spartatlona komanda kopā ar atbalsta grupu ieradusies Grieķijā, kur gaisa temperatūra 23.septembrī sasniedza +34 grādus. Pirms starta komanda veic reģistrēšanās procedūru sacensībām, kā arī kārto medicīniskās pārbaudes.

246 km skrējiens Atēnas – Sparta notiek kopš 1983.gada, kad tā organizatori nolēma sarīkot sacensības distancē, ko 490.gadā pirms mūsu ēras veica grieķis Feidipīds, lai dotos pēc palīdzības pirms kara ar Persiešiem. Viņš šo distanci veica arī pretējā virzienā. Mūsdienās skrējējiem pietiek sevi pārbaudīt vien turpceļā, saglabājot skrējienam atvēlēto laiku – 36 stundas, kurās tā veikta 2500 gadu senā vēsturē.

Tikai divi Latvijas skrējēji pieveikuši šo ultramaratonu. 1995.gadā Aleksandrs Orlovs finišēja pēc 34 stundām un 2 minūtēm. Anatolijs Zibikovs Spartatlonu pieveicis divreiz – 1996.g. (32h47min) un 1997.g. (33h50min). 17 gadus neviens cits Latvijas skrējējs nav pat mēģinājis piedalīties sacensībās, kur finišu sasniedz 20-40% skrējēju.

26.septembrī uz starta līnijas stāsies 376 skrējēji, starp kuriem būs arī 45 sievietes. Katrs finišs ir skrējēja varoņdarbs, taču neizpaliks arī cīņa par uzvaru. Zināms, ka sacensībās piedalīsies gan pēdējo trīs gadu uzvarētāji, gan Olsens Džonatans no ASV, kurš bija 2013. gada pasaules čempionāta diennakts skrējiena uzvarētājs. Latvijas Spartatlona komandas līderis Jānis Actiņš nepacietībā ir gaidījis gadu, lai atkal satiktos trasē ar amerikāni. Vienīgā Latvijas pārstāve dāmu konkurencē Marta Zumberga arī var konkurēt ar labākajām Vācijas un Japānas ultramaratonistēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+