×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
21. marts, 2016
Drukāt

Vēsturiskajā Buhārā atklās Ivetas Vecenānes personālizstādi (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien, 25. martā Uzbekistānas vēsturiskās Buhāras pilsētas Valsts arhitektūras un mākslas muzejā tiks atklāta Latvijas tekstilmākslinieces Ivetas Vecenānes personālizstāde “Pagalmā”, LA.lv uzzināja Ārlietu ministrijā.

Tā norisināsies, Latvijas vēstniecībai sadarbojoties ar Uzbekistānas Kultūras un sporta lietu ministriju, kā arī pateicoties Latvijas Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam, un būs aplūkojama līdz 20. aprīlim.

Izstādes apmeklētājiem Vecenāne piedāvā klasiski austus gobelēnus, kas radīti laikā no 90. gadu sākuma, un gleznojumus uz zīda, kurus māksliniece veido pēdējos desmit gadus. Klasiskā modernisma formās veidoto darbu saturs ir dziļi saistīts ar individuālu pasaules izjūtu, kuru māksliniece savos darbos kopj kā konceptuālu vērtību.

Māksliniece strādā dažādās tehnikās – auž gobelēnus, veido gleznojumus uz zīda, rada tekstildizaina rotas. Jaunums ir gobelēni ar Latvijas augsto tehnoloģiju radīto dzintara diegu. I. Vecenānei ir notikušas daudzas personālizstādes Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Čehijā, Somijā, Krievijā, ASV, Vācijā, Luksemburgā, Itālijā, Ukrainā un citās valstīs. Viņa piedalījusies starptautiskās tekstilmākslas izstādēs Dānijā, Zviedrijā, Somijā, Francijā, Latvijā, kā arī Baltijas valstu tekstilmākslas izstādē EN FACE Lietuvā. Viņas darbi atrodas muzeju kolekcijās – Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, muzejos Zviedrijā, kā arī privātkolekcijās.

I. Vecenānes mākslas darbi ir vieni no spilgtākajiem Latvijas kultūras vēstnešiem vizuālās mākslas jomā – tie demonstrēti gan “Rīga – 2014. gada Eiropas Kultūras galvaspilsēta” programmas laikā, gan starptautiskajā kultūras programmā Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā. 2015. gada vasarā izstāde “Pagalmā” bija skatāma arī Uzbekistānas Nacionālās bankas mākslas galerijā, to vizītes laikā Uzbekistānā atklāja Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lieliski darbi un pati māksliniece aril.

Draugiem Facebook Twitter Google+